Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uzun olta ile Lüfer avım - 12 Ekim 2014

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Süleyman Vedal Kahramanoğlu
Cok guzel anlatmissiniz, zargana avina bayilirim ama lufer hic tutmadim. Umarim bana da nasip olur. Onemli olan tutulan balik degil balik tutma heyecani. Denize de asiksan gerisi teferruat. Saygilar selamlar.
Yorumuların için sana da teşekkür ederim :)

Tekne arayışın sonuçlandığında Lüfer yakalayacağına eminim, zira Silivri ve çevresinde oldukça fazla Lüfer merası var ;)

Benim düşünceme göre de tutulan balık önemli değil ama olmazsa içimizdeki heyecan biter

Her zaman rast gelsin...

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Sarikanat ve cinekop konusunda cok haklisiniz. Kilosu 10 liraya sarikanat satiliyor karakoyde ve inanin kimisi 20cm altinda, yazik ya. Bir pankartla balikci pazarlarinin girisine; 30cm den ufak lufer almayiniz, avina destek vermeyiniz; yazdirmak lazim...
Bu konu her Lüfer sezonunda gündeme geliyor. Şartlar bu aşamada istesek de istemesek de bu şekilde ve böyle olmaya da devam edecek. Dilerim çok yakın bir gelecekte bu konuya daha farklı bir açıdan bakılır

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
eee

bir ara bir araya gelelim süleyman hazır bülent abide oralarda :)
Yekta,

Bülent abi için sezon yeni başladı, yaza kadar oralarda olur

Havalar biraz daha serinlediğinde onun yanına gideceğim. Umarım sana da uyacak bir zamana denk getiririz ve hem balığın hem de muhabbetin belini kırarız :harika::harika::harika:

SinanSinan

Aktif Üye
Eyvallah Sinan'cım, teşekkür ederim :)

Geçenlerde açtığın bu https://www.baliksevdam.com/forum/uzun-olta-ustasi-varmi-15636.html konuyu şimdi hatırladım. Konuya katılan herkes kendi bildiğini veya uyguladığını anlatmaya çalışmış. Ama sanırım o konu seni uzun olta ile Lüfer avına götüremedi ;)

Bu aralar Selimpaşa'da takılıyorum. Hafta içi zor olur ama hafta sonu gelebilme imkanın olursa elimden geldiğince dilim döndüğünce sana uzun olta ile Lüfer yakalamanın tadına baktırabilirim

Gerçi şu ara her yer Çinekop ve Sarıkanat kaynıyor. Yaprak Zargana ile dolaşmanın mümkünatı yok, rahat bırakmıyorlar. Onun için canlı Zargana ile Lüfer peşine düşmek gerekiyor. Bu yüzden de Zargana bulmak için epeyce zaman ve yakıt tüketiliyor ;)

Canlı Zargana ile karavana olasılığı her zaman yüksek olmaz. O gün benim şansızlığım ve odaklanma sorunum vardı. Genelde %80-90'lık oranlarda avlarım olur :D

Her zaman rast gelmesi dileklerimle, sağlıcakla kal...
Teşekkür ederim Süleyman abi inşallah bi gün beraber avlanma şansımız olur.
ben beylikdüzündeyim selimpaşaya gelmem çok sürmez :) mesele hanımı kandırmak :D

echoes

Aktif Üye
Adı
Murat Tunalı
Tebrikler Süleyman abi.Kurtlarını dökmüşsün.Biz ise sağdan soldan gelen haberleri görünce bu hafta kurtlandık :)

hayalet avcısı

Daimi Üye
tebrik ederim süleyman abi,bu haftaiçi bende uzunoltada olucam değerli bir abimin teknesiyle gezdiğin meralarda
buarada başkaca bir rapora yorumda paylaşmıştın teknenin fotoğrafını oradan görmüştüm çılgını,kendinide gördüm tertemiz çok güzel tekne gülegüle kullan abi
zahmetli oluyodur römorktan indir bindir