Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uzun olta ile palamut avı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

sevgili üstadlarım değerli kaptanlar palamut balığını ne süratle ne tür yemlerle hangi mevsimde hangi denizimizde takımların değişikliği ile kaç metrelerde arayacağız palamut dip yapısı ile alakalı bir yaşam mı sürer yoksa tamamen palejik sadece derinliğe göre mi yaşar nasıl hareket eder

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili Hızır merhaba,

Palamut balığını mevsiminde ekim,kasım,aralık,bu aylarda bursa gemlik bölgesinde çok fazla yakalama şansımız var uzun oltayla sahte yemle yakalama şansımız var.arada torikte alma şansımız var.

Ancak bu balıkta yöresel olarak çoklu çaparilerle avlananlarda var.bu sistemle çok fazla balık alanları biliyorum.benim ise en sevdiğim ve randıman aldığım bu balıktaki avlanma şekli hırsızlı zokaya hamsi takarak avlanma şeklidir,burda çok önemli bir iki husus var.1.zokanın kılçık ve çok parlak olması.2.zokanın önüne 2.kulaç kulanaçağın misinan ince olamsı benim idealım 0.15, 0.20.tırabuko.3.hamsi balığının kafasını kesinlikle kesmiyosun palamut yemini kafadan alır.4.derinlik bu balık göç balığı olması itibarıyla ve kimyası gereği orta suları tercih eder ben genelikle 12,ve ya 17,kulaçlarda verim alırım.bu sularda bulursan verim alırsın bir önemli detay ise bu kulaçların altına zokayı indire bilirsen lüfer ve familyasını alma şansın var.umarım faydalı olmuşumdur.sevgiyle kal rasgelsin.:)

Palamut avı ile ilgili diğer detaylar aşağıdaki linkte mevcut..
    http://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=479

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

irfan abi bilgilerin için teşekkür ederim galiba ben artık rizeli oluyorum :)
    işim gereği yalova dan ayrılmaya karar verdim bu sebepten buralarda av yapmaya alışsam iyi olacak sizin saydığınız aylarda buralarda fırtına varmı yokmu bilmiyorum ama karadeniz bana büyük gelebilir biraz tecrübe edinmek için şimdiden suya çıkmam lazım boş boş gideceğime bişeler deneyeyim dedim ama bu bilgiler bana faydalı olur

5. giyim16

giyim16 Yeni Üye

yararlı bilgiler için teşşekürler