Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun Olta Lüfer Avı

Konu, 'Balık Avı Videoları' kısmında GURHANCAY tarafından paylaşıldı.

1. GURHANCAY

GURHANCAY Yeni Üye

Merhabalar,

Arkadaşlar forumda ilk raporum bu olacak ve bir hata yapıyorsam şimdiden af dilerim.

Bursa'da yaşayan ve her fırsatta balığa çıkan bir amatör olarak, çeşitli sebeplerden dolayı 2-3 yıl mahrum kaldığım denize ve balığa tekrar kavuşmak için fırsat kolluyordum. (Hiç çıkamıyor da değildim fakat 2-3 yılda 5 defayı geçmedi. Bu da benim için hiç cıkamamak sayılırdı)
    Nihayet 2 gün önce iş ortağım, arkadaşım Serkan sayesinde bu fırsat oluştu. İşlerden kaçamak yapıp balığa çıkma kararı aldık.

Ertesi sabah erkenden yola koyulduk. Hedef balık lüferdi ve taze zargana temin edememiştik. Kötü günler için dondurucuda sakladığımız zarganalarımızla birşeyler yapabileceğimizi düşünüyorduk.
    Bir kaç gündür devam eden şiddetli lodos da bize engel olabilirdi ve yol boyunca bu olumsuzlukları kafamızdan atmaya çalışıyorduk.

Meramıza vardığımızda denizin müsait olduğunu görünce daha da hızlanan haraketlerle eşyalarımızı tekneye taşıdık ve nihayet denizdeydik.
    İlk iş buzluktan çıkan zarganalarla mesaiye başladık. Benim uzun oltadaki acemiliğime rağmen ortağım Serkan ustalıkla lüferleri livara almaya başladı. Korktuğumuz olmamıştı ve zarganalar iş yapıyordu fakat buzluktan çıkan zarganalara çok da hevesli atlamıyordu canavarlar. Neredeyse öğle vakti yaklaşıyordu ve 1 tane tekneye almama son bir hamle kala kaçırdığım kofana dışında 3 lüfer alabilmiştik.

Öğleden sonra aynı yemlerle devam edersek durum pek de iç açıcı olmayacaktı. İpekle zargana denemek ve öğleden sonra canlı yemle devam etmek niyetiiyle hemen merayı değiştirdik. Kısmetliydik öğleye kadar 12-13 zargana yakalamıştık, keşke gelir gelmez zarganayı yoklasaydık falan derken yemek molamızı da tamamlayıp avımıza canlı zarganalarla devam ettik.

Çok güzel bir av oldu, malum havalardan dolayı balığın çok bol olmamasına rağmen av bittiğinde 10 adet lufer livardaydı.
    Ortağım Serkan'ın ustalığı da avımızın keyfinde en büyük etkendi.
    Serkan iş başındayken cektiğim videoyu izlediğinizde nasıl bir keyiften bahsettiğim daha iyi anlaşılacaktır.

Bir dahaki avı şimdiden iple çekiyorum. Tüm amatörlere sevgiler, saygılar.

Video için link :
    http://www.youtube.com/watch?v=ekue2Uzfbzg

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Maaşallah müthiş av olmuş emeginize sağlık afiyet olsun.Bu arada bizim buralarda bunlara lüfer diil kofana diyorlar hani keçinin olmadığı yerde hesabı,kaçırdığınız kofanayı düşünemiyorum bile çok güzel canavarlar tekrar maaşallah.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Avın güzelliği kadar video çekiminin güzelliği de övgüye değer
    Böyle yayınlayacaksanız herzaman rastgelsin. :)

5. oktay16

oktay16 Moderatör

tebrikler bir bursalı olarak gurur duydum:) devamına rastgelsin....

6. İrfan

İrfan Moderatör

Sevgili Gürhan merhaba,aramıza hoşgeldin keyifli paylaşımlar dilerim.:)

Öncelikle Serkan benim can dostum.kendisini çok severim ve ne kadar iyi bir amatör avcı ve doğaya saygılı olduğunu iyi bilmekteyim.benimde narlıda teknem bulunmakta bu sene güzel ve iri balıklar aldık. bazı güzel avlarına bende şahit oldum.bu güzel avlarının devamını dilerim.selamlarımı ilet lütfen Üç güzel insana rastgelsin.:)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Gürhan çok güzel av ve rapor olmuş :)

8. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrik ederim, çok güzel bir av yapmışsınız:)

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Şimdiye kadar yayınlanmış görsel ve hikaye ayrıntısı olarak EN İYİ uzun olta lüfer avı budur.. Tebrikler ve hoşgeldiniz..

10. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Uzun olta çok keyifli bir avcılık, Ekibi kutlarım devamı rastgele...

11. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Çok keyifli bir rapor. Tebrikler