Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

uzun pala ve damaklı

Konu, 'İğneler, İğnelerin Anatomisi, İğne Çeşitleriyle Nerede Kullanılabileceği Hususları' kısmında burak8898 tarafından paylaşıldı.

1. burak8898

burak8898 Yeni Üye

Darboğaz antenti mercan avı için uzun pala ve damaklı iğne alacağım. Marka ve model önerir misiniz?
    Teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. senihcan

senihcan Daimi Üye

5114 - 10 OWNER IGNE . 10 numara bu model iğne şuan sadece inceçizgide var.
    5114 - 10 OWNER IGNE - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

Daha büyüğünü almayın 10 numara olduğunada bakmayın fudonun 2numarasına denk geliyor. Eğer büyük mercan almak istiyorum sadece diyorsanız tabiki bu iğne.
    Bide fudonun
    FUDO 530 LIGHT CIRCLE MUTSU APRAZ NE Fudo japon olta inesi AVmarketi.com

2 numarasını önerebilrim. Bu modelin deliksizleri 10 numaraya kadar bulunuyor. Ama ben 1 kere balık iğne düğümünden kopardığı için deliklileri size tavsiye edeceğim. Antenli için 2 numara linkteki iğne gayet güzel olur. Birde Eagle crawın circle iğneleride gayet sağlamdır. Ama mümkün mertebe 2,3,4 numara alın . Daha büyükleri biraz baratı olabilir.
    Şahsen ben tekne avlarında hep circle iğne kullanıyorum . En verim aldığım iğneler onlar. Boyutlarına göre balık kaçırmıyorlar.

FUDO 380 MUTSU CIRCLE KAVSL APRAZ NE Fudo japon olta inesi AVmarketi.com
    Bu linkteki vwerdiklerimin her boyu var ama delikli değil antenli için tehlikeli olabilir . Ben 6 numarasıyla hiç balık kaçırmadım ufak büyük ama 1 kere dediğim gibi düğümden çıktı. Antenli için 2 numara delikli kkullanmak mantıklı bence. Birde ilk linkteki ownerın 10 numaasından bence alın kaçırmayın iri balık için kaçırılmaz. Türkiyede hiçbir yerde 10 numara stokta yok şuan sanırım sadece inceçizgide var. 15 paket vardı 6 paketini ben almıştım aklınızda olsun.

burak8898 bunu beğendi.
  4. karatepe

karatepe Aktif Üye

ABİ ÖYLE BİR ANLATMIŞSSIN Kİ adamın kafası karıştı daha en baştan : ))))

senihcan bunu beğendi.
  5. burak8898

burak8898 Yeni Üye

Basitleştir o zaman

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

:) Aslında hepsi olabilir anlamında söyledim :) Eğer amaç sadece büyük balıksa fangri , antenli vb, ilk linkteki owner circle süper kırılmaz baya sağlam balıkta kaçırmaz tasmalamadan yakalar balığı. 2. linktekide çok kaliteli . Ben şahsen hepsinden aldım karışık takım yapıyorum :) Balık iriyse 1. ve 2. linkteki. ufak ve orta boysa 3. linteki iğneleri kullanıyorum :)

7. karatepe

karatepe Aktif Üye

Bunu beğenmedim.... :(

senihcan bunu beğendi.