Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uzun zaman oldu...

Konu, 'Tanışalım' kısmında Alparslan Topal tarafından paylaşıldı.

1. Alparslan Topal

Alparslan Topal Yeni Üye

Öncelikle Herkese Merhaba,

Ben Alparslan…

İstanbul’da ikamet ediyorum, 28 yaşında prodüksiyon üzerine (Dizi,Film,Fotoğraf vs.vs.) Prodüksiyon Amirliği yapmaktayım. Bende sizler gibi bir deniz sevdalısıyım, ancak malumunuz üzerine İstanbul’da yaşamak sizi bazı sevdalarınızdan alıkoyuyor. Denize olan bağlığım çok küçük yaşta başladı. Ailem 60’lı 70’li senelerden beri kumburgaz ve komşu ilçelerinde yazlarını geçirdi ve halen geçirmekte.

Ne zaman 9 yaşımda amcamla birlikte kumburgaz açıklarında ilk balık avıma çıktık o zaman can evimden vurulmuştum. İlk avım istavritti büyük heyecan duymuştum. Sonrasında yıllarca avcılık hikayem oldu. Ardından uzun yıllar geçti ve vatani görevim geldi çattı. İzmir Çıkarma Filosu Komutanlığı’nda Ç-146 gemisinde Serdümen Er olarak görev yaptım. İşte asıl büyük avcılık serüvenim böyle başlamıştı. Takdir edersiniz ki bölgedeki canlılar harikulade. Mırmır’lar, karagözler, levrekler, kalamarlar ve bir çoğu. Harika bir bölgedeydim, sürekli askerler olarak komutanlarımızla birlikte hatırı sayılır balıklar tuttuk. Sene 2008’ de terhis oldum.

Tekrar memleketime döndüğümde Rumeli Hisarı’nda ikamet etmeye başladım, istavrit mevsiminde hemen hemen hergün avlanıyordum. Fakat askerliğimde ki avları özlemeye başlamıştım. Şimdilerde ise İstanbul Anadolu yakasında ikamet ediyorum ve uzun zamandır avlanamıyorum. Balık tutmayı çok özledim, uzun zamandır aklımda olan, balık avı ve organizasyonları üzerine bir topluluğa katılma niyetindeydim. Araştırmam üzerine sizlere katılmaya karar verdim.

Uzun lafın kısası artık büyük avlar, tekneden avlanmak, farklı bölgeler, farklı türler yakalamak ve organizasyonlara katılmak istiyorum. Bir süre çalışmayacağım. Kendime yeni ekipmanlar almam gerekiyor. Bütün malzemelerimi bir arkadaşıma hediye ettim. Sizlerin tavsiye ve önerilerine ihityacım olacak. Büyük bir heyecanla ilk organizasyona katılmak, sizlerle tanışmak istiyorum. Tanışma mesajım bir roman tadında oldu sizleri yorduysam kusura bakmayın =)
    Sürç-i lisan ettiysem affola.

Herkese Sevgiler & Saygılar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hasan79

Hasan79 Aktif Üye

Hoş geldin Alparslan,

Balık avı organizasyonu sanırım kısa zaman içerisinde yok, ama olmayacak da anlamına gelmez. Bir bakmışsın hadi bir toparlanalım dediğinde 20-30 kişi oluvermişsin ve kendini teknede bulmuşsun. Kısa bir zaman bekle ve forumu takip et, muhakkak bir şeyler olur ;)
    Keyifli avlar ve paylaşımlar dilerim...

4. KalamA

KalamA Daimi Üye

Aramıza hoşgeldin Alparslan :) Çok güzel tanıtmışsın kendini, kısa film tadında, ellerine sağlık Sağ üst köşede ''Yararlı Linkler'' bölümünden imza ayarlarını da yapabilirsin, yani; imzanda isim, doğum yılı, şehir, kan grubu gibi bilgilerini de belirtebilirsin. Bu, yazışmalarda kolaylık sağlayacaktır. Forumu gezdikçe keşfedeceğin şeylere şaşırıp kalacaksın ;) Geçtiğimiz haftasonu Ayvalık organizasyonumuz oldu, birkaç günle kaçırdın. Umuyorum sonraki organizasyonlarda bulunabilir ve o eski, güzel günlerine biraz da olsa dönebilirsin. Keyifli paylaşımlar dilerim...

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Aramıza hoş geldiniz. :)

6. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Aramıza hoşgeldin Alparslan abi. Bende yeni sayılırım forumda 2. ayıma giricem kısmetse. :D Forumda o kadar yardımsever insanlar var ki üye olup forumu takip etmeye başlayınca şaşırıp kalmıştım. Bir konu hakkında yardım iste herkes elinden geldiğince sana yardım etmek için uğraşıyorlar. 10 kere aynı şeyi sor eminim ki 10 kere sıkılmadan cevap vereceklerdir. Sıcak ve güzel bir ortam.

Seninde güzelim trofeleri yakaladığın avlarını okumak dileğiyle aramıza tekrar hoşgeldin.

KalamA bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Alparslan
    Birden askere gidesim geldi.. :D

KalamA bunu beğendi.
  8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aramıza hoşgeldin Alparslan, keyifli paylaşımlar diliyorum :)

9. Dündar

Dündar Daimi Üye

Aramıza hoş geldin Alparslan.

10. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

hoşgeldin alparslan 1997 yılında bende çıkarma filosunda vatani görevimi tamamladım dediğin gibi harika bir çeşitlilik vardı tıpkı bir akvaryum gibi hepte merak etmişimdir hala o canlılık devam ediyormu diye sen geleli biaraz zaman geçsede verdiğin güzel haberlere ençok sevinenlerden oldum emin ol,keyifli paylaşımlar

11. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Aramıza hoş geldin Alparslan.