Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Validenin levreği

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Bahadır Sarıca tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Av yeri : İzmir kıyıları
    Av türü : At-çek
    Avı gerçekleştirenler : Yılmaz Emre-Bahadır Sarıca
    Hedef av : Levrek
    Gerçekleşen av : 1 Adet levrek
    Hava : 1-2 Bft Kuzey-Kuzeydoğu
    Ay durumu : Yeni ay evresi
    Av saati : 01.00- 09.00 (Balık 08.00 civarında yakalanmıştır)
    Kullanılan kamış : Shimano Nexave 210-240cm(AJ2124AX) Atarı 5-20gr
    Kullanılan makine : Shimano Super 3000 SGT RC
    Kullanılan misina : Makine ana misina - Ф0,10 mm(30LB) Berkley Whiplash ip(leader kullanılmadı)
    Kullanılan sahteler : Çeşitli silikonlar - Dalarlı sahte, Maria(Tight Slalom) [Balık dalarlı sahte Maria(tight Slalom) ile alınmıştır.]

Uploaded with ImageShack.us

Marka : Maria
    Tip : Tight Slalom
    Renk kodu : POH
    İğne : No 3
    Boy : 8cm
    Ağırlık : 11gr
    Kullanılan derinlik : 90-180cm- Sinking (Batarlı)
    Genel bilgi : Dip kısımda avlanan balıkları avlamak için düz çekişlerde(direct retrieve), kendinden(kamış uç hareketiyle değil) resmen dip zikzakları-dikey zikzaklar(slalom) yapıyor. Bu zikzaklar sırasında sahtenin virajlardaki hareketlerini(aksiyonlarını) kamış ucunda çok net hissediyorsunuz. 11gr olmasına rağmen dengeli bir sahte. Hedef atış erimi çok iyi.

Merhaba amatör balıkçı dostlar,
    Son yaptığımız Yakala & Alıkoy ve Yakala & Bırak avımızdan sonra yılbaşı, işler için Ankara seyahati derken uzun bir süre denizden uzak kalmıştım. Seyahat dönüşü soluğu avlakta aldım. Bu avı sevgili dostum Yılmaz ile yaptık.
    Gece yarısı avlağa ulaştık. Avlakta iki kişi yemli avlanıyordu. Bizde rastgele diyerek yerimizi aldık. İlk olarak silikonlarımızı suyla buluşturduk. Aradan bir-bir buçuk saat geçmişti ki, avlağın yeni ziyaretçileri geldiler. Yemli avlanan bu arkadaşlar!!! kişi başı beşer olta atıp, yere sabitleyerek tüm avlağı kapladılar. Sahte değiştirmemizi fırsat bilip at-çek yaptığımız yere bile, anında oltalarını yerleştirmişler. Tabii bu keyfimizi oldukça kaçırdı. Ses, ışık gürültü derken, avlağı resmen harman ettiler. Saat 04.00 gibi bizde bu ortamda balık olmaz diyerek, sabah suyunu beklemek üzere arabada biraz şekerleme yaptık. Saat 06.00 gibi gözlerimi açtığımda avlak tamamen boşalmıştı. Yemli atan arkadaşlar!!! balığı bulamayınca sanırım vazgeçip gitmişler.
    Tekrar avlağı silikonlarımla dövmeye başladım. Ama nafile. Vuruş bile yoktu. Bunun üzerine geçen avımızda oldukça başarılı iş çıkaran Maria(Tight Slalom) sahteme doğru yöneldim. Sahtemi değiştirirken arabada uykuya dalmış Yılmaz’ı da uyandırdım. Bu sırada avlağımıza at-çek yapmak üzere başka arkadaşlar geldiler. Uzun zamandır forumdan tanıdığım Hüdayi Tan Bey ile tanışma fırsatı buldum. Çok güzel bir tesadüf oldu. Kendisinin meşhur “kara demliğini” bilmeyen yoktur. Biraz sohbetten sonra, bir yandan Yılmaz bir yandan ben sahtelerimizi atıp çekerken, o güzel melodi bir daha kulaklarımdaydı; “Cırrrrrrrr” Balık oldukça yakında sahteme atlamıştı. Hareketleri(aksiyonları) çok keskin olan bu sahte balığı gerçekten çok güzel kandırıyor. Gelen 50cm’lik yaklaşık 1,5-2kg civarı güzel bir paşaydı.

Sevgili Yılmaz;

Geçen yakala-bırak avımızda sevgili Validem “Saldığınız balıklardan birini keşke bize getirseydin” deyince oldukça üzülmüştüm. Ona “ilk yakaladığım balığı söz sana getiriyorum” sözünü vermiştim. İşte validenin levreği dedim içimden. Açıkçası benim için av bitmişti. Validenin levreği tamamdı.
    Bundan sonra Hüdayi Bey ile oldukça güzel bir sohbet yaptık. Tanışmaktan çok mutluluk duydum. Kendisine buradan sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Çok mütevazi, gönlü zengin dost canlısı bir insan. Ankara’dan ziyaretçileri gelmiş. Onlar arabada dinlenirken kendisi meşhur “kara demliği”ni ateşlemişti bile. Sağolsunlar bizi de davet ederek büyük incelik gösterdiler. Meşhur “karademlik” ve güzel sohbetlerinden biz de nasibimizi aldık. Tüm arkadaşlara buradan tekrar teşekkürlerimi ve selamlarımı sunarım.

Çok keyifli geçen avımızı dostlarla vedalaşarak sonlandırdık.
    Herkese böyle keyifli ve bizden daha bereketli avlar dilerim.
    Sevgi ve selamlarımla…

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sinarit_baba

sinarit_baba Aktif Üye

Bahadır Bey paylaşımınızı ilgiyle okudum.
    Bir İzmir li olarak, "İzmirin Kıyıları" derken neyi nereyi kast ettiniz?! :)
    Rastgele...

4. evren davut

evren davut Aktif Üye

cok güzel bir anlatım,avınızda cok güzel,tebrikler:)

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Çok keyif aldığım bir av raporu oldu.
    Öncelikle tüm ekibi kutlarım,saygı duyulacak av güncesi yaşarken,
    olmaması gereken amatör avcı formatındakileride bu paltformlarda teşhir ettikleri sürece, ders alanlar artacaktır.
    Selam olsun gzel İzmir'e

6. scream61

scream61 Aktif Üye

Tebrikler .. Maşallah ne güzel bir av olmuş... En kötü avınız böle olsun yani :))

7. lüferoski

lüferoski Aktif Üye

bahadır abi güzel bir güne ve ava imzanı atmışsın yine tebrik ederim 2011 bol avlar trofeler dilerim abicim.

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Bahadır
    Her tarafı parselleyen oltacılar yüzünden kaçan keyif güzel bir balıkla geri gelmiş.

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Balığıyla,raporuyla harika bir av olmuş.Ellerinize emeğinize sağlık,afiyet olsun:)

10. seyfi1973

seyfi1973 Üye

tebrikederim...

11. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Murat Bey,
    İlginiz için teşekkür ederiz.
    Takıldığınız konuya gelince; aynı konuyu o gün Hüdayi Beyle de konuştuk. Daha önceleri sevgili dostum Aykut(koxford) ile de konuşmuştuk. Kişisel olarak avlak saklama taraftarı olan bir insan değilim. Denizin balığını tek başıma tutmak gibi bir derdim de yok. Tam tersine her avımızı farklı avlaklarda yaparak(bir önceki avımızda balık aldığımız ve balık olduğunu bildiğimiz halde aynı yere gitmeyerek), uygun hedef balığa göre yer seçilmesi şartlarının yerine getirilerek her noktada balık alınabileceğini görmeye/göstermeye çalışıyoruz. Biz Kuşadası-Gümüldür sahilinden tutun da, Alaçatı-Çeşme-Karaburun-Balıkova-Güzelbahçe-Aliğa Çandarlı'ya kadar tüm sahilde avlanıyoruz.
    Avlaklar konusunda daha önce yaşanmış olayları da hepimiz biliyoruz. Avlağı direk yazdığınızda, inanın yarın kendiniz olta atacak yer bulamazsınız. Bakın eğer raporu tam okuduysanız; gece bizden sonra gelen iki kişi oltalarını tüm sahile yayarak tüm av keyfini bozdu. Çünkü insanların yaptıkları ava ve avına saygısı yok. Daha da ileri giderek şunu da söyleyeceğim; bence onların kendilerine saygısı yok. Ve ben bu tür kişilerle bir arada olmak istemiyorum.(Lütfen sözlerimi üzerinize alınmayın, genel manada konuyu anlatabilmek için yazıyorum)
    Gerçekten bu sahili öğrenmek isterseniz size bir özel mesaj kadar yakınım. Hiç sorun değil. Tüm av yapabileceğiniz yerleri konuşuruz.
    Sevgi ve selamlarımla...