Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vantilatör yardımı ile misine sarma

Konu, 'Sohbet' kısmında Mert SALMAN tarafından paylaşıldı.

1. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

Abilerim kardeşlerim hepinize merhabalar.

İzmir sıcağında dün akşam makinemdeki misinemi değiştirme kararı aldım. Başladım kafadan yedek boş makaralara sarmaya. Sar sar bitiremedim. Kan ter içinde kaldım. Hava sıcak en ufak bir esinti yok. eski misineyi sardıktan sonra yeni misinemi de başladım makineye sarmaya. Bu kısmı nispeten daha kolay tabiki :) Ancak sıcaktan bunaldım. Vücudumdan ateş fışkırıyor. Neyse güzel bir duş aldım buz gibi suda ve artık yatmalıyım dedim. odama geçtim vantilatörümü çalıştırdım ve yattım yatağa. Uyumak üzereyken birden gelmez mi aklıma ben neden bunu kullanmıyorum diye. Bir hışımla yataktan kalktım eski misinemi sardığım makarayı aldım ve başladım halı üzerine boşaltmaya. Daha sonrasında işlem basamaklarını fotograflı olarak size aşağıda gösterdiğim şekilde yaptım.

ÖNEMLİ NOT: İŞLEMDE DÖNME HAREKETİ GERÇEKLEŞTİREN BİR CİHAZ KULLANILDIĞI İÇİN UZUN SAÇ VE YA UZUN GİYSİLER TEHLİKE ARZ EDEBİLİR. DENEME SONUCU OLUŞABİLECEK ZARARLARDAN BEN SORUMLU DEĞİLİM.

1- Önce vatilatörün tel koruma kafesini kenarlarındaki tırnaklar vasıtası ile düzgünce çıkartıyoruz.
    2- Pervanenın tam ortasında bulunan sıkma kapağını da uygun yöne döndürerek çıkartıyoruz.
    3- Misinemizin ucuna ufak bir düğüm atıyoruz ve makara arkasındaki sabitleme dilinin altından geçirip fazlasını kesiyoruz. Ya da biraz bant ile makaraya yapıştırıyoruz.
    4- Vantilatörün motor miline uygun büyüklükte ( sıkma kapağını geri taktığımızda makara oynamayacak şekilde) bir makarayı geçirip sıkma kapağı ile çok fazla olmayacak gerektiğinde boşa dönebilecek şekilde sıkıyoruz.
    5-Ve en düşük ayarda bir elimizde misine bir elimizde vantilatörün açma kapatma düğmeleri olacak şekilde sarıyoruz.
    6-En son montajladığımız şekilde makarayı söküp pervaneyi takıyoruz ki serin serin eforsuz olarak misine sarmayı bitirelim. :)

Ayrıca misine sarma ekipmanı olan abilerim kardeşlerim olabilir. Onlara sözüm yoktur. Bu tamamen bir zihni sinir projesidir. :) vantilatörlerin parmak sıkıştırma durumu olmasın diye her ne kadar motor güçleri düşük olsa da yinede zararlar doğurabilir. Lütfen dikkatli olalım. Sararken bazen misinede dolanma karışıklık vs olabiliyor eğerki yere açarsanız. Dikkat edelim. Hepinize bol balıklı serin günler dilerim.

Ekli Dosyalar:

ino, metin34, Ercüment86 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Güzel fikir masrafıda yok. Tebrik ederim iyi düşünmüşsün.

4. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Iyi fikir tebrikler.

5. nebulam

nebulam Aktif Üye

Helal olsun :tskler::harika:

6. Ersen

Ersen Aktif Üye

Bende matkapla sariyorum. Oda kolay oluyor.

7. strangolos

strangolos Misafir

Kalem yeterdi

8. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

Teşekkürler :) matkapta alternatif hatta devri daha iyi ayarlanabildiği için daha güzel bir alternatif olabilir. Kalemle yaklaşık 300 metre misineyi nasıl saniyeler içinde sarabildiğinizi merak ettim Ulaş Bey ? :)

9. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Kalemi bende merak ettim.