Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vedat Abayoğlu Üstad ile Assosu ve balığı yaşamak

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında scofield tarafından paylaşıldı.

1. scofield

scofield Aktif Üye

Herkese merhaba
    Geçen hafta en sonunda yoğun bir senenin ardından tatile çıkabildim.Ancak planda ufak bir değişiklik olmuştu. Yazlığa pederin arkadaşları da gelecekti ve bu durumda bana yer kalmıyordu.Bu aralar nefis bir kitap okumuştum Evrenden Torpilim Var diye. Kitap yaşamak ve yapmak istediklerinizi pozitif olarak içten samimi kaygısız olarak evrenden isteyin mutlaka gerçekleşecektir diyor ve bununla ilgili birçok güzellikleri içinde barındırıyor herkese tavsiye ederim. Bir balık tutkunu ve yeni bir balıkçı olarak Üstad Vedat Abayoğlu ile çok tanışmak istiyordum sohbet etmek anılarını dinlemek ve belki bir av yapabilmek....Kafamda bu düşünceler varken bir yandan da kalmak için yer bulmam gerekiyordu. Moderatör Hamdi Beyin bir konusunda Üstadın kardeşinin bir oteli olduğunu okumuştum. Durur muyum hemen Üstadla irtibata geçtim ve evet olmuştu işte kitapta da yazdığı gibi istemiştim hem de çok ve evren bu fırsatı bana hem de sezonda yer bulamayacağımı düşündüğüm bir anda vermişti. Üstadın kardeşinin otelinde kalacaktık eşimle ve Üstadımla tanışma fırsatım olacaktı.Yola çıktık ver elini Assos. Günlerden perşembe ve acayip bir poyraz fırtınası var bendeki fırtına daha ayrı ve otele geldik. Otel harika tam tepede muhteşem bir doğa manzarası son derece içten olan bir ekip ve son derece özenerek hazırlanmış odalar....Dedim ya bendeki fırtına ayrı ve Üstad da otele geldi. Sanki çok eski tanışıyormuşuz gibi inanılmaz samimi ve sıcak bir karşılama, içilen çaylar muhteşem bir sohbet, Üstadın son derece zarif eşi hanımefendinin de katılımıyla nefis bir akşam yemeği.Kahveler ve Üstadın ''Hadi bakalım artık uyku vakti yarın ava çıkıyoruz'' demesiyle havalara uçan ben. Gece bitmek bilmedi. Bu işe gönül verenler mutlaka heyecanımı anlıyorlardır.Ertesi sabah Üstad,Tarık Abi ve ben Antik Liman dan açıldık denize.Deniz çarşaf gibi fırtına bitmiş hava muhteşem keyifler güzel balık için herşey hazır.Takımlarımız,nevalemiz tek eksik balık kalmıştı artık.Eee Üstadla olup da balığın eksikliği de olur muydu? Yemler hazırlandı ve oltalar suyla buluştu ilk vuruşlar ve hayatımda tuttuğum ilk MERCANLAR ve inanır mısınız hayatında ilk kez mercan tutan sanki ben değilim de Üstad:) Benden fazla sevindi. Bu arada kendisinin yaşama sevincine,enerjisine hayran olmamak elde değil. Takımım 3 iğneli ve ikişer üçer mercanları alıyoruz sohbet ve keyifler dorukta:)Bir ara suda bir oynaşma oldu ne oluyor derken birden sağımızdan solumuzdan su üstünde dans etmeye başlayan Akyalar. Belgesel seyreder gibi daldık muhteşem saltolarına ve danslarına inanılmazlardı. ''Herbiri takribi 20 kilo üzerinde'' dedi Üstad.Keyifli bir av günüydü, öğrendiğim bir çok teknikle ve yaşadığım mutlulukla otelimize geri döndük. Buradan hepinizin huzurunda Üstada teşekkürlerimi, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Üstadım söylediklerin hala aklımda.İnşallah Eylülde de konuştuğumuz üzere ziyaretinize geleceğim.Bu arada bu ilk raporum. Umarım sizleri sıkmamışımdır. Herkese sevgiler.
    Kullanılan takımları da yazayım tam olsun herşey:
    Makara Daiwa Capricorn
    Misine:Spiderwire Stealth
    Kamış:Remixon Katana 1.80
    Mercanlar 80-90M DERİNLİKLERDEN ALINMIŞTIR.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Ağustos 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BURCU

BURCU Burcu'nun Oltası

tebrikler...

4. scofield

scofield Aktif Üye

Teşekkür ederim Burcu Hanım

5. BURCU

BURCU Burcu'nun Oltası

rica ederim.vedat bey ile avlanmak keyiflidir,selamlar saygılar...

6. Yaban Avcisi

Yaban Avcisi Üye

Tebrikler Emre elinize saglik paylasim icin tesekkürler.

7. scofield

scofield Aktif Üye

Teşekkürler rica ederim

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Emre abi çok güzel bir tatil geçirmissiniz balık da varmış darısı başımıza Vedat Usta ile tanışmak eminim ayrı bir deneyim olacaktır:)

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Emre güzel zaman ve av geçirmişsiniz, tebrikler. Vedat abiye selamlar.

10. scofield

scofield Aktif Üye

İnanılmaz bir deneyim hoş sohbeti hayat görüşü kısacası yaşanması gereken harika bir kişilik imkanın olursa mutlaka tanış bence sevgiler.

11. scofield

scofield Aktif Üye

Zaman nasıl geçti anlamadım vallahi çok keyifliydi teşekkürler,sevgiler.