Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vedat abi ihbar etmek istiyorum ..Kime gidelim ?

Konu, 'Genel Konular' kısmında idincer tarafından paylaşıldı.

1. idincer

idincer Yeni Üye

Vedat abi seni yakalamışken söylemeden geçemedim .Dün malzeme almak için kemeraltına gitmişken balık halinide dolaşmak istemiştim ama inan ki çok pişman oldum,moralim çok bozuldu..boyları 7 cm i geçmeyen mercan yavruları kasalarca tutmuşlar..Nası becerbiliyorlar anlayamadım ama bu kadar küçük balığı oltayla yakalamaları çok zor, ağ atsalar bu kadar derine inemiyeceklerine göre geriye yine kaçak gırgır ve trolcülükmüş gibi geliyor..Bunu satan balıkçılara ihbarda bulunulsa cezai müeyyidesi bulunur mu kanunlarda ?Sana sormak istedim açıkcası ? Sadece buda değildi tabii ki küçük olanbalıkların hepsi ama ilk defa mercanın küçüğününde kıyımını görünce dokundu artık..Sana yazdım...:((

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Dinçer
    Balık hallerinde bile artık balıklara ince tabiri kullanılır olmuştur.
    Green Peace gibi İnternasyonal kuruluşların dahi yaptıkları kampanyaların yetkililerin kılını kıpırdatmadığını düşünürsek,yapılacak fazlaca birşeyde olacağını sanmamakla birlikte Zabıta Md'lerine ihbarda bulunabilirsin.
    Sevgiler

4. idincer

idincer Yeni Üye

Anlıyorum abi...Yani bu ülkede bürokrasinin sadece ben bana işlemeye başladığına inanıncam artık..Tekneyle 200 m açılsak hemen yanımızda bitip koca günü saçma sapan prosedürlerle mahvetmeyi becerebilenler bu tür koca tekneleri nasıl görüp bulamıyorlar anlayamıyorum ..İsimleri sahil güvenlik olduğu için hep sahil kenarındamı dolaşıyorlar acaba bu adamlar...işleri oltacı ve küçük balıkçılar olmuş ne yazık ki...

5. coredon

coredon Aktif Üye

Ben istanbul maltepede oturuyorum.Balıkçıyla tartıştım küöük balık satıyorsun diye.Sonra ayrıldım oradan yolda zabıta gördüm durumu anlattım kendilerinin karışmadığını ancak büyyük şehir belediyesinin karışacağını söylediler

6. idincer

idincer Yeni Üye

3 tarafı deniz,2 kıtayıda birbirinden ayıran boğaz ve koca bir iç denize sahip ülkede deniz bakanlığı hala yoksa bu işlerin mevzuatına belediye bakar .O da konuya anca bakar ..Aziz nesin hikayesi başka birşey değil ...