Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Vercelli, Trabucco Daiwa, Vega kamışlarla ilgili görüşlerinize ihtiyacım var

Amphibious

Yeni Üye
Merhaba,bu alternatifler arasında kamışlardan poetica ya da potenzayı,makinalardan da bullseye'ı tercih ederdim.

batuhannn

Yeni Üye
Mevcut kamışım Shimano Beastmaster 430 200 gr. Kullandığım makina Penn Affinity 7000. Boğazda çoğunlukla 150 gr kurşunla avlanıyorum ama 175 gr ma çıkınca mevcut takımım beni çok yoruyor ve işin zevki kalmıyor. Biraz araştırma sonucu beğendiğim kamışlar:

Vercelli Spyra Piuma Power Range 4.25, 100-200 gr.
Trabucco Poetica 4.25, 250 gr.
Daiwa Prime Caster 33-425 225 gr.
Daiwa Long Beam 4.20, 100-250 gr.
Vega Potenza Supercore 4.25, 100-270

Makina olarak:
Bullseye 9050 XT
Aero Technium 10000 MGS

Görüş ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Herkese rastgele.
Aslında kullandığınız takım çok iyi zamanında herkesin peşinde koşuşturduğu bir ekipmana sahipsiniz. Çoğu takımla birçok kimse 150 gr.ı sorunsuzca kullanılıyor lakin ağırlık ve akıntı arttıkça basınca mağdur kalıyorsunuz. Size bir sorum olacak kullandığınız kamışın makine yatağı istediğiniz şekilde ayarlanabiliyordu sanırım. Eğer buna rağmen denge problemi yaşıyorsanız bu ekipmanı satacağınıza yada yeni ekipman alacağınıza ufak bir operasyonla istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Nacizane fikrim; kamışlarda balans ayarları denilen yani arka taraf tıpasında belirli ağırlıklar oluyor, sanırım bu sizde yok, bunlardan bir kalıpçı vb.bu işi yapabilecek bir işyeri bulmanız ve gerekli ölçü ve değişik ağırlıklarda birbirine geçmeli/vidalı kurşun kalıptan dökerse (20-30-50 gr) kendinize göre seçmiş olduğunuz ağırlıkla bu işi çözebilirsiniz gibime geliyor, bilmem anlatabildim mi.
Saygılar.

cem1

Aktif Üye
Adı
Cem Oran
Aslında kullandığınız takım çok iyi zamanında herkesin peşinde koşuşturduğu bir ekipmana sahipsiniz. Çoğu takımla birçok kimse 150 gr.ı sorunsuzca kullanılıyor lakin ağırlık ve akıntı arttıkça basınca mağdur kalıyorsunuz. Size bir sorum olacak kullandığınız kamışın makine yatağı istediğiniz şekilde ayarlanabiliyordu sanırım. Eğer buna rağmen denge problemi yaşıyorsanız bu ekipmanı satacağınıza yada yeni ekipman alacağınıza ufak bir operasyonla istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Nacizane fikrim; kamışlarda balans ayarları denilen yani arka taraf tıpasında belirli ağırlıklar oluyor, sanırım bu sizde yok, bunlardan bir kalıpçı vb.bu işi yapabilecek bir işyeri bulmanız ve gerekli ölçü ve değişik ağırlıklarda birbirine geçmeli/vidalı kurşun kalıptan dökerse (20-30-50 gr) kendinize göre seçmiş olduğunuz ağırlıkla bu işi çözebilirsiniz gibime geliyor, bilmem anlatabildim mi.
Saygılar.
Merhaba
Oneriniz icin tesekkurler. Aslinda yeni kamis fikrinden vazgectim gibi cunku beastmasredan memnunum. Bel fitigi problemim oldugundan av sonrasi sikinti oluyor bazen. O yuzden daha hafif bir makina almayi dusunuyorum. Cok tesekkurler.

karantina14

Aktif Üye
Adı
Okan YAMAN
Moderatör tarafında düzenlendi:

ashraf

Daimi Üye
bulls eye bak hiç uğraşma hatta sitede var kullanımiş bir adet bulamasanız en iyi fıyatı ince çızgi bence hamdi abden fıyat al bence

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Bullseye Türkiyede inceçizgi dahil bir çok firmanın malesef stoklarında yok :( Yalnız şuan sitede dediğiniz gibi 2. el birtane var. Bende 2. el dede'den aldım sitede. Kesinlikle tavsiye ediyorum resmen huzur ve rahatlık :) Site ki bullseye daha satılmamıştı bildiğim kadarıyla bir bak istersen.

bulls eye bak hiç uğraşma hatta sitede var kullanımiş bir adet bulamasanız en iyi fıyatı ince çızgi bence hamdi abden fıyat al bence

karantina14

Aktif Üye
Adı
Okan YAMAN
Moderatör tarafında düzenlendi: