Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Video'lu Dikey Seğirtme Avı (Akya) 24-26 Nisan

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

Teknik sorunlar nedeniyle sizlerle bir süre yazışamadık. Sitenin kapandığını görünce doğrusu çok üzüldüm. Orada hem keyifli anlarımız hemde emeğimiz vardı. Ana sayfada yazılan mesajı okuduğumda Hüseyin Bey'in kırgınlığının artık dayanılmaz bir hal aldığı anlaşılıyordu. Onu bu hale getiren olaylar zincirini tam olarak bilemesemde üye olduğum son bir yıldan itibaren bir kısmına şahit olmuştum. Yeni sitemizin açılacağını duyunca resimleri saklayıp açılış günün beklemeye başladım. Hamdi Bey'den gelen açılış haberiyle bu satırları heyecanla yazmaya başladım. Yeni sitemizin tüm arkadaşlar için heyecan, eğlence ve bilgi dolu olmasını diliyorum.

Batıyı dize getiren Büyük Hun İmparatatoru Atilla Amca teknemizi teşrifleri ile onurlandırdılar.
    Berkay Abi de ben de iş yoğunluğu nedeni ile kendimize fazla vakit ayıramadık. Ayrı kaldığımız bu süre zarfında 24 ve 26 Nisan tarihlerinde avlanma fırsatı bulabildik.

İlk avımda Güney Ege halen mevsim normali hava ve deniz suyu sıcaklıklarına ulaşmamıştı. Beklenen yaz gelmediğinden beklenen balıklarlar da gelmemişti. Uzun süredir dikey seğirtmede avlayabildiğimiz tek balık Akya ile kendimizi eğlendirdik. Bildiğimiz taşları sırasıyla yokladığımızda herbirinde kalabalık akya sürüleri olduğunu gördük. Zokaları gönderdiğimizde yakaladığımız balıklar küçük olduğundan büyük balıkların yuvalandığı taşları bulana kadar avlanmaya devam ettik. Her ne kadar arzu ettiğimiz büyüklüklere ulaşamasak da 2-3kg büyüklükte olan balıklardan yakalamak kısmet oldu. Mayıs balığı olarakta bilinen büyük Akya'lar için biraz daha sabretmemiz gerekecek.

24 Nisan 'da teknede çok önemli bir misafirimiz de vardı. Berkay Abi'nin babası Atilla Amca. Kendisi tam bir av meraklısı. Yıllarını kara avına harcamış biri olarak deniz ile tanışması çok eğlenceli oldu. Efsane taşımıza vardığımızda zokalarımız ve avlanma şeklimiz ile alay geçiyordu ama sonuçlarını gördüğünde son gülen biz olduk. Balıkları zokaya geçirince oltayı kendisine teslim edip bu tekniğin kandine has zevkli mücadelesini ona da yaşattık. Berkay Abi bu sırada kensini filme alıyordu. Atilla Amca kameraya bakıp avcı arkadaşlarına bol bol mesaj gönderdi. "İşte keyif bu!"

Balık verimli sohbet güzel olunca oltaları bırakıp çekim yapma işini devraldım. Berkay Abi'nin hem aksiyonunu hemde balığın yakalanma anını kaydetmeyi başardım.

Berkay Abi'nin filmi için TIKLAYIN.

[DM]xd4tsa_vertiacl-jigging-ve-berkay_sport[/DM]

Benim filmim için TIKLAYIN.

[DM]xd4udu_dikey-seyirtmede-benim-tekniyim-aky_sport[/DM]

Hasılat tamam olunca güzel bir hatıra fotoğrafı aldık. Günün tek Lagos'unu herzamanki gibi Berkay Abi bakır renkli zokası ile aldı.

Bu avdan 2 gün sonra meraları yeni balık gelmiştir umuduyla dolaşsam da Marmaris kıyılarında değişen bir şey olmadığını anladım. Suların biraz daha ısındığı Mayıs ve Haziran aylarında yeni balık türleri ile karşınızda olmak ümidiyle hepinize rastgelsin.

Her iki avda kulladığımız zokalar.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 1 Mayıs 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Akın Kaptan
    Çok güzel bir açılış oldu.
    Tekrar hoşgeldin

4. AKIN KAPTAN

Teşekkürler Şeref Bey. Umarım resimlerde bir sorun yoktur. 640-480 yaptım ama benim bilgisayarda büyük açılıyorlar.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Akın. Resim sorununu halledeceğim :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Ben masaüstüme kopyalayıp tekrar yükledim.
    Şimdi sorunsuz görünüyorlar

7. AKIN KAPTAN

Elinize sağlık.

8. AKIN KAPTAN

Berkay Abi'nin çekimi gerçekten güzel oldu. Ne zamandır aksiyon ve balığın yakalanma anını denk getirmeye çalışıyorduk ama olmuyordu. Sonunda kısmet oldu.

9. Volkan

Volkan Daimi Üye

İşi ustasından öğrenin. Her zamanki gibi harika. Tebrikler.

10. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tebrik ediyorum kardeşim.Ellerine emeğine sağlık.Herşeyiyle mükemmel görüntüler.

11. AKIN KAPTAN

Teşekkürler. Filmlerin faydalı olacağını umuyorum.