Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

wtd aksiyonu için kamış önerisi

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında melanur tarafından paylaşıldı.

1. melanur

melanur Aktif Üye

selam kumsaldan wtd aksiyonu için kamış boyu sizce kaç olmalı 2,10 mu yoksa 2,40 mı okuma helios 15-45 mi yoksa 20-60 mı yada shimano vengeance seabass 2,10 h 20-60 mı
    kullanılacak sahteler ima cobra luckycraft sammy,rover 98 savagear panic prey,poperlar,rover 128 seaspin
    değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

2.40 iyidir uzağada atarsınız. Kamış olarak nexave 2.40 10 - 30 iyidir. M olmasına rağmen sert aksiyonlu bir kamış. Bende var iyi güzel hoş.

4. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

5. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Okuma Helios 2.40 15-45 mükemmel bir seçim olur;) İstediğin sahteyi kullan farketmez.

6. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Savage Gear bushvacker tavsiye ederim.Bende 240 mt 10-40 gram atarlısı var.Daha mağazaya gelir gelmez internete bile koyulmadan inceleyip aldığım bir kamış.
    Vengeance sea bass da iyidir.Yalnız savagear yapı olarak sert bir kamıştır.Takılmalarda kamışın çok zorlanmaması şahsi görüşüm.

Fiber destekli kamışlar daha sağlam oluyor.Fakat WTD için sert kamış daha iyidir.

7. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Ben okuma helios 240 15-45 kullanıcısıyım...

Savagear panic prey ile wtd denedim gayet rahat bir kontrolü var...

Erimi çok ama çok iyi hafifligi ve fuji k tipi klavuzlarıyla bence spin avcılarının kesinlikle incelemesi ve sahip olması gereken bir ürün...

8. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

9. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Ünlü bir atçek ustası demişti ki, wtd yi kutu kola ile bile yaparsın.... Şaka değil.

10. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Birkeresinde Egede gezmek icin gittigim bir kasabada sonbaharda levreklerin deli gibi gezdigi bir dere agzi gormustum. Levrekler mevsim itibariyle kudurmis gibi derenin icinde kefal gibi geziniyordu. Ama elimde ne kamis ne de rapala vardi.

Sehirden uzak kasabada da bakkaldan bozma bir balikci dukkanindan baska malzemeci yoktu. Araba da olmayinca biryere gidememistim. Zaten gitsemde aradigimiz sahteleri ilçede de bulamayacagimi biliyordum. Bakkalda saga sola bakinirken birtane 25gr spirolino topu gozume takildi. Spirolinoyu aldim. Bir iki tane de kisritma kursun. Birde 2.5-3 metre civari alba teleskobik kamis ve ufak alba makina aldim. Takim halinde 25TL ye satilanlardan. Bakkalci amca misinayi ve 3 lü igneyi de hediye etti:)

Bir demir testeresi bulup spirolinoyu enlemesine elma gibi ikiye ayirdim. Ama ortasindaki delik bir tarafinda kaldi. Spirolinonun daralan kisminin bir iki cm altina çiviyi isitip kursunlarin siğabilecegi kadar genislikte bir yuva actim. Kistirma kursunlari bu yuvaya japon yardimiyla monteledim. Kalin bir misina kullanarak spirolinonun ortasindaki delikten gecirip kursunlarin tarafindaki dar olan alt kismina 3 lu igne, ust kismina bir halka taktim. Suya biraktigimda rover 98 in durdugu açi gibi bir şekil elde ettim. Aksiyon testi de sinifi gecince solugu dere agzinda aldim.

Kisacasi bu ekipmanla harika bir av yapmistim. Ortada igne olmadigi icin saldirilarin cogu sonucsuz kalmisti. Ama bir okadar da balik almistim.

Kola şişesiylede yapilirsa sasirmam. Yeterki adam kafaya koysun;)

11. ycan

ycan Üye

Bende wtd için güzel bir kamış alıcağım. Savage Gear bushvacker ve okuma helios her ikiside birbirlerine çok yakın kamışlar. İkisinide cengiz de elime alıp inceledim kararsız kaldım. Savagear çok az farkla kalite olarak önde bence. Heliosda yeni bir kamış çok beğendim. Son olarak kullandığım makineyi üzerlerine takıp (raw 2 40) deneyerek karar vericeğim. Her ikiside wtd için çok iyi kamış, hangisini alırsanız üzülmezsiniz. Elinize oturan , makineniz ile dengeyi sağlayan , hangi kamış olursa onu alın bence. Saygılar...