Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

WTD de Sarma Sorunu

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında HastaRuH tarafından paylaşıldı.

1. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Elimdeki Spro passion 720 makina ile dalarlı sahteleri kullanınca sorun olmuyor makina gayet güzel sarım yapıyor ama wtd yaparken misina makaranın dışına sarılıyor hatta böyle olmasın diye misinayı makaraya tam doldurmadım 1-2 mm boşluk bıraktım yine oluyor.
    WTD aksiyonu ise gayet güzel istediğim gibi aksiyonu veriyorum neden böyle oluyor fikri olan var mı acaba.
    Misina olarak 1) Super Maxim 0,28 sardım problemi yaşadım
    2) Oscar 0,28 sardım problem oldu hemde nasıl hatta dalarlı sahteleri atarken atış anında misina havada düğüm yaptı sürekli
    3) Shimano technium spın 0,25 sardım şimdi birde boşluk bıraktım. bunda da oldu

Son olarak atış sırasında misina birçok kez kamışın orta fincanlarına dolan dı 3 misinada da oldu bunla da bir ilgisi olabilir mi.

Kamışlar Okuma V system 240 10-40 ve Okuma Octana 255 10-40

Teşekkürler.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. levent31

levent31 Aktif Üye

1)Misinaları makineye sararken gevşek sarıyorsanız bu problem olur.
    Yeni aldığınız misinayı makinenize sararken ayağınıza bir çorap giyip bir halının üstüne misinayı koyup çorap giydiğiniz ayağınızla bastırıp gerdirerek sarınız. Halı tüy bırakan türden bir halı olmasın.
    2) Misinanız en fazla Makaranızda genişleyen kısımın 1 mm altında olmalıdır. Makaranızın ağzı sonuna doğru genişler, misina sınırı orasıdır. Misina o işaretin en az 1mm altında olmalı.
    3)Dışa sarma misina gam yaptığı için yada boşluğu alamadığınız için olabilir.
    Gam sorunu için misinanıza fırdöndülü ağırca bir kurşun bağlayıp kumluk bir yere atın,sahil boyunca yürüyerek makinenizdeki tüm misinayı boşaltın, sonra ağır ağır kurşun yerden gelecek şekilde misinayı sarın. Kurşunu attığınız yer kayalık olmamalı yoksa takılır misinanız ve kurşununuz boşa gider. bu isşlemi uzunca bir sahilde de yapabilirsiniz.

4) Bir ihtimal makineniz bozuk olabilir.

4. ünsal koptur

ünsal koptur Üye

okuma trıo s 40'lık küçük boy makine. 9+1 bilyalı 0,30 mm misinadan 170 metre sarım. 6.2:1 yüksek devir oranlı makine. Spin avların yeni yıldızı. OKUMANIN EN HIZLI DEVİRE SAHİP MAKİNESİ al sorunu çöz benim şahşi tecrübem su üstü sahtesiyle avlanmayı sevmemden dolayı wdt için yüksek devirli makine daha ideal kamışı sallarken misina ister istemez boşluk yapıyor ama makine deviri hızlıysa olmuyor bu benim fikrim bi nokta daha var dikkat etmek gereken wdt yaparken kamışın hepsini değil sadece uç kısmını esneterek aksiyon vermek

5. Dündar

Dündar Daimi Üye

Geçmişte bende SPRO makara kullandım sağlam kemikli makine yalnız ne zaman su üstü sahtelere ilgim oldu WTD aksiyonu ile aynı sorunları bende yaşadım üstelik çok düşük segment bir spro makara'da değildi.
    Damaklı kandırıcılar da sorun yaşamadım 3 - 5 grm hafif raglou'larda dahi sıkıntı yaşamadım ne kusma ne farklı bir sorun ama W.T.D aksiyonunda makaradan taşarak saçma sapan aşağılara sarım yapıyordu ve bir daha ki atış sırasında doğal olarak fazla misina akışı ile takımı ya koparıyordu ya dolaştırıyordu.
    Bu yüzden çok çeşit misine kullandım değişik kalınlıklarda aynı zamanda dyneema ip te kullandım ama çözüm olmadı.
    Spin at - çek avında kullanmamaya başladım ve makinemi değiştirdim.
    Spro makaraları karalamak yada kötü göstermek için yazmadım yanlış anlaşılmasın SPRO makaraları bir çoğu markadan daha çok sever ve beğenirim kemikli sağlam makaralardır ama W.T.D konusunda maalesef yetersiz (tabiki tamamı değildir bazı makaraları).

6. Dündar

Dündar Daimi Üye

Bu arada benim kullandığım Spro makara Nova 740 idi.

7. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Yorumlar için teşekkürler.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Yarın yine deneyecem hava uygun olursa tabi biraz daha hızlı sarım yapacağım belki yavaş sarıyorumdur.

9. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Bugün hızlı sarın ile denedim yine makinanın dışına taşırdı.

10. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

sen bence bi daiwa al

11. HastaRuH

HastaRuH Daimi Üye

Bende shimano düşünüyordum