Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

WTD için spin kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Akyakalı tarafından paylaşıldı.

1. Akyakalı

Akyakalı Üye

Merhabalar,
    Uzun zamandır slikon ile at-çek avı yapıyorum.Bu yıl wtd sitilinde avlar gerçekleştirmek niyetindeyim.
    Bu aksiyon için 2.70 uzunluğunda kamış bakıyorum.Avı genelde yüksekten(mendirek) tabir ettiğimiz yerden yapıyoruz.Okuma ceymar 40'lık bir makinam var.Yeterli olacağını düşünüyorum.Kamış için catana 2.70mh düşündüm.Kulanacağım sahteler 9-20gr arasında.Okuma v system 2.70i görme fırsatım oldu,biraz fazla esnek geldi bana.Fiyat fayda oranı olarak tavsiye edeceğiniz wtd kamış önerileriniz var ise bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkürler,rastgele.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

40lik makimayla wtd onermem. Cok yorucu oluyor. Yuksek devirli 3000lik 260gr civari bir makana alin derim.

Kamis icinde 270 wtd yaparda 240 w sistem idealdir. Wtd icin yapilmis cok hafif ve orta sert kamistir.

Gecen okumanin luremania yerine cikardigi adini hatirlayamadigim bir kamisini gordum. Ara boydu 259 muydu neydi. Cok begendim fiyati da cok uygun. Isterseniz bir inceleyin. Wtd icin sertligi idealdir.

Butceyi 300 400 lere cekerseniz 270 kamis onerilerim olabilir

4. Akyakalı

Akyakalı Üye

Cevabınız için teşekkür ederim,aslında makinanın ağırlığı 265gr,sizin tavsiye ettiğiniz civarda.Devir 5.1,ideal olmasada aksiyon için yeterli olmazmı?
    2.40 bir kamış denedim Shimano'nun vengence'dı galiba,kamışın sap kısmı kısa geldi,rahat ve uzun süre kullanamadım.Yordu beni açıkçası,bu yüzde 2.70'lik bir kamış düşünüyorum.
    Catana'yı düşünme sebebim,bir arkadaşım almış 9gr sahteyi yeterli uzaklığa fırlatıyor,aksiyonda veriyor sahteye.Halihazırda denediğim için ısındım.
    200tl civarlarında düşünüyorum kamış için.

5. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

Hocam hiç düşünme okuma v system 2.70 10-40 al. yada içine sinmezse 2.40 olanını al. Harika bir kamış ben kullanıyorum.

coner ve Akyakalı bunu beğendi.
  6. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

okuma helios 240 / 270 fakat sap kısmı kısadır bilginize ama kamış harikadir

Mesut1903, lufermania, coner ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Favorit extrem 7-35 fast aksiyon bir kamış. Tavsiye ederim.

Akyakalı bunu beğendi.
  8. Akyakalı

Akyakalı Üye

Okuma v system'i inceledim fakat esnek gibi kamış,wtd'de nasıl olur bilmiyorum,wtd ile deneyen varmı acaba 2.70'i?
    Favorit extreme bulamadım internette,nereden temin ediliyor,site ismi varmı acaba Murat bey?
    Sap kısmı özellikle uzun istiyorum 2.40 shimano ile epey tatsız av yaptım.Koltukaltına alınca iyi oluyor :)

9. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Aktif Üye

V system 2.70 10-40 bende mevcut. Her türlü aksiyonu rahatlıkla verebiliyorsun, gözün arkada kalmasın. Wtd olayında da çok güzel. Benim nacizhane fikrim tabi ki de..

coner bunu beğendi.
  10. Akyakalı

Akyakalı Üye

Teşekkür ederim,epey tutulan bir kamış.Yanlız bazı malzeme satan dükkanların sanki övünür gibi ''biz okuma satmıyoruz'' demelerine bir anlam veremedim.

Ogiveogi bunu beğendi.
  11. Akyakalı

Akyakalı Üye

Kamışlar hafif fakat çoğunda total ağırlığı hafif tutmak icin sap ve gövde arasındaki ağırlık dengesiz.Sap kısmı çok hafif oluyor.Mantar saplı kamışlar genelde daha dengeli.