Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

WTF ile 2014 son Çinekop Avım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Avda ilginç bir olay olmadıkça av konusu açmıyorum. Sonra baktım ki bu avda balıkla sabah yürüyüşü var, bir de bu tuzda pişti.

İstanbul'dayım, SenihCan ve arkadaşları pazar günü boğazda sarıkanat, çinekop avı için tekne kiralamışlar.
    Yer varsa ben de gelirim dedim, yokmuş. Bana Kuleliyi önerdi spinle iki gündür balık alınıyor dedi.
    Sabah 6:30 Kuleliye gittim. Spin atan yoktu iki kişi kurşun sahte atıyor, diğer kalabalık ise balığın gelmesini bekliyordu.

Döndüm Kadıköy sahillerine. Millet yürüyüşe başlamış, WTD yapanlar yani köpeklerini gezdirenler önünde birkaç kez sahte atıp çektim. Sonra bir tanıdığa rastladım, gevezelik sonrası bir iki atış, daha sonra sokak kedilerini besleyen biriyle sohbet ve kedi okşama.

Tekrar denize doğru döndüm , sol tarafımdan gelip beni görünce açığa yönelen iki tane yan yana yüzen kilo üstü levrekleri görünce yem çantama yöneldim. Evden çıkarken silikonlar çıkarmıştım ama yine silikon aramaya başladım. Bulamasaydım su üstü atacaktım. Su berrak masmavi. Neyse iki silikon gözümden kaçıp çantada araya bir yere sıkışmış. Sırtı mavi Savagear 4 Play shad 8 cm olanı klipse takıp arkalarından savurdum. Kolu 3-4 kez çevirince resimdeki hedef balığım olmayan hayvan takıldı.
    Kıyıya ayaklarımın altına çekip balığı görünce 2-2.5 metre aşağıdan almanın mümkün olmadığını gördüm. İleride sağ tarafta suya inen bir merdiven var. Ben yukarıda betonun üzerinde yürüyerek o aşağıda suda yüzerek, WTF yani Walk The Fish ile 100-120 metre ötedeki merdivene ulaştık. Ve aşağı inip hedefte olmayan balığımla kucaklaştım.

Yanımdaki küçük poşete sığmadığı için beğenmedi ve yırttı. Yırtık naylon parçalarına sarıp duvar dibinden arabaya yollandım.

Evde, hedef çinekoptu hedefi vuramadık diyordum ki midesinden iki bayat çinekop çıkınca şimdi oldu dedim. Ne de olsa İstanbul levreği, b.klu kefal yememiş.

SenihCan bütün gün boğazda tekneden 4 çinekop yakaladığına göre, ben 1 saatte kıyıdan iki çinekopla daha kardayım.

1.jpg 2.jpg 3.jpg
    4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Evet Edremit körfezinde değilim, 1hafta Tekirdağ sonrası 9 gündür İstanbul'dayım.
    Bizim oralar levrek kaynıyor ben buradayım.
    Cebirx aman telefonuna Tekirdağ'da işaretlediğim yeri paylaşma. Eskiden önemsemiyordum, şimdi düşüncelerim değişti.

Bir arkadaşı benim meralara götürüyordum. Şimdi arabası olanları oraya götürüp benim merayı perişan ediyorlarmış. Hem de sabah akşam. Ağırlık limiti tanımadan. Dolapta koyacak yer kalmadı dedi.

IMG_0947.jpg IMG_0948.jpg IMG_0949.jpg

4. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Tebrikler Bulent Abi. Yeni yilin sans daha iri levrekler ve saglik mutluluk getirmesini dilerim. Rastgele ;)

Horozbina bunu beğendi.
  5. Guardian

Guardian Aktif Üye

çok güzel anlatım dilinize sağlık afiyet olsun.

Horozbina bunu beğendi.
  6. Muharrem vardar

Muharrem vardar Aktif Üye

Tebrikler Bülent abi yeni yılda daha iyi paylasım
    Dilekleriyle.

Horozbina bunu beğendi.
  7. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Tebrikler balıklar çok güzel görünüyor. Yöntemin ilgimi çekti ;) ama adı yanlış anlaşılabilir gibime geliyor :)
    Avınızın daim olmasını dilerim.

Horozbina bunu beğendi.
  8. yükseltaktak

yükseltaktak Aktif Üye

Vallahi söyleyecek bir şey bulamadım.... Emeğinize sağlık.

Horozbina bunu beğendi.
  9. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Ooo levrek... güzel av abi tebrikler.

Horozbina bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler ve de afiyet olsun..
    Bu levrekler seni seviyor.. :)

Horozbina bunu beğendi.
  11. yekadam

yekadam Aktif Üye

valla ben karnından cıkanlarda razıyım onları yakalasam yeter abi :D eline emeğine sağlık daha iyileri rast gelsin inşallah :)

Horozbina bunu beğendi.