Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

x-cape 3.30 tamiri ve 5 hp 4 zmanlı parsun bilgi

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında oguzsen tarafından paylaşıldı.

1. oguzsen

oguzsen Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar daha önceden alüminyum taban x-cape 3.30 bot tamiri adı altında başlık açmıştım ve bugün yazlıkta tamirini yaptım.

Resimleri :

Fön makinasının amacı kuruması için oda sıcaklığı veya 40-60 derece gerekiyormuş fakat eve yeni geldiğimizden soğuktu. Fön makinasıyla ısıttım yapıştırdıktan sonra kullandığım malzemeler 404 çelik-plastik yapıştırıcı, yama.

Son hali :harika: :harika:

Motor 5 hp Parsun 4 zamanlı bi kaç ayrıntılı detaylı foto var 5 hp motoru olan arkadaşlara yardımcı olur belki. Yağ ve benzin haznesini biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için foto koycam.

Rölanti ayar vidası parmakla gösterdiğim vida yaylı olan, telli olan yer gaz telidir sakın orayla oynamayın rölanti ayarı için (ayarı normal olursa sıkıntı yok ama düşük devir olursa stop etme gibi sıkıntısı var.)

Yağ haznesi dikkat ederseniz ne kadar kapasitesi olduğu ve ne tür yağ konulacağı yazıyor(bütün motor markalarında yazar.)

Kısmetse yarın denizde deneme yapcam

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

teşekkürler bilgilendirme için bu yama işi aklıma takıldı birisinden tavsiye aldınız mı ? denize çıkacaksınız onunla malum :( üzüntü çıkartmasın

4. oguzsen

oguzsen Aktif Üye

forumda konu açmıştım x-cape 3.30 alüminyum taban tamir yardım diye orda poyraz isimli abimiz yardım etti o kunuda :)

Bugün denize çıktım test ettim. Sadece 1 bardak su çıktı o kadar o kadarcık sudanda bir şey olmaz diye umuyorum :) bugün çınarcıkta istavrit yağmuru vardı buradan arkadaşlara duyurim çınarcık taraflarında oturanlar varsa. Geçen sene mezgit yapmadı pek ama bu sene sağlam balık var. Özellikle istavrit oltayı sallarken 100 gr lik kurşun inmiyo balıklardan kaldırıyorlar kurşunu. Bu sezon iyi balık yapacak :)