Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaklaşık 1 ay önce tuttuğum Barracuda

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında mhmtydn tarafından paylaşıldı.

1. mhmtydn

mhmtydn Üye

Degerli balık sevdam abilerim ve kardeşlerim.
    Dubaiden selamlar.
    Bu sene işlerimin beklenmedik yoğunlukta olmasından dolayı balık sezonu hevesim kursagimda kaldı.
    Gecenin bir yarısı yorgunluğuma rağmen bir denemek istedim. Kalktım dubaiden yaklaşık 50 dakika olan ve ajman denilen birleşik Arap emirliklerinin başka bir şehrine geldim.
    Yallah diyip canlı yem zargana yakalamak için girişimlerde bulundum. Gece zargana yakalamanin çok zor olduğunu bildiğim halde denedim fakat olmadı. Neyse Allah'tan burada mackarel denilen bir tür balıkta işimi gördüğünden dolayı dip oltasi ile bir kaç parça yakalayıp yem yapmak üzere diğer oltama geçiş yaptım.

Hava çok rüzgarli ve dalgalıydi ve zor bir havaydi ama dubaiden bunun için geldim ve kararlıydim. At çek yapmıyorum ben ve çok uzun zaman önce forumdada belirtmiştim Sol omzumda eklemde sıkıntı var ve iyileşme süreci uzun olduğundan uzun soluklu at çekler yapamıyorum.

Neyse Oltam hazır ve 2 canlı yemi kuyrukları ile üst kanadinin arasında üst üst kanadına yakın bir şekilde 6 numarali kancaya geçirdim ve 3 numaralı kurşun ile çok uzak olmamakla birlikte salladım ve beklemeye geçtim ama kötü bir rüzgar var. Hava soğuk değil ve rüzgar hafif ılık esiyor ve beklemek zor açıkçası neyse Mehmet dedim o kadar geldin bekle bir kaç saat dedim ve açtım telefondan tavla oynamaya geçtim.

Bir tavla oyununu bitirip diğerine başlarken o güzel sesi duydum ve duyduğum gibi fırladım yerimden. Balık sevdalısı olupta gidemeyen biri için o sesin ne anlama geldiğini benden çok daha iyi bilirsiniz ustadlarim.

Hafif makinanın kilidini kapattım yalnız çok güzel çekiyordu ve biraz daha açmak zorunda kaldım sonra haydi mehmet Sira sende o çekti simdi sen onu cekeceksin. Hafif kapattım tekrar kilidi ve başladım usulüne göre çekmeye.
    Çekerken anladım Barracuda olduğunu çünkü hızlı ve seri şekilde yaklaşık 3-4 saniye vurup sonra kendini serbest bırakıyordu.

Artık bir kaç metre kaldı kayalıklara yaklaşmasına ama bir sorunum vardı sudan kıyıya balığı almak için yanımda olması gereken büyük ve uzun saplı kancam yanımda değildi ve mücadele sırasında gidip çantadan alamazdim.

İzleyecek 3 yolum vardı. Birincisi burdaki yerlilerin yaptığı gibi dize kadar suya girip dikkatli bir şekilde misina ile balığın kuyruğundan tutarak dışarı çıkarmak ki bu imkansız dalgalardan dolayı. İkincisi kayaların yanında kumsala kadar sürüklemek bu da işime gelmedi çünkü çok ugrastiracakti. Üçüncüsu ise o anda kendimi çok yakın hissettiğim ve Allah ne verdiyse rodumu kullanarak küçük balık alirmiscasina yukarıya almaktı ve o şekilde de yaptım ve aldım balığı kıyıya.

Bu arada ayakkabim 44 numara[​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Tebrikler,fedakarlıkla yaptığınız av sonunda keyifli bitmiş..Daha güzel avlar dilerim.

mhmtydn bunu beğendi.
  4. akifd89

akifd89 Aktif Üye

Mehmet rapor cok guzel balikta bir okadar guzel eline,emegine saglik.ruzgarı yemıssin ama degmis.tebrikler devamı gelsin insallah.

mhmtydn bunu beğendi.
  5. mhmtydn

mhmtydn Üye

Bu arada kullandığım malzemeler
    Rod : Golumbus 2.10m - 25-30lbs
    Misina : tamamen çince marka yazan 0.35mm 18 kiloya kadar çekebilen misina
    Kanca no : 6
    Kurşun no : 3

6. centetic

centetic Aktif Üye

Tebrikler. Mackarel dediğiniz uskumru olması lazım bu arada.

mhmtydn bunu beğendi.
  7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mehmet
    Çok güzel bir balık yakalamışsın.
    O an yaşadığın heyecanı bize de yaşattın.
    Her zaman rast gelsin

mhmtydn bunu beğendi.
  8. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Mehmet tebrikler. Böyle giderse herkes Dubai ye gelecek haberin olsun...

mhmtydn bunu beğendi.
  9. ocormanck

ocormanck Aktif Üye

Tam bir canavar .. Maşallah . Rastgelsin inşallahhh.

mhmtydn bunu beğendi.