Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yalova için bilgi ihtiyacı

blaze

Aktif Üye
Adı
Ümit
Merhaba,

Önümüzdeki hafta birkaç günlüğüne Yalova Çiftlikköyde olacağım. Gitmişken biraz deneme yapmayı planlıyorum fakat bölgede balık avı hakkında bilgim yok.

Yanıma şu kamışlardan hangilerini alayım :

3.90 m. 80-150 gr.
3.30 m. 40-80 gr.
3.90 m. 200 gr.
4.25 m. 250 gr. surf

Birde hangi balıkları hedefleyerek takım götürmek doğru olur ?

Şimdiden teşekkür ederim.

blaze

Aktif Üye
Adı
Ümit
Yakın bir zamanda balıksız kalkan raporlarımı paylaşabilirim :)

blaze

Aktif Üye
Adı
Ümit
Levrek avı hakkında hiç bilgim yok , kalkan konusunda en azından takım nasıl olmalı gibi konuları araştırmıştım daha önce

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Levrek avı hakkında hiç bilgim yok , kalkan konusunda en azından takım nasıl olmalı gibi konuları araştırmıştım daha önce
Spin ile avlanmayacaksınız sanırım. O zaman yapacağınız iş canlı yem bulun teke, Kaya Balığı, gelincik, boru kurdu gibi. 1-2 köstekli takım yapın yemleyip atın. Gerisi kısmet ;)

blaze

Aktif Üye
Adı
Ümit
Spin ile avlanmayacaksınız sanırım. O zaman yapacağınız iş canlı yem bulun teke, Kaya Balığı, gelincik, boru kurdu gibi. 1-2 köstekli takım yapın yemleyip atın. Gerisi kısmet ;)
Evet spin ile avlanmayacağım, söylediğiniz gibi 2 köstekli takımlardan çeşitli iğne boyları ile hazırlamayı düşünüyorum, gerisi kısmet, zaten amaç balık avlamaktan çok denizde vakit geçirmek :)