Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

^^^^ YALOVA KAŞIĞI ^^^^^(merak eden abilerime:D)

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında alper77 tarafından paylaşıldı.

1. alper77

alper77 Yeni Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. alper77

alper77 Yeni Üye

yalova kaşığı özellikle agır olması ve parlak olması nedeniyle çok kullnışlı bir kaşıktır çinekop ve familyasında çok etkilidir ispendek ve trofe avlarında da kullanılır agırlıgı yaklaşık 12 ila 15 gram arasında olan bu kaşık kromdan yapılmıştır... bu kaşıgınn sadece yalovada üretildigini duydugumda çok sasırmıstım böyle kullanışlı bir kaşık nası olur da diger illerimizde üretilmez die at çek olayını seven tüm balıkçılarda mutlaka bulunması gereken bir kaşık bence çogu rapaladn da kat kat etkili ;) ...AKLAR KAŞIK...

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Toby kaşıklardan esinlenilmiş belliki.
    Farkı da kullanılan malzemede anladığım kadarıyla.
    Toby kaşık çantamda olsa da bunu da edinip denemekte fayda var diyorum

5. alper77

alper77 Yeni Üye

toby kaşıkların üzerine hem daha gercekçi olması hem de balık görünümü verilecegi düşünülerek pul şeklinde desenler verilmiş fakat bence bu kaşıgın sudaki parlaklıgını azaltıyor yalova kaşıgının üzerinde farkettyseniz hiç bi desen yada figür yok ve toby kaşıklar yalova kaşıgına oranla daha hafif oldugndn uzaga yapılan atışlarda çok etkisiz kalıyo onun için de kalite farkı ortaya çıkıo abilerim ;)

6. tanbays

tanbays Aktif Üye

Alper Toby kaşıkları ne ölçüde misina ve hangi kamışla atıyorsun bilmiyorum ama ben atış konusundaki verimsizliklerine katılmıyorum.

7. enis59

enis59 Daimi Üye

toby kaşığa çok benziyor fakat iş yapar diye tahmin ediyorum ilk defa gördüm teşekkürler paylaşım için

8. alper77

alper77 Yeni Üye

abim yalova kaşıgına oranla daha verimsiz olarak düşününüyorum yoksa bende yalova kaşıgını tanımadan önce toby kaşıkla az calışmadım sendeki o kamış ve misnayla bir yalova kaşıgını birde toby kasıgı at abim farkı anlıcaksın aynı numara kaşıklarla tabi;)

9. alper77

alper77 Yeni Üye

rica ederim enis abim

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

yalova kaşığı paslanmaz inox malzemedir sevgili abiler bu sebepten biraz pahalı ancak ömür boyu kullanabileceğiniz bi ürün bu sebepten pek satılmıyor malıum alan bir tane taktırırsa iki tane alıyor birde toby ye göre de pahalı 1 numarası 8 lira 2 numarası da 16 lira gibi bir fiyata sahip

11. Volkan

Volkan Daimi Üye

Paslanmaz olması güzelmiş. Sanırım Toby kaşıklara göre de daha ağır. Acaba ağırlıkları gram olarak nedir bunların?