Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yanına Ne Yakışır

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında diamond tarafından paylaşıldı.

1. diamond

diamond Aktif Üye

Tüm dostlara merhabalar,

uzun zamandır kaliteli ve beni üzmeyecek gerekli mesafelere erişebilecek bir kamış almak istiyor idim.
    Kandilli de bir kaç avda rastladığım ve kurşunu adeta uçuran ismini bilmediğim bir abinin kullandığı kamış dikkatimi çekmiş incelediğimde içimden bu kamıştan almalıyım demiştim.

gerekli bütçeyi hazırlayıp doğruca ilgili kamışın distirübitörü mağazaya gidip kamış hakkında onlardan da bilgi aldıktan sonra kamışıma kavuştum.

ilk denemelerimi biraz çekinerek ve fazla abanmadan 185 gr kurşun ile yaptım. Makina tur hesabına göre 115-120 mt civarı atmışım diye hesap ettim
    şu an kullandığım makine Shimano ultegra 10000 XSC memnun olduğum bir makine ama kamışa yakışan bir makine alma niyetine girdim.

siz değerli üstadların yeni kamışım Maver Elite Titanium Oceano 4.50 mt, 3 pcs
    hakkında olumlu olumsuz yorumlarını ve hangi makine ile kombin yapacağım konusunda değerli görüşlerini beklemekteyim

saygılarımla

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Güle güle kullan Bülent abi.

4. diamond

diamond Aktif Üye

teşekkürler Furkan Kardeşim özellikle senden daha ayrıntılı yorum beklerim.

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Ne kadar güzel makineniz varmış. Binlerce kişinin almak isteyip alamadığı.
    Daha ne istiyorsunuz diyecektim ki bunu diyenin benim olamayacağım aklıma geldi.

Az önce Senih Can'la konuşmamızda sözü geçen makine Daiwa Tournament Surf 45QD 877.39+25=902.39 dolara o da 2000 TL civarında mal olabiliyor. Gümrüğü takılmazsa tabii.
    Son günlerde alan şanslılara bu paraya mal oldu, bu 440gr ağırlığındaki alet.

Ben sizin kamışı alıp sonra bu makineyi alsaydım, bu makineye bu kamış yakışmıyor deyip kamış arayışına başlardım. :eek:
    Procaster 33-425 mi alsam, yoksa:confused:

Neyse beni kaşındıran surf değil spin.

Berke Öztürkmen bunu beğendi.
  6. frenist

frenist Aktif Üye

Hayırlı uğurlu olsun abi, güle güle kullan :)

Fikir vermesi açısından elite titanium ile yapmış olduğumuz atış videosunu paylaşayım. Emanet olması bakımından çok abanamasakta, 200 gr performansı gözlemlenebilir. Ben kurşun suya düştüğünde 155 tur sarmıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=FU4FaBWwBZ4&list=UUB4JdJ582ubC6jIZp92WhFg&index=1

Surf makine alacaksan abi, üst segment kullanmadım. Bu segment makine kullanan arkadaşlar öneride bulunacaktır.

7. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Bülent Bey hayırlısı olsun. Harika bir kamış. Güle güle kullanın. Bu kamışa alacağınız makine ne olacak çok merak ettim, takip ediyorum.

8. diamond

diamond Aktif Üye

çok teşekkür ederim Cihan kardeşim;
    gerçekten kamışı eline aldığında güven veriyor ve oldukça dengeli
    inşallah makineyi de alırsak artık malzeme alım faslını kapatacağız.

toplamda 8 kamış 5 makine sayısına ulaştık.

9. diamond

diamond Aktif Üye

Teşekkürler Berke bey;
    inanın makineyi bende merak ediyorum.

gerçi arkadaşlar mevcut makinem ile de çok rahat idare edebileceğimi söylüyorlar shimano ultegra 10000 XSC ama kaşınıyoruz maalesef.

10. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

O kaşıntıyı iyi bilirim. Keşke aynı işi bu makinamla da yapabilirim diyebilsem kendime. Diyemediğim için evde 1500-2500-3000-4000-6000-8000-10000-16000 lik makinalar var. Daha suya girmemiş olanları var. İşin en kötü yanı da şu balığa gidemedikçe alışveriş oranım artıyor yeni malzemeler alıyorum. Paraçokomel eğrisi yani av miktarı azalırken alışveriş oranı artıyor :)

herobabyfb ve frenist bunu beğendi.
  11. diamond

diamond Aktif Üye

çok haklısınız ben de bu takımı boğaz haricinde kullanamam.boğazada ayda bir gün anca gidebiliyorum.amacım bu günlerde kwyifli ve yorulmadan avlanabilmek sırf bu yüzden aldım.

Berke Öztürkmen bunu beğendi.