Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yanlış otobüs....

Konu, 'Sohbet' kısmında lost_zombie tarafından paylaşıldı.

1. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Aksam saat 20,00'ye gelmekteydi bu akşam Fenerbahçenin maçı var bizim şirkette maç izleyecekler.Hiç kafam kaldırmaz zaten bir sürü stres hep bana kanka bırakıp gitmiyorlar peşimi.Erken çıkayım bu akşam gider yatarım bari dedim.
    Makinemi kapattım 20.10 otogar taksim arabası köşemizden geçiyor, onu yakalayıp Yusufpaşadan aktarma Kocamustafapaşaya gideceğim.
    Köşeyi döndüm mavi teneke uçarak geliyor, karanlıkta hoop dedim dur dedim durdu attım kendimi içine teneke uçmaya devam etti.
    Fakat uçuş rotamızdan saptı ve Edirnekapı istikametine döndü, bende hayır olsun inşallah inerim biraz yürür 35D Balat -Kocamustafapaşa arabasına binerim dedim.
    Gel gelelim Edirne kapı istikametine döndü dediğim mavi teneke, Eyüp yoluna girmişti bile, yanımdaki amcaya sordum amca bu otobüs nereye gidiyor, ve amca tarihi cevabı alnımın çatına çaktı, şimdilik bi yere gitmiyor ama yeşil yanınca Yeşilpınar'a gidecek.
    İçine başarısız stand up çı kaçan amcayı terkedip Eyüp'te kendimi attım aşağı mavi tenekeden, hemen gelen Eminönü otobüsüne bindim, one Feshane'den itibaren Unkapanı'na kadar tüm sahil dolu, karanlıkta yeşil fosforlar ateş böcekleri gibi ani tasma hareketleriyle sıçrıyorlar.
    Balattan itibaren Halicin üstü belki abartı gelecek ama 100 den fazla tekne yakmışlar lüksleri, ışıldakları çok güzel bir fener alayı gibi dişlilerin peşindeler.Unkapanı köprüsünden geçerken sıraya takır takır sarıkanat aldıklarını gördüm, acaba yanılıyormuyum dedim çingene palamutu çekenleride gördüm daha sonra Galata köprüsünde yanılmadığımı gördüm sarıkanatla beraber , çingene palamutu alanlarda vardı.
    Karaköy rıhtımda indim otobüsten Galata köprüsünün üstünden geçip otobüsüme bindim.

Bu resimleride cep telefonumla cektim kötü ama temayı anlayabilirsiniz en azından.

İyi seyirler bu sevmediğim, kurtulmak için çabaladığım, ama güzelliğini bildiğim şehirden....:(:(
    Bütün hikayenin başlangıcı olan mavi teneke.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    balık ekmekçiler
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    Herşey güzel ışıl ışıl heryer, turşu arabası güzel göründü gözüme midede biri kanserleşmiş 3 yarayla ben kapıldım bu gösterişli tezgahın cazibesine,:rolleyes:
    Allahtan gerçek anlamda çok ama çok kötü bir turşuymuş ki bir çatal almamla, bir yudum suyundan içmeyle hemen döktüm..
    [​IMG][​IMG]
    Tabiki beklenen kareler sarıkanat çinakop delirmiş adeta köprünün bacaklarını yiyor sanki
    arada tektükte olsa çingene palamutu ilginçti.
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    Bu aksamlık bukadar dedim bu aksam sadece güzellikleri göstereyim istedim köprüde yine pislik dizboyuydu ama bu sefer tema gece balık ve ışık olsun istedim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Zaptinamumkun

Zaptinamumkun Aktif Üye

Nejat bey çok teşekkurler çok özlemişim memleketimi orada yaşayanlar anlayamıyor ama yinede istanbul çok güzel bir yer

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güzel manzaralar yakalamışsın Nejat

5. oktay16

oktay16 Moderatör

Bu sene gerçekten çok verimli geçiyor, açılan raporlardan bunu anlıyabiliyoruz. Umarım bu böyle devam eder. Kimilerine göre' de her 3 yılda bir bu balık popülasyonu yükseliyor diye bir söylenti var. Geçmişe bakıldığı zaman doğru aslında. Ama biz yine bu bolluğun devamını dileyelim. Görüntüler için teşekkürler Nejat abi. Tam bir gönül adamısın benim gözümde :) Selamlar.

6. sabora

sabora Daimi Üye

Bu gece-İstanbul enstantanesi için teşekkürler Nejat Abi. Çok güzel anlatmışsın manzarayı. Her türlü pisliğine rağmen içine bakıp güzel taraflarını anlatmışsın.