Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

YARDIM LÜTFEN / LOWRANCE ELITE HDS İÇİN TRANSDUCER(AYNA)

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında oyyilmaz tarafından paylaşıldı.

1. oyyilmaz

oyyilmaz Yeni Üye

Herkese merhaba,
    Forumda en az başlık açılan ve yorum yapılan bölüm gibi görünüyor ama kullanan/fikirleri olan birileri olabilir diye yazmak istedim.

Siparişini verdiğimiz ve kısmetse Mart ayı gibi teslim alacağımız 8,5 mt teknemiz için uzunca bir süredir balık bulucu bakıyorum. Araştırmalarımız sonrasında Lowrance Elite HDS-9 Gen2 Touch yada bütçemiz elverirse HDS-12 Gen2 touch model balık bulucuda karar kıldık. Buraya kadar problemimiz olmadı.

Ancak bu cihazlar için ayna(transducer) incelemeye başladığımda bende film koptu :). Oldukça fazla ayna tipi ve modeli mevcut ve internetten yaptığım araştırmalarda da açıkçası pratiğe yönelik çok fazla bilgi ve tavsiye göremedim.

Tekneyi Seferihisarda kullanacağız ve Kuşadası'ndan Alaçatı civarına kadar da bir kullanım bölgemiz olacak. Bu modellerde balık bulucu kullanan yada araştırma yapmış ve bir sonuca erişebilmiş :) arkadaşlarımız kıymetli yorumlarını paylaşabilirlerse çok sevinirim.

Özgür

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Merhabalar

Öncelikle yeni tekneniz hayırlı olsun. sorduğunuz soruların yanıtlarını bulabilmek için benim size bir kaç sorum olacak.
    1-Mesela neden Lowrance da karar kıldınız? hangi özelliklerinden dolayı?
    2-Ne tür balıkları avlamayı hedefliyorsunuz?
    3-kaç metre derinliğe kadar avcılık yapıyorsunuz?
    4-Kayalık alanları keşfetmek gibi bir niyetiniz var mı?
    5-Ne tarz bir tekne yaptırıyorsunuz, Arka tarafı ayna montajı için uygun olacak mı, veya ne tür bir ayna kullanmayı düşünüyorsunuz?

4. oyyilmaz

oyyilmaz Yeni Üye

Merhaba,
    Çok teşekkürler.

Yaklaşık 1 yıldır yurtdışı balıkçılık forumlarını takip ediyorum. Özellikle Amerika'da Lowrance ismine çok rastladık. İncelemelerimiz sonrasında da fiyat/performans olarak beklentilerimizi karşılayabileceğini düşündük. Raymarine/Humminbird gibi markaların da güzel modelleri vardı ancak içsesimizi :) dinleyerek karar verdik diyelim.

Bu arada Cuma günü forumdan yorum çıkmayınca HDS-9 Gen3 sipariş ettik. Ayna olarak da Amerika'daki büyük bir mağazanın destek bölümünün yönlendirmesiyle de B150M de karar kıldık. Kısmetse önümüzdeki hafta sonunda elimizde olacak.

Reklam olmaz sanırım ama teknemiz Kutlay Marin Deron850. Teknemizi bağlayacağımız bölgede 100-300 mt arası av yapmayı planlıyoruz. Ayna da thru-hull adlandırılan gövde montajı yapılan tipte. Üretici montajında sorun olmayacağını paylaştı bizlerle.

Artık iyi yada kötü yukarıdaki konfigürasyon üzerinden devam edeceğiz.:)

Selamlar & saygılar,
    Özgür

5. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Hayırlı olsun diyeyim o zaman :) kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

oyyilmaz bunu beğendi.