Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yardım lütfen

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında axion33 tarafından paylaşıldı.

1. axion33

axion33 Yeni Üye

Selam herkese,arkadaşlar bi kaç gündür at çek olayına merak sardım.Geçen hafta rastgele sahte balık aldım iki tane bu balıklarla nerelerde avlanmalıyım.2,3kere denedim saatlerce ama bir sonuç alamadım resimde gördüğünüz sahteler sizce iş yapar mı?Eğer yapıyorsa bu sahteleri nerelerde kullanmalıyım derin yerlerde mi ,yoksa kıydanmı at çek yapmalıyım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Sahte yemler bunlar arkadaşlar http://i.hizliresim.com/Gn4noV.png
    http://i.hizliresim.com/Rypy3o.png

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. vet0635

vet0635 Üye

merhabalar.

ben en çok iş yaptığım sahtelerle bile şu sıralar balık alamıyorum.tabiki çanakkale ve levrek için diyorum.birde saat çok önemli tam alacakaranlık vaktinde en çok verim alacağın zamandır. öncelikle güzel mera bulmaya çalış.hadi rastgele.

fotolar karanlık çıkmış ama.iş yapcak sahtelere benziyor.

axion33 bunu beğendi.
  4. vet0635

vet0635 Üye

kıyıdan kumsal plajların bitimindeki kayalıkları, liman içlerini, denizin içinde bizim conk diye tabir ettiğimiz birden derinleşen uçurum benzeri yerleri, çakıllık plajlarda ise büyük otlukların dalga alan tarafından otlara 1-3 metre uzaklıktan paralel olacak şekilde, derin olan iskelelerde iskele ayakları yakınlarınnı dene bence.BALIK VARSA SAHTE ÖNEMLİ DEĞİL DİYOLAR AMA BEN KESİNLİKLE KATILMIYORUM.5 KİŞİ AYNI ANDA ATTIĞIMIZ OLDU AMA AYNI RENKTEKİ SAHTELERDE FARKLI MARKALAR DAHA İYİ İŞ YAPIYOR.HANGİ SAHTELER DEME ÇÜNKÜ MERA IŞIK VE YEMLİK BALIK TÜRLERİ SAHTE SEÇİMİNDE ÇOK ETKİLİ,DENEYEREK BULMAN LAZIM.(BENCE)

axion33 bunu beğendi.
  5. axion33

axion33 Yeni Üye

Teşekkür ederim o değerli bilgilerin için,Ayrıca balık avlarken, avlandığım yeri kısaca videoya çektim. .Acaba iskelede hangi sahteyle at çek yapmam lazım. Bide çayla denizin karıştığı dragon çayı var, orası biraz uzak olduğu için buradan şansımı deniyorum.Bide sahte balıklardan sırtı siyah olanın markası nedir ? Balıkçıdan rastgele almıştım,markası falan yazmıyor.[​IMG][/url]

videoo - YouTube

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Haziran 2014
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Güzel sahteler Rover su üstü bir sahte, attığında çekerken ''WTD'' dediğimiz aksiyonu vermelisin bu sahteye kamışla. Ayrıca sakin ya da az dalgalı sularda kullanmalısın onu. Diğer 3 sahtenin de dalış derinlikleri 0,3-0,9 metre arası. Yani kıyıdan oldukça derin sularda avlanacaksan daha derin dalarlı sahteler kullanmalısın diye düşünüyorum. Kıyıdan 1-2 metre derinliği olan yerlerde daha iyi iş yapacaklardır. Markasını merak ettiğin sahte sanıyorum bir Rapala Maxrap Fayu çakması. Piyasada benzeri ve taklidi çok olan bir model Maxrap ve kesinlikle iş yapar ;) Her zaman rastgelsin...

axion33 bunu beğendi.
  7. axion33

axion33 Yeni Üye

Çok teşekkür ederim sayın modum,ben yine o zaman dragon çayıyla, denizin birleştiği yerde avlanmaya devam edeyim. Balık çekersem, videoya çekip bu sevincimi sizlerle paylaşmak isterim herşey gönlünüzce olsun hayırlı akşamlar,saygılarımla.:)

KalamA bunu beğendi.
  8. vet0635

vet0635 Üye

bence de sığ yerlerden atman daha iyi.genelde derine aTTIĞIM sahtelere su seviyesi neredeyse 70-80 cm olan yerde atlıyor balıklar.markasını sorduğun eğer kutusuz ve 15 tl civarı aldıysan pinorex max-pin olabilir.pahalıysa rapaladır.videoda çekmiş olduğun yere gelince manzara güzel.ama oltayı kıyıdan iskele ayaklarına paralel atmaya çalış(eğer iskele uzun ve müsait ise).hadi rastgele.