Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yardım LÜTFEN

Musti.barut

Daimi Üye
Merhaba forum daki abilerim ve kardeşlerim.. surf takım yapmak istiyorum ve araştırmalarım sonucu bir karara vardım.. kamış okuma salina 3 parça 4.20 ve makina olarak penn surf Blaster 7000. Ve misina olarak 0.18 örgü sipariş ettim iyimi kötü mü yaptım bilmiyorum siz büyüklerim den ve tecrübeli surf casting avına giden arkadaşlardan bu kombine için yorum bekliyorum artıları eksikleri nelerdir öğrenmek istiyorum bu kombine yi istavrit Çapari si ve rapala avlarinda kullanmicam lutfen yardimci olun

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

barisgirgin

Daimi Üye
Adı
baris girgin
Kan Grubu
B Rh Negatif
Merhaba ilk mesajı ben yazayım,gerçi büyüklerimden demişsiniz ama sizden 4 yaş küçüğüm :)
1-Yaptığın kombin genel olarak bakıldığında 1 kg üstü uzun zaman at çekte omuz ve kol yorgunluğu-ağrısı yapabilir.
2-Salina 3 parça yapı itibariyle sert bir kamış 150 gram ve üstü ağırlıklarda daha iyi bir aksiyon sergiliyor boğazda çok kullanıcısı olan sağlam bir karmıştır fiyat ve performansa göre en iyi tercih diyebilirim(keşke sapını az daha uzun yapsalarmış) rapalada işinizi fazlasıyla görür ama hafif gramaj istavrit çalışırken aynı aksiyonu vermez zaten tek bir kamışla bütün avları yapma ihtimaliniz düşük ,bence yemli ve istavrit için daha hassas ve hafif bir kamış edinebilirsiniz.
3-Makineyi kullanmadım bilgim yok surf kafa, marka güzel (boyasında soyulma olmaz inş.) 727 gram ağırlığı yemli beklemeli avlar için ideal ancak at çek uzun vadede kol kaslarınız baya gelişir :) 600 gram ve altı bir makine tercih etmeniz daha güzel olurdu..makineyi kullanan arkadaşlar teknik açıdan nasıl olduğunu yazacaklardır..
Rastgelsin..

Musti.barut

Daimi Üye
=barisgirgin; ]Merhaba ilk mesajı ben yazayım,gerçi büyüklerimden demişsiniz ama sizden 4 yaş küçüğüm :)
1-Yaptığın kombin genel olarak bakıldığında 1 kg üstü uzun zaman at çekte omuz ve kol yorgunluğu-ağrısı yapabilir.
2-Salina 3 parça yapı itibariyle sert bir kamış 150 gram ve üstü ağırlıklarda daha iyi bir aksiyon sergiliyor boğazda çok kullanıcısı olan sağlam bir karmıştır fiyat ve performansa göre en iyi tercih diyebilirim(keşke sapını az daha uzun yapsalarmış) rapalada işinizi fazlasıyla görür ama hafif gramaj istavrit çalışırken aynı aksiyonu vermez zaten tek bir kamışla bütün avları yapma ihtimaliniz düşük ,bence yemli ve istavrit için daha hassas ve hafif bir kamış edinebilirsiniz.
3-Makineyi kullanmadım bilgim yok surf kafa, marka güzel (boyasında soyulma olmaz inş.) 727 gram ağırlığı yemli beklemeli avlar için ideal ancak at çek uzun vadede kol kaslarınız baya gelişir :) 600 gram ve altı bir makine tercih etmeniz daha güzel olurdu..makineyi kullanan arkadaşlar teknik açıdan nasıl olduğunu yazacaklardır..
Rastgelsin..

Öncelikle cok degerli fikrin görüşün icin Teşekkürler edeeim..
Kamış olarak ilk defe kullanicam ve herkez tarafından beğenilen bir kamış ve sert olması benim için güzel çünki daha önce esnek kamışlar kullandım ama inan Çapari de cok eziliyor bu kimisi denemek istiyorum maksat uzun atabilmek. ;)

Makine secimim konik olmasi ve misinayi rahat boşaltma si için tercih ettim ip örgü misinayla kullanirsam verim alabilirim düşüncesinde araştırmalar yaptim evet 700 gr üstü olması beni düşündürüyor bu konuda cok aceleci davrandim galiba :) sana da rast gelsin barış kardeşim

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba
Ben kamış olarak
Okuma Trio Rex 4.20 cm (493gr)
Makina olarak
Okuma Avanger Av55b (395gr)
Kullanıyorum.
55 lik makinayı sırf hafif olsun diye kullanıyorum 65 de düşünülebilir uygun fiyata iyi kaliteli makina 1 senedir boğazda kullanıyorum. Takımın hafif olması erken yorulmayı azaltıyor

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adı
youtube.com/c/ahmettemizler
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aynen ahmet abi bende bu düşünceyle makina siparişini iptal edip daha hafif bir makina bakıyorum sizin bir tavsiyeniz varsa yazarsaniz menmun olurum..

derimki bana uğra eline uygun bir makine bulalım

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Elimde fazladan makine var. Daiwa marka düşünürsen yardımcı olurum.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi