Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında ahmetv10 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetv10

ahmetv10 Üye

Arkadaşlar tekneden yemli avda kullanmak üzere (Okuma Raw II ye saracağım) İnternet den Varıvas Avani Shore Caster Multi Color Örgü İp Misina (Kalınlık 0.23) sipariş vermiştim. Daha sonra ellerinde sadece kalınlık olarak 0.16 kaldığını söylediler ve bende fiyat farkı ödeyerek kabul ettim. Şimdi kafama takılan bu kalınlık çok mu ince kaçar? çekeri 8,2 kg olarak gösteriliyor. Acaba teknede değilde spinde mi kullansam?Yakında tekne avım var.Arkadaşlar acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. syner

syner Aktif Üye

Merhaba,
    Eğer tekneden yapacağınız av Jig stili değilse 0,16 da yeterli olacaktır, aynı kalınlık ile tekneden 5 tane çinekop+sarıkanatı aynı anda çektim. Tabii burada ipin kalitesi de önemli faktördür.

İyi forumlar.

4. ahmetv10

ahmetv10 Üye

Ali bey teşekkür ederim.Jig değilde teknede yemlide kullanacaktım.Değiştirmeye çalışacağım.Değiştiremezsem kıyı avcılığında kullanırım artık spin gibi.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Sarkıtmalı avlar için yeterli bir kalınlık 0,16

oktay16 bunu beğendi.
  6. syner

syner Aktif Üye

İnsanın içine sinmeyen bir şeyi bence de kullanmaması gerekir, her zaman şüphe ve bir problem olacak korkusu yaşamak iyi değildir, ancak bu ip kalınlığı spin için fazla bence. Bu ipi en ideal kullanım alanı kıyıdan surf ile istavrit boyutlu balıklar veya yine kıyıdan sarıkanat, çinekop avı için idealdir.

İyi forumlar.

7. ahmetv10

ahmetv10 Üye

Arkadaşlar değiştiremedim.Artık yapacak bir şey yok.Mecburen kullanmak zorundayım artık.Nerede kullanacağımı elime ulaşınca karar veririm.Yorum yazan arkadaşlara teşekkürler.

8. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

Ben tatlı suda bile spin için 15 16 kullanıyorum. Deniz için spinde faxla kaçabilir ama söz konusu varivas ise halkını verir ancak ben varivas avani seabass kullandım spinde kusursuz ancak bu modeli nasıl bilemiyorum.

9. Balıkçı Abi

Balıkçı Abi Aktif Üye

0.16 yeterli. hem spinde hem tekneden.

10. ahmetv10

ahmetv10 Üye

Arkadaşlar misina elime ulaştı.Daha önce kullandığım ip misinalara göre( power pro, berkleyin çeşitli ip misinaları , climax , fladen, stren)çok ince geldi bana.Yani üzerindeki yazan kalınlık doğru.Yapı itibari ile diğerlerinden çok farklı.Pürüzsüz ve kaygan bir yapısı var. Demek ki istediğim kalınlığı bulabilseydim ( 0.23 veya 0.26 ) tadından yenmezdi. Gözüme çok ince geldiği için spin makinama sardım. İnşallah şansı bol olur. Hepinize bol avlar

11. zaad

zaad Aktif Üye

Hayırlı Olsun, Rastgele