Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında pesimist tarafından paylaşıldı.

1. pesimist

pesimist Yeni Üye

Balık tutmaya başlayalı 4-5 ay kadar oldu ve başlarken ucuzundan aldığım oltamın artık bana yetmediğini düşünüyorum ve makinamı değiştirmek istiyorum. Fakat alacağım yeni takımın nasıl olması gerektiği konusunda hiç bir bilgim yok. Ucuz kaliteli maledebileceğim önerileriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erdem Koral

Erdem Koral Aktif Üye

Pesimist öncelikle imza ayarlarından ismini yaşadıgın şehri vs. düzenlersen sana daha çok yardımcı olmaya çalişiriz.Nerde avlanacağın ne tür balıklar tutmak istediğinide söylersen fikirlerimizi beyan ederiz.Selamlar.

4. pesimist

pesimist Yeni Üye

Öncelikle uyarınız için çok teşekür ederim. yeni üye olduğum için eksiklikler olabiliyor. Genelde kıyıdan avlanıyoruz. Üsküdar, kandilli, kuleli gibi. Çinekop ve istavrite atıyorum oltayı. Biraz araştırma yaptım ve Lineaeffe Oyster Cast 3.90 kamış ve Okuma Sna 65 makineyi önerdiler. Biraz araştırdım fiyatta gayet makul geldi ama dediğim gibi pek anlamıyorum. Sizce nasıl verim alabilir miyim??

5. öncü

öncü Aktif Üye

bu kombını bende merak edıyorum bende duydum ustadlardan cvp gelırse degerlendırmeye alıcam bende

6. pesimist

pesimist Yeni Üye

bende üstadların yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum

7. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

compressa 390 cm veya 420 yi öneririm çok güzel kamış bende o kamısı kullanıyorum çok ta memnunum . makine olarakta trıo - 55 makinayı önerırım iyi makına ve kamısla uyum içinde çok kullanıslı ve hafıf bır takım oluyor bırlıkte . ben bu kombınasyondan çok memnunum.

8. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Çinakop ve lüfere rapala atıcakcanız sert aksiyonlu bir kamış olmasına dikkat etmelisiniz. Marka olarak Lineaeffe nin iyi modelleri var

9. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

sevgili ufuk kardeşim ,oyster dan ziyade hyper cast modelini tavsiye ederim ,katlanır halkalı model tercih etme ,yer sorunum yok taşımada da arabam var dersen 3 parçalı bir kamış al ama ben toplu ulaşım kullanıyorum dersen teleskobik olanlar daha kullanışlı kalacaktır üsk. avlanıyorsan cengiz balıkçılığı biliyorsundur,orada mutlaka kafana göre uygun fiyatlı bir model bulacaksındır,makinanı ise kamışını şeçtik ten sonra kararlaştır.. marka olarak sorarsan okuma güzel bir markadır ...

10. pesimist

pesimist Yeni Üye

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Şimdi önerdiğiniz kamış ve makinelere bakıyorum. Umarım hem ucuza hem de kullanışlı olacak şekilde bir olta takımı oluşturabilirim. Faruk abi teleskobikle 3 parçalı kamış arasında ki fark nedir. Ev üsküdarda olduğu için toplu taşımaya gerek duymuyorum. Uzağa gidecek olrusakta araçla gidiyoruz.

11. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

okuma nın avenger 65 veya ryobi ecusima 6000 vi güzel makineler ben kullanıyorum çok memnunum