Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yardım : )

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında EmreERDEM tarafından paylaşıldı.

1. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Merhaba saygıdeger abi ve kardeslerim amator bir balikci olarak bir makine almak istiyorum elimdeki tek bilyalı mutevazi makinem bana yetmiyor 1 kg balıgı bile zor cekiyorum biraz arıstırdım forumdaki abilerim ve kardeslerimde bir kac oneride bulundu su 3 makina arasında kaldım okuma blue hawk , ryobi proskyer power , shimano elf 4000 . Ben genelde ic anadolu bolgesinde avlandigim icin sazan turna ve nadir de olsa yayın a gidiyorum . Oneriniz hangi makine bir makine alcak durumum var . Ve bu makinelerden az kullanılmıs temiz bulunan varsa talibim hem siz elinizden cıkarmıs olursunuz hemde amator kardesinizi sevindirms olursunuz :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Selamlar;
    Bahsettiğiniz avlanma şekillerinden ikisi (Sazan ve Yayın) güçlü makina gerektiriyor ama turna için 30 veya 40 kafa hafif makinalar yeterli ki eğer spinning ile avlanacaksanız. Ama turna için beklemeli av yapacaksanız diğerleri için aldığınız makina yinede sizin işinizi görecektir. Ben size Okuma tavsiye ederim pişman olmazsınız.

4. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Cok saolun okuma yi cok metettiler ozellikle dayaniklilik konusunda ryobi nasil sizce

5. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Selam emre.Yazdığın 3 modelden okuma ve ryobi sörf makine kısmına giriyor.Ağırlık olarak ryobi en ağırı sonrada okuma geliyor zannımca.Shimano bunların yanında 40 lık kalıyordu sanırım.Hepside kendince sağlam markalar.Ben şuan okuma kulanıyorum çok çok memnunum ama alacağım makine ryobi neden shimano almıyorsun dersen ona param yetmiyor:))) bence okuma blue havk yerine distance sörf ve prosunada bakabilirsin.kararsız kalmak gerçekten çok kötü birşey.muratında yazdığı gibi spin şeklinde avlanacaksan shimano ama beklemeli avsa okuma yada ryobiden seç derim.iyi avların olsun.

6. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Iste coskun abi sıkıntı orda hem beklemelu hemde at cek yapilcak yerlere gidiyorum ve cok kararsizim ;)) 3 ununde fiyatlari hemen hemem ayni sifirlari 250 civarinda

7. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Hem beklemeli hemde at çek yapacağım diyorsunuz ozaman sana benim kullandığım takımı tavsiye edebilirim. Çünkü kamışınıda bu stillere uygun seçmen gerekiyor. Spinning tekniği ile avlanacaksan eğer kamışının atarı düşük olmalı ki ince ve hafif bir kamış olmalı, seni yormamalı. Ama beklemeli avlarda kamışların atar değeri daha yüksek olduğundan (özellikle sazan ve yayın için) bu stile uygun olmayacaktır. Ben Okuma V-System 3mt 20-60 gr atarlı iki parça bir kamış kullanıyorum. Yeri geldiğinde beklemeli avda yapıyorum. En son kiloluk sazanları çekerken ve ucundaki yaklaşık60-70 gr ağırılığındaki küspe yemleri atarken hiç üzmedi beni. Kaldıki kamıştaki makinada Okuma Avenger AV40b gibi düşük segment bir makinaydı. Fakat daha büyük bir balık takılsaydı onu almakta zorlanabilirdim o makinayla. Bahsettiğimiz her iki teknik birbirinden hem ekipman olarak hem disiplin olarak çok farklı. Bence sen önce hangisine yönelmek istiyorsun buna karar vermelisin. Her ikisinede kullanacağın bir makina varmı evet var SHIMANO Aero 4000 FA Spinning 3x S-ARB+1BB, Spin(At/Çek) Makineler (40'lık ve altı) | SpotBalik.com.tr bu aleti aparatları ile hem at çek hemde surf casting dediğimiz beklemeli avlarda kullanabilirsiniz. Karar sizin.

8. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Yardimlariniz icin cok tesrkkur ederim drdigim gibi bir amatorum ve cok bilgi eksigim var ryobi kullanan bur arkadaş var 2 yıldır aynı makineyi kullaniyot cok memnunmus hem at cekde hemde beklemeli avda kullanıyorum diyo ama biraz agirmis

9. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Eğer bütçenize uygun ise tavsiye ettiğim shimano tam size göre. İnceleyin derim. Hem okadarda ağır bi alet değil.

10. EmreERDEM

EmreERDEM Üye

Kardrsm cok tesekkur ederm sana ama butcem onu kaldirmio ben kararimi okuma blue hawk dan yana kullancam fiyat arastırması yapıcam bır sure benim kamis konusunda hic bir bilgim yk bu konuda yardimcibolurmusun ne tur bir kamis kullanmam lazim

11. B@ND!T

B@ND!T Aktif Üye

Üst limitin nedir?