Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yardimci olursaniz sevinirim

Erol cny

Yeni Üye
Arkadaslar herkese merhaba
Yaklasik iki ay once koc marin den 5 mt kamarali fiber bir tekne aldim elimdeki 25hp 4 zamanli motoru koydum motor biraz ufak geldi sonrasinda 1 hafta kadar once 2012 model 4 zamanli yamaha 70 hp bir motor aldim soyle bir sikinti olusmaya basladi plane yaptiktan sonra yaklasik 18-20 mil suratlerde tekne iskeleye yaklasik 30 derecelik bir aciyla yatiyor ben sagda olmama ragmen ancak arkama birini oturtursam duzeliyor daha once boyle bir sikinti yoktu ama bu hizlarada cikmiyordu teknenin durur vaziyette herhangi bir yatikligi yok plane yapmadan gidersede bi sikinti yok motor tam ortada takili agirlik dengesi iyi ama hala yatiyor daha once basina boyle bisey gelen varmi acaba? Saygilar.

murat581

Yeni Üye
Erol Bey merhaba;

Sıkıntınız büyük ihtimalle motor montajıyla alakalı. Motorcunuzla görüşürseniz yardımcı olacaktır.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Motorda veya teknede trim tab varsa kontrol edin ayar kaçıklığı var gibi. Eğer trim tab yoksa teknenin iskeleye yatması anlattıklarınıza göre gayet normal. Pitch eksende tekne fazla kafa kaldırdığı için yeni su hattının oluşturduğu ve kıça doğru kayan üçgen tekne dizaynı, değişen ağırlık merkezini taşıyabilmek için, iskeleye yatıyor. İki adet ayarlanabilir trim tab taktırın ve iskele flap açısını yükseltin. Hem daha süratli ve konforlu, hemde Roll eksende daha dengeli bir tekne çok daha iyi dümen dinliyecektir. Muhtemel yakıt tüketiminizde fark edilir seviyede düşer. Endişeye mahal yok. Siz sadece tekneye dizayn limitlerinin bir iki tık üstünde hız yaptırmışsınız o kadar.Allah selamet versin pruvan neta olsun kardeşim.