Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yardımlarınıza ihtiyacım var :)

gko1925

Yeni Üye
Adı
Görkem Baykal
Herkeze merhabalar öncelikle yeni üye oldum ve sizlerden yardım talebim olucak. İzmirde yaşıyorum ve 1 yıldır balık avlarına gidiyorum ve artık takımları yenileme zamanı geldi diye düşünüyorum. Kamışım 2 parçalı kardez diye 160 lık bir kamış ve artık değişim zamanı geldiğini düşünüyorum. Avladıgımız yerler çesme kusadası foca didim 30 ile 100 metre arasında olan yerler.Toplu 20 25 kişilik yapılan organizasyonlara katılıyorum. Tutugumuz balıklar ise antenli mercan çipura karagöz istavrit kolyoz gopez tarzı balıklar bana en uygun kamış ne olabılır yeri geliyor 2 kiloluk balıkta çektiğimiz oluyor yeri geliyo 50 gramlık gopezde o yüzden sağlam ve kaliteli bir kamış arıyorum. İnternete araştırmalarım hep kafamı karıştırdı at çek kamış spin kamış hangisini alıcam bilemedim. Siz büyüklerimin kardeşlerimin bilgilernize ihtiyacım var. Atarı derken uzaga atmaktanmı bahsediliyor pek anlamadım genelde 100 lük 200 lük kurşun arasında kulanıyoruz ve uzaga degıl dırek tekneden asaya salıyoruz. Atarı markası kalıtelı kamış önerılerınızı sımdıden beklıyorum sevgıler saygılar.

fthdmr

Daimi Üye
Adı
fatih demir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
öncelikle aramıza hoşgeldin keyifli paylaşımlar kendini tanıtırsan sana isminle hitap edebiliriz Tanışalım - Balık Avı Amatör ve Sportif Olta Balık Avcılarının Buluşma Noktası Balık Sevdam

spin kamışlar sana pek uygun olmayabilir sipin kamışlar genelde gramajı düşük sahte balıklar içindir atar değeri kamışın atacağı ağırlığı ifade eder tekne avında kullanılabilir farklı özelliklerde ki kamışlar hakkında bilgim yok ancak gerek atar değeri olarak gerekse bot kamışı olarak şu kamışlar sanırım işinizi görür Eurofish Euro Boat 120 Kam BALIKILIK MALZEMELER - Olta kamlar Eurofish AVmarketi.com

Makine olarak teknede hızlı sarım mı daha önemlidir yoksa bir turda daha çok misina sarımı mı bilemiyorum o yüzden yardımcı olamicam

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Hazir konu yardim konusu acilmisken bende bisey sorayim tekrardan konu acip kalabalik yapmayayim.3 parca surf kamis aldim dipcik kismi ile orta kismi birlestirdigimde 1-1 bucuk santim kadar aralik kaliyor bu normalmidir ?

Ekli dosyalar

TekAdam

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Süleyman Vedal Kahramanoğlu
Hazir konu yardim konusu acilmisken bende bisey sorayim tekrardan konu acip kalabalik yapmayayim.3 parca surf kamis aldim dipcik kismi ile orta kismi birlestirdigimde 1-1 bucuk santim kadar aralik kaliyor bu normalmidir ?
Kullandıkça o mesafe kapanacak Arif :)

Bu arada, eğer fazla zorlarsan ve sıkışırsa halkadan tutarak çıkarmaya çalışma, buz ile ovala, sonra iki parçayı birbirinden kolayca ayırabilirsin

arifengin

Daimi Üye
Adı
Arif ENGİN
Kullandıkça o mesafe kapanacak Arif :)

Bu arada, eğer fazla zorlarsan ve sıkışırsa halkadan tutarak çıkarmaya çalışma, buz ile ovala, sonra iki parçayı birbirinden kolayca ayırabilirsin
Abi valla süpersin bende sana ozelden mesaj atmistim :)saygilar

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Herkeze merhabalar öncelikle yeni üye oldum ve sizlerden yardım talebim olucak. İzmirde yaşıyorum ve 1 yıldır balık avlarına gidiyorum ve artık takımları yenileme zamanı geldi diye düşünüyorum. Kamışım 2 parçalı kardez diye 160 lık bir kamış ve artık değişim zamanı geldiğini düşünüyorum. Avladıgımız yerler çesme kusadası foca didim 30 ile 100 metre arasında olan yerler.Toplu 20 25 kişilik yapılan organizasyonlara katılıyorum. Tutugumuz balıklar ise antenli mercan çipura karagöz istavrit kolyoz gopez tarzı balıklar bana en uygun kamış ne olabılır yeri geliyor 2 kiloluk balıkta çektiğimiz oluyor yeri geliyo 50 gramlık gopezde o yüzden sağlam ve kaliteli bir kamış arıyorum. İnternete araştırmalarım hep kafamı karıştırdı at çek kamış spin kamış hangisini alıcam bilemedim. Siz büyüklerimin kardeşlerimin bilgilernize ihtiyacım var. Atarı derken uzaga atmaktanmı bahsediliyor pek anlamadım genelde 100 lük 200 lük kurşun arasında kulanıyoruz ve uzaga degıl dırek tekneden asaya salıyoruz. Atarı markası kalıtelı kamış önerılerınızı sımdıden beklıyorum sevgıler saygılar.

Aramıza hoşgeldin kardeşim. Keyifli paylaşımlar dilerim. Arkadaşımın da dediği gibi imza ayarlarını yapabilirsen seni tanımış oluruz ve isminle hitap edebilecek duruma gelebiliriz ;) Balık tuttuğun yerlerde ben de avlanıyorum, kimi zaman avlar gerçekten de verimli oluyor. Birkaç kiloluk balıklar bizleri de ziyaret ediyor. Bu bağlamda madem iyi bir takım kurmak istiyorsun, öncelikle bence ne kadar bütçen olduğunu belirt ki sana o bütçeye göre bir canavar set tavsiye edebilelim. Kamış konusunda nacizane tavsiyem Lineaeffe Mustang 165cm 100-250gr Bot Kam - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri ya da Lineaeffe MUSTANG 180CM 100-250GR - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri . 1.80 boylusu uzun gelecek olursa 1.65 boyu olan da her türlü işini görecektir hedef balıklar için teknede. Çoğu zaman teknede kısa boylu kamış avantaj anlamına geliyor. Fiyatı da gayet cazip diye düşünüyorum. Makineye gelince; Eğer bütçen elverirse shiamano ve daiwa makineler her birimizin hayali tabi ama okuma markasının da ömür boyu garantili, seni üzmeyecek makineleri mevcut. Benim kullandığım makine Okuma Raw 55FD ve hem teknede hem kıyıda layığıyla işimi görüyor. Sırtı, jig gibi büyük balıklarla uğraşacağım disiplinler için elbetteki çok daha güçlü bir sistem kullanıyorum. Ama senin söylediğin av türü için bahsini ettiğim tarzda bir sistem seni üzmeyecektir. Makine konusunda bütçeye takılırsa tavsiyem, bütçeni belirtirsen ona göre başka birşeyler tavsiye edebilirim ;) Bu arada forumumuzun ''Sıcak fırsatlar ve 2. el'' diye bir köşesi var, takip etmeni öneririm. Her zaman rastgelsin...

gko1925

Yeni Üye
Adı
Görkem Baykal
Can abi kredi kartınla taksitle bulursam kamışım makınem mısınam ve ıgnelerım hepsıne 400 en son 450 ayıra bildim :)

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Can abi kredi kartınla taksitle bulursam kamışım makınem mısınam ve ıgnelerım hepsıne 400 en son 450 ayıra bildim :)
Bütçen gayet güzel ve yeterli Görkem, güzel bir set yapabilirsin ;) Kamış dediğim kamış, makine Okuma RAW II 65 - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri Bu makine hem ömür boyu garantili hem de açık deniz ya da kıyı farketmez, seni üzmeyecektir. Üzerine sarılacak misinaya gelince, bence ip misina kullanırsan duacım olursun, balık vuruşlarını çok net hissedersin, doğru zamanda tasmalarsın ve kolay kolay kopmak nedir bilmez. ;) KENDO 0,286 %100 DYNEENA 250M WHITE - nce izgi Amatr Balklk Malzemeleri Bu misina da fazlasıyla işini görecektir. 0.20 / 0.30 arası bir kalınlık seçersen o bahsettiğin arada denk gelen canavarları da rahatlıkla alırsın tekneye. Bu takıma bağlayacağın bedenleri yapmak için ''Berkley Trilene (XL Smooth Casting) 0.35 (11.34 kilo çekerli)'' misinayı tavsiye ederim. İğne olarak da Maruto markasının 9679 kodlu tüm iğneleri her türlü işini görecektir. Ben bu iğnenin 6 numarasıyla iri çipura, sargoz, mırmır gibi balıkları, 2 numarasıyla da (daha ufak) nerdeyse her türlü balığı tasmalamaya gerek bile kalmadan alıyorum ama ufak olduğu için büyük balık genelde iğneyi yutmuş oluyor ve çıkarmak zaman alıyor. Bunlar haricinde yine kashima markasının sırtı kalın bir iğnesi var, o da çok avcı. Son olarak bu dediklerimin hepsini sanırım İnceçizgi'de bulabilirsin. Ama işler nasıl yürüyor, kredi kartına taksit yapılıyor mu, takım İstanbul'dan buraya sorunsuz kargolanabiliyor mu bilemiyorum. Adminimiz Hamdi abiden bilgi alabilirsin, O aynı zamanda İnceçizgi mağazasının müdürüdür. Yine de İzmir'den görerek almak istiyorum dersen Konak'ta herkesin bildiği ''Alamatra tekne ve balık malzemeleri'' dükkanı var. Orada Melih abi var, bu söylediklerimin hepsi orada var ve hatırı sayılır indirimlerle kredi kartına taksitle alabilirsin. Yazdıklarımı not alıp bu notu Melih abiye verirsen dükkana girişin ve çıkışın 5 dakika sürecektir ;) Her nasıl bir takım kurarsan kur inşallah verimli güzel avlara imza atarsın ve bize de buraya açacağın raporları inceleme fırsatı vermiş olursun ;) Her zaman rastgelsin kardeşim...