Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yarısı yenmiş karagöz?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı ve Genel Teknikleri' kısmında KARINCA tarafından paylaşıldı.

1. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Tekne avlarımın birinde kalabalık bir grup olarak 60 m gibi bir derinlikte karagöz, çipura ve mercan avladığımız bir meradaydık, önce yarım bir karagöz geldi ne yedi bunu acaba derken , yanımda oturan bir abinin kamışı sağlam bir eğim aldı ve ip misinası koptu.Anladık aşşağıda büyük bişiler var da nasıl alıcaz derken birisi hemen bir sahte hazırladı bir iki deneme sonra yaklaşık 5kg lık bir trança aldı, ki aşşağıdaki tek trança o değildi tahmin ediyorum.Tekrar böyle bir durumla karşılaşabilmek adına 3 lü dip takımlarımızda veya daha sağlam bir misinada durması adına yukarısına sahte kullanmak mümkünmüdür.Dip takımımızı balıkları korkutmak gibi olumsuz etkilermi. Eğer sahte takmak mümkünse nereye (fırdöndüye , hırsızın yerine, vs) nasıl (rapala düğümüyle kısa uzun bir köstek yada direk klipse takmak) ne büyüklükte (3 cm 4 cm vs) bir sahte önerirsiniz?

Saygılar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Böyle bir şey gördüm. Dip takımının fırdöndüsüne kalamar için sahte takmışlardı. Yanlış hatırlamıyorsam yaban tv de cem kaptanın günlüğü idi. Naçizane şahsi fikrim bu iş için en uygun av yöntemi jig.tek oltada ikisini Denemedim ancak jig yemli avlar farklı malzemeleri gerektirir. Benzeri bir olayda bir tanıdığım kalın bir misina ile canlı bırakma yaparak 11 kilo kılıç almıştı.

KARINCA bunu beğendi.
  4. KARINCA

KARINCA Aktif Üye

Peki bir deneme yapcak olsak dipten yukarıya kullanabiliceğim bir jig sahtesi önerebilirmisiniz, mümkün olduğunca küçük olmalı sanmıyorum ki makinam 7 üstünü çekebilsin...

5. mrt55

mrt55 Aktif Üye

Her boyda jig var. Balıkçılık malzemesi satan sitelerde bulabilirsin. Ancak jig ile avlanan ve tecrübeli arkadaşlardan destek alsak faydalı olur.

6. bambam84

bambam84 Üye

Shimano engetsu izayoi