Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yasağa Rağmen Ağ Atan Balıkçılara Baskın

Konu, 'Genel Konular' kısmında nuri deniz tarafından paylaşıldı.

 1. nuri deniz

  nuri deniz Aktif Üye

  Kayıt:
  29 Ekim 2012
  Mesajlar:
  462
  Beğeniler:
  28
  [​IMG]


  SAKARYA'da, yasağa rağmen ağ atarak balık avlayan kişilere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Jandarma ve Amatör Balıkçılar Derneği ekipleri baskın yaptı. SAKARYA'da, yasağa rağmen ağ atarak balık avlayan kişilere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Jandarma ve Amatör Balıkçılar Derneği ekipleri baskın yaptı. Motorlu teknelerle yapılan baskında, kayıklarla açıldıkları göle ağ atarak avlandıkları tespit edilen 2 balıkçıya para cezası uygulanırken, göle atılan 12 bin 500 metre ağa da el konuldu. Gölün içerisinde bulunan ve sahipleri çıkmayan ağlardaki balıklar ise yeniden göle bırakıldı.

  Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Su Ürünleri Şubesi ekipleri, Jandarma Çevre Kontrol ekipleri ve Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Semih Kolçak, derneğe ait 3 motorlu tekne ile Akgöl'de denetime çıktı. Daha önceden attığı ağları toplamak isteyen bir balıkçı suçüstü yakalandı. Jandarmayı karşısında gören balıkçı, 'Akşam bir kere atmıştık' diye savunma yaptı. Denetimlerde 2 kayıkla kaçak avlandığı belirlenen M.B. de ekipleri görünce 'Biz olta ile avlanıyoruz' diyerek göle ağ atmadıklarını öne sürdü.

  Ağla avlanan iki balıkçıya 923'er lira para cezası kesilirken, 12 bin 50 metre ağa da el konuldu.

  Sakarya Rastgele Amatör Olta Balıkçıları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Semih Kolçak, şunları söyledi:

  "Katliama dur demek istiyoruz. Görüyorsunuz ağlar balıklarla dolu. Yasak zamanı balıklar havyarlı ve buradan binlerce metre balık ağı çıkıyor Gölde bu hafta daha çok ağ çıktı. Her taraf havyar dolu. Bu misine ağlarla çok küçük balıkları dahi yakalıyorlar. Şu anda ağlarda canlı balıklar var. Onları ağlardan kurtarıp göle atıyoruz. Burada resmen balık katliamı yapmışlar. Çok korkunç bir manzara ortaya çıktı. Adeta şok olduk. Bizim jandarmadan talebimiz, bu tür operasyonlar sıklıkla yapılması. Böylelikle katliam önlenmiş olacaktır."

  yasağı ihlal eden amatör balıkçılara 272 TL idari para cezası, yasaklı ürüne el koyma işlemi, ticari balıkçılara ise 923 TL idari para cezası, yasaklı ürüne ve av aracına el koyma işlemi uygulanıyor.
   
 2. Sponsorlu Bağlantılar
 3. serinci

  serinci Üye

  Kayıt:
  11 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  İstanbul
  sürekli denetimler olsa da yurtdışındaki gibi bizler de gönül rahatlığı ile ava gidebilsek. Bir kaç kişinin kişisel çıkarları için tabiata büyük zarar vermelerinin önüne bu gibi denetlemelerle çıkılmaya devam edilmelidir. Paylaşım için teşekkürler.
   
 4. agartan

  agartan Moderatör Yönetici

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  30 Nisan 2010
  Mesajlar:
  19.860
  Beğeniler:
  6.781
  Şehir:
  İstanbul
  Ben anlamıyorum zaten yasak zamanda av yapmanın mantığını.
  Cezalar acıtıcı olmalı...
   
 5. Berkayy

  Berkayy Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ocak 2013
  Mesajlar:
  538
  Beğeniler:
  231
  Şehir:
  istanbul/üsküdar
  Aynen katılıyorum abi 900 tl adamı etkilemez bile bence
   
 6. kartallı

  kartallı Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2010
  Mesajlar:
  290
  Beğeniler:
  244
  Şehir:
  İstanbul - Karasu
  Bundan 3 sene önce Akgöle at çek yapmaya gitmiştim ve Allah sizi inandırsın koskoca gölde atçek yapmaya yer bulamamıştım.Üstelik sandal tutmamıza rağmen.2 sene öncede ilaçlama yaptıkları tankerleri traktörle göllere sokup o şekilde yıkadıklarından dolayı korkunç balık ölümlerine sebep olmuşlardı.Üzülerek ve içim parçalanarak söylüyorum ki Sakarya lı olduğum halde bu tür adam müsvettelerinden nefret ediyorum.Allah hepsinin belasını versin.O kadar çok su kaynaklarımız var göllerimiz derelerimiz ve akarsularımız ama maalesef insan yok adam gibi avlanan.Tırıvırı onlarda kireç dinamit serpme , ağ daha ne olsun.Yazıklar olsun...
   
 7. KayaBalığıKaya

  KayaBalığıKaya Daimi Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.844
  Beğeniler:
  1.271
  bir adam başı 10000 tl ceza kesselerdi görürdüm bir daha yapıyorlar mı yapmaya yelteniyorlar mı?
   
 8. gurcansap

  gurcansap Daimi Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2010
  Mesajlar:
  1.722
  Beğeniler:
  966
  Şehir:
  İstanbul
  Bence cezayı mezarlık adreslerine kestiriyor bunlar.
  Dolayısı ile eylemi fiilen işleyenler yapmaya devam edeceklerdir.
  Hatta kendi yaptıklarını yanlış olarak görmeyip, onları şikayet edenlerin yanlış yaptıklarını düşünecek kadar sığ beyinli olduklarını düşünüyorum.
   
 9. Berkayy

  Berkayy Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Ocak 2013
  Mesajlar:
  538
  Beğeniler:
  231
  Şehir:
  istanbul/üsküdar
  bence onlarda biliyorlar adam başı 10.000-15.000 TL para cezası kesilse yapmayacaklar ama 900 TL para cezasında yaparlar ve daha çok ceza kesecekler.Bu sebeple de ceza kesenler daha çok para kazanacak