Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yasak hakkında ne düşünüyorsunuz abiler ?

Myth

Üye
Adı
Onur Metin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
3 haftadır marmaristeyim hergün balıktaydım yasağa kadar 3 haftada 2 balıkçı gördüm gittiğim yerlerde onlarda 200m-600m uzaktaydı:) Hiç balık alamadım hep gittim tam balık aldım ertesi gün yasak geldi:)Gece 3 gibi gidiyordum sabah 7 gibi dönüyordum şimdi gitsem kimse yok biliyorum,polis yok, jandarma yok, zabıta yok,balıkçı yok ama virüs olabilir mi bilmiyorum.Arabamda kolonya,eldiven,maske herşey var olayın ciddiyetinin de farkındayım gitmiyorum ama uykularım kaçıyor.3 kiloluk baraküda aldım kıyıdan çok keyifliydi tadı damagımda kaldı:)Baraküdayı aldığımda devasa balıklar zıplıyor deli gibi balık kovalıyorlardı.Benim için trofe sayılacak balıkları kovalayan balıklar vardı.Zaten çok geçmeden irice bir yunus daldı meraya kovaladı hepsini.Gelde 3 hafta aradığın meraya gitme:)

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Açıkçası bu sıralar dürtüyor beni deniz. Gideceğim merada kimsenin olmadığını bildiğim halde yine de çıkmıyorum. Şimdilik balkondan bakmakla yetiniyorum.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Evde kalmak tavsiye edilince gördük ki insanımız evde kalmayı sevmiyor.
Balıkçı su kenarını, kahveci kahve köşesini, esnaf dost muhabbetini, kimisi kafelerde vakit öldürmeyi, ev kadını günleri seviyor, özlüyor.
Burada amaç insanlarnı mümkün olduğunca birbirinden uzak durmasını sağlamak ki virüs yayılımını bir nebze de olsa engellemek.
İşe gitmek zorunda olan mecburiyetten gidiyor. Fırsat verseler evde kalacak ama devlet kal demeyince patron da kal demiyor. Hem hepimiz biliyoruz ki epey bir çoğunluğumuz aylık hatta günlük yaşıyoruz. Esnaf bugün aldığı malı haftaya öderim deyip toptancıyı sallıyor, toptancı fabrikayı sallıyor ve zincir öyle gidiyor. İş kesilince esnaf toptancıya, toptancı fabrikaya, fabrika işçiye ödeme yapamaz hale geliyor.
İçinde bulunduğumuz durum ne kadar kısa sürerse bu sarmaldan o kadar hızlı çıkarız. Yoksa sonumuz kötü.

Herkesin evden çıkmak için bir bahane bulmakta zorlanmadığı bugünlerde lütfen mecbur değilseniz sadece keyif için, hoş vakit geçirmek için evden çıkmayın. Evde kalın..

ibrahim1903

Aktif Üye
Adı
ibrahim
Kan Grubu
B Rh Negatif
bölgesel yasaklar uygulanmalıydı. istanbula bakarak tüm türkiyeyi etkileyecek karar vermek pek doğru değil diye düşünüyorum. evet istanbul için çok doğru bir karar. ama diğer illerin tamamı için doğruluğu tartışılır.

Ceren89

Yeni Üye
Adı
Ceren
Kıyı balıkçılığı insanlari yakınlaştıran bir eylem. Güzel bir balik tuttuğun anda bi sahil boyunca balık tutan tutmayan herkesle tanışıyorsun. Hangi yemle çektin, ne balığı bu, ne kadar gelir bu, çocuk balıkla bir fotoğraf çekilsin vs derken çok fazla kişiyle diyaloga girmek kaçınılmaz oluyor. Normal dışı şartlarda yaşadığımız şu günlerde mantıklı görünüyor ama sadece tuttuklarıyla beslenen kişilerin de var olabileceğini düşünüyor insan. Bir an önce normale dönülmesi temennisiyle...

pars

Aktif Üye
Açık havada balık tutmak tehlikeli, evde beraber kaldığın insanlarla piknik yapmak tehlikeli ama otobüse, metroya binip işe gitmek, kapalı ortamlarda beraber çalışmak tehlikesiz mi ' demek istiyorsunuz?

rapala17

Daimi Üye
Bu yasak sadece İstanbul daki avlanma şekline bakılıp çıkarıldı.Bundada hafta sonu sahilde balık tutuluyor ve sahiller kalabalık diye yayın yapan tv.lerin ve basının rolü büyük...Birtakım yasaklar gelecekse bu İstanbul da içiçe metro tramvay otobüs servislerde yolculuk yapan çalışan insanlarımızıda düşünerek getirilmeli .Kıyo balıkçılığına gelen yasak tamamen göstermelik bence....Madem yasak getiriyorsun gırgır -trollerde 24 saat içiçe duran balıkçılarada gerireceksin getirebiliyorsan..40-50 tane insan 24 saat beraberler beraber av yapıyor beraber yeyip içiyor aynı ortamda uyuyorlar onlarada yasak getirsinlerki denizlerimiz bir nebze olsun rahatlar.

enese02

Üye
Adı
enes
abi arkadaş belli ki terbiyeden yoksun birisi boşver, senin onu kaile alıp cevap vermen bile ona bir lüks aslında da farkında değil.
İşte bizi geri bırakan kafa burası iste,
-terbiyeden yoksun,
-sen onu kale alma,
-ona cevap verip lüks yapmak kibri

Bu kadar şeyi nasıl çıkardın zeki adam benim yazdığım basit bir cümleden ?
Ben 40 yaşında bir öğretmenim ve bu ülkede cehalat ile savaşıyorum.Yazdıklarınız çok yanlı,çok kırıcı arkadaşım :(

tunaycanalp

Aktif Üye
Adı
Tunay Canalp
Kan Grubu
O Rh Pozitif
İşte bizi geri bırakan kafa burası iste,
-terbiyeden yoksun,
-sen onu kale alma,
-ona cevap verip lüks yapmak kibri

Bu kadar şeyi nasıl çıkardın zeki adam benim yazdığım basit bir cümleden ?
Ben 40 yaşında bir öğretmenim ve bu ülkede cehalat ile savaşıyorum.Yazdıklarınız çok yanlı,çok kırıcı arkadaşım :(
1000 düşünüp 1 söylemek çok önemli :) Forumda son zamanlarda sık karşılaşmaya başladık bu tip diyaloglara. Kalite ve samimiyet kötüye gidiyor malesef :(

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Hep televizyonların halt yemesi, gündem ne hastalık; hastalık nerede olur? Hastanede, sağlık ocağında... Bizim TV ciler sağlık kurumlarından haber yapacağına sürekli boğazdan yayın yaptılar. Sanırım Çin'de yarasadan çıktığı iddia edilen virüs bizim ülkemizde de balıkçılardan çıkmış...