Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaslı gittim şen geldim, biraz da ıslak geldim :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında roy tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy Aktif Üye

selam arkadaslar;

forumlarda raporlar genelde 'uzun zamandir' girisgahi ile basliyor :) niye bunu yazdim? rapora baslarken uzun zamandir diye baslayacagimi hissedip yine mi uzun zaman oldu diyesim geldi. neyse ben yine de uzun zamandir diye basliyim :D

uzun zamandir dogru düzgün, içime siner sekilde su kenarinda bulunamadim. firsat buldugum gün ya hava yogun yagmurlu oldu, ya da alarmi istem disi kapatim uykuya yenik düstüm. son 2 avimda avlaga vardigimda baliklarin kahvaltisi masasina olta atmak yerine kahve üzeri tütüttürdükleri sigaranin kabarciklarina olta atmistim. ilk av 9-10.30 saatleri arasi sifir aksiyon ile geçti. ikinci av da 8.30-10.00 arasi gerçeklesti. ufak bir crrr sesi ile depar alan takim aniden durdu. bunun disinda aksiyon yine sifir.

hafta içi öyle bir bilenmisim ki 6.20ye ayarladigim alarmin çalmasina iki dakika kala gözlerimi açip firladim yataktan. saat 6.50de avlaktayim, 7.10 iki takim da suda.

0.50mm florokarbon 35cm köstek, hair rig, arkasina firdöndü,boncuk, 25cm 0.80 örgü üzeri 80gr plastik kaplama gezer kursun,boncuk, arkasina firdöndü ve makinalar 0.45 sufix duo core camuflage monoflament. kursunu 25 santimde gezer yapmamin amaci otomatik tasmalama. balik yemi alip yürümeye baslayinca kursun agirli sabit sistemdekinden daha etkin ve darbeli sekilde oturtuyor igneyi baliga.

yem olarak yengeç aromali 20mm pop-up boili, 25mm pellet yem ve halka seklinde köpek korketi. igneye ilistirilmis pva torbada parçalanmis köpek kroketi, parçalanmis 25mm pellet ve 4mm yogun balik yagi özlü pellet.

hava 16 derece yatik.
    ilk yarim saat hareketsiz geçti. yedek torbalari hazirladim, internette dolandim. etrafi izlerken gözüm kamisin ucuna takildi. bir ufak hareketlenme var. acaba ufak baliklar mi tirtikliyor derken ucu egildi düzeldi. bak sen, geldi takimin basina oynuyo diye geçirdim içinden. usulca oynatmadan yarim tur sardim makinayi. kalomalar yayin ve sazan avinin gerektirdigi sekilde maksimum gevseklikte. elimi makaraya dayadim. ucu tekrar egilirken bir tasagami ( Aliço reisin deyimi ile tasmalama sanati ) :D kaloma almaya firsat bulamadan tasmalandi.

balik ufak. dolayisi ile darbeli geliyor. 2 dakika sürdü sürmedi kepçede. zaten 15-20 metrede avlaniyorum. baliga yürüme sansi da verilmeyince kolay oldu.

yarim saat sonra baslayan müthis saganak yagmur ise iri balik planlarimi alt üst etti. alelacele toparlanip dönüse geçtim.

ilisikte birkaç poz fotograf paylasiyorum. umarim begenirsiniz.

balik 108cm geldi. terazimin pili bittiginden tartamadim. fotograf faslinin ardindan her ne kadar ufak bir yayin tutarsam alikoyacagim demisdimse de geri salindi. böylesi hayvanlari alikoymaya yüregim elvermiyor.

ufak olmasindan olsa gerek pek bir hareketliydi namissiz :D

ve en sonu kadraji tutturdum :D :D

hepinize hayirli bir hafta ve bol vuruslu avlar dilerim.

Stolz, Yhy, Mehmet Sertkaya ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. dark

dark Üye

Tebrikler. 108 cm. Küçük diye birakulinca vay be diyorum. :) Kızılırmak değil sanırım.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

maşallah devamı rast gelsin usta sende iyicene yayıncı oldun eline emeğine sağlık :) demekki neymiş erken kallan yol alırmış :D helal olsun

5. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Tebrikler, yayını yayınlaman beni de heveslendirdi.
    Ne zamandır Sivriceli ile gölete gidecektik, fırsat bulamadık, unuttuk vs.

Bu hafta tuzlu suyu bırakıp tatlı suya gitmek şart oldu.

Ben yakalasam büyüğü salar, küçüğü salmazdım.

6. OnuR67

OnuR67 Daimi Üye

Tebrik ederim güzel hikaye geri saldığınız yayın için ayrıca teşekkürler

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş.

8. KalamA

KalamA Daimi Üye

Tebrikler Roy abi, güzel bir av olmuş Uzun zamandır yayın raporu görmüyorduk :D Balığı küçük bulup saldığın için ayrıca tebrik ediyorum. En güzelleri rastgelsin abi...

9. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Tebrikler çok güzel ve ayrıntılı bir rapor. Saldığınız iyi olmuş keretayı :) burada bir çok kişi bunula trofe diye fotoğraf çektirirdi eminim. Tebrikler, daima rastgelsin.

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Can
    Niçin ben küçüğü alır büyüğü salardım dedim?

Şaka değil ciddi olarak yazdım bunu.

11. turna

turna Aktif Üye

Tebrikler, güzel yayın, bıraktığın iyi olmuş, güneyde bir kaç il dışında daha yayın ve sazan avı başlamadı, dönem başlayınca daha büyükler denk gelsin.