Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yaslı gittim şen geldim, biraz da ıslak geldim :)

Mehmet Sertkaya

Aktif Üye
Adı
Mehmet Sertkaya
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Duyarlılığınız için yürekten kutlarım... güzel av raporu ve resimler için teşekkürler. devamı gelsin inşallah... kısmetiniz bol olsun daima inşallah...

KalamA

Daimi Üye
Adı
Can
Can
Niçin ben küçüğü alır büyüğü salardım dedim?

Şaka değil ciddi olarak yazdım bunu.
Bildiğim kadarıyla yayın balığının küçüğü çok daha lezzetli oluyor ağabeyim, sanıyorum ondandır :) Gerçi büyük, küçük, orta boy farketmez, senin hünerli ellerinden hangisi olursa olsun lezzet patlaması yaşatır adama biliyorum :rolleyes: Hazırladığın mezgitin tadı hala damağımda, yediğim en lezzetli balıktı diyebilirim :harika:

roy

Aktif Üye
Tebrikler. 108 cm. Küçük diye birakulinca vay be diyorum. :) Kızılırmak değil sanırım.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tesekkür ederim. hayir kizilirmak degil. 2.5-3 metreye kadar ulasabilen ireylerinin oldugu bir cins için bu boy bir balik bence ufak.

maşallah devamı rast gelsin usta sende iyicene yayıncı oldun eline emeğine sağlık :) demekki neymiş erken kallan yol alırmış :D helal olsun
sagol Sabri :) devami gelir ;) bu balik bana zevk veriyor, heyecan veriyor, hedef veriyor. onun için yayin avini çok seviyorum.

Tebrikler, yayını yayınlaman beni de heveslendirdi.
Ne zamandır Sivriceli ile gölete gidecektik, fırsat bulamadık, unuttuk vs.

Bu hafta tuzlu suyu bırakıp tatlı suya gitmek şart oldu.

Ben yakalasam büyüğü salar, küçüğü salmazdım.
aslinda ben de bir ara ufak bir bireyi alikoymak istiyorum. olaya lezzet açisindan bakiyorsaniz birsey yazmama gerek yok. fakat balik popülasyonunu düsünerek yazdiysaniz haklisiniz. ayni görüsteyim. büyümesi seneler alan bu tip baliklarin iri anaç bireylerinin illa ki geri salinmasi lazim. hatta Türkiye iç sularindaki israil sazani belasinin bence tek çözümü yayin asilamaktan geçiyor. yayin baligi israil sazaninin nadir dogal yokedicelerinden biri. isin Türkiye bazinda bu isin olmazi ise malesef balikcilik mantalitesinin et gida temini üzerine kurulmus olmasi.

Tebrik ederim güzel hikaye geri saldığınız yayın için ayrıca teşekkürler

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tesekkür ederim. daha irisini size dilerim.

Tebrikler
Güzel bir av olmuş.
sagolun. av zevkimi yagmur mahfetse de eh idare eder bir av diyeyim.

roy

Aktif Üye
Tebrikler Roy abi, güzel bir av olmuş Uzun zamandır yayın raporu görmüyorduk :D Balığı küçük bulup saldığın için ayrıca tebrik ediyorum. En güzelleri rastgelsin abi...
sagol Can. aslinda küçük oldugundan degil, alikoyulmak için büyük oldugundan saldim. alikoyacagim balik 80-90cm arasi olmali. o da senede ya bir tane ya hiç, belki onu bile salarim. uzun vakit aliyor bu hayvanlarin irilesmesi. ben spor için avlaniyorum, eve balik götürmek, restauranta oraya buraya balik satmak, konu komsuya dagitmak için degil.

Tebrikler çok güzel ve ayrıntılı bir rapor. Saldığınız iyi olmuş keretayı :) burada bir çok kişi bunula trofe diye fotoğraf çektirirdi eminim. Tebrikler, daima rastgelsin.
tesekkürler Can. Türkiye iç sularindaki av baskisi o kadar fazla ki bu boy baliklarin trofe sayilmasi gayet dogal. yadirgamamak lazim.

Tebrikler, güzel yayın, bıraktığın iyi olmuş, güneyde bir kaç il dışında daha yayın ve sazan avı başlamadı, dönem başlayınca daha büyükler denk gelsin.
Tesekkür ederim. evet güneydeki bir kaç il disindakiler yayin ve sazan av dönemi baslayinca daha büyüklerini yakalar insallah :) bulundugum yer itibari ile böyle bir yasak söz konusu degil :)