Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yayın balığı nasıl tutulur

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında furko1345 tarafından paylaşıldı.

1. furko1345

furko1345 Yeni Üye

Ben yayın balığı tutmak istiyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. ...yardımcı olabilirmisiniz

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. suleymancirit

suleymancirit Aktif Üye

4. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

istanbul / riva deresinde kurbağa ile tutuyoduk biz çocukken : )

3-5 metre çamaşır ipine 5 tane 1 er metre köstekli 1 numara iğne bağlayıp güneş batarken sazlık dibine gerip sabah gelip topluyoduk. yem olarakta dediğim gibi kurbağa kullanıyoduk.

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Elle bile tutan var yeter ki sen yayın nerde çıkıyor onu öğren tutması kolay :D

suleymancirit bunu beğendi.
  6. ahmet11

ahmet11 Yeni Üye

ayağınla tutabilirsin

7. Alkan93

Alkan93 Yeni Üye

Yaklaşık 10 sene evvel ığdırda yaşarken aras nehrinde bu balıkları tutan 2 tane yayın ustası tanıdım biri olta kullanmaz elle tutardı biride kurbağadan başka yem kullanmazdı.hiç unutmam sınır bölgesi olduğu için askeri bölge çoktu, bu bahsettiğim kişilerden biri tuttuğu 4 tane yayın balığını (herbiri 2 metreye yakın)komutanlar istedi diye askeriyeye vermişti, balıkları taşımak için getirilen askeri araç,her çırpınışlarında öyle bi sallanıyorduki resmen beşik gibi.Tahminimce yayın balıklarinin en büyükleri O bölgededir.Avlanılan yer sınır olduğu için askeri izin gerektiriyordu bide bölge insani(azeriler)bu baliklari pulsuz oldugu icin yemezdi,hatta bize haram bu balık derlerdi.bundan ötürü olsa gerek oranın yayınları başkadır.

adbakt bunu beğendi.
  8. Alkan93

Alkan93 Yeni Üye

Biraz uzatmışım kusura bakmayın. Diyeceğim oki Yayın kurbağayı çok sever solucanla büyüğünü yakalamak zor. Kurbağayı arka bacagının birinden kancaya tak keyfine bak.

9. vadidebalık

vadidebalık Aktif Üye

solucan kullan kardeşim...baraj yapımında çalıştım anlatmak istediğim her nehirde denenmiştir....tavukla bile tutanı gördüm:)