Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yayın balığı nasıl tutulur

furko1345

Yeni Üye
Ben yayın balığı tutmak istiyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. ...yardımcı olabilirmisiniz

adil kaan

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
istanbul / riva deresinde kurbağa ile tutuyoduk biz çocukken : )

3-5 metre çamaşır ipine 5 tane 1 er metre köstekli 1 numara iğne bağlayıp güneş batarken sazlık dibine gerip sabah gelip topluyoduk. yem olarakta dediğim gibi kurbağa kullanıyoduk.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Elle bile tutan var yeter ki sen yayın nerde çıkıyor onu öğren tutması kolay :D

Alkan93

Yeni Üye
Adı
Mehmet
Yaklaşık 10 sene evvel ığdırda yaşarken aras nehrinde bu balıkları tutan 2 tane yayın ustası tanıdım biri olta kullanmaz elle tutardı biride kurbağadan başka yem kullanmazdı.hiç unutmam sınır bölgesi olduğu için askeri bölge çoktu, bu bahsettiğim kişilerden biri tuttuğu 4 tane yayın balığını (herbiri 2 metreye yakın)komutanlar istedi diye askeriyeye vermişti, balıkları taşımak için getirilen askeri araç,her çırpınışlarında öyle bi sallanıyorduki resmen beşik gibi.Tahminimce yayın balıklarinin en büyükleri O bölgededir.Avlanılan yer sınır olduğu için askeri izin gerektiriyordu bide bölge insani(azeriler)bu baliklari pulsuz oldugu icin yemezdi,hatta bize haram bu balık derlerdi.bundan ötürü olsa gerek oranın yayınları başkadır.

Alkan93

Yeni Üye
Adı
Mehmet
Biraz uzatmışım kusura bakmayın. Diyeceğim oki Yayın kurbağayı çok sever solucanla büyüğünü yakalamak zor. Kurbağayı arka bacagının birinden kancaya tak keyfine bak.

vadidebalık

Aktif Üye
Adı
Nail Yücel
solucan kullan kardeşim...baraj yapımında çalıştım anlatmak istediğim her nehirde denenmiştir....tavukla bile tutanı gördüm:)