Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yayın Balığı Tutmak İçin Yardım

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında yasintk tarafından paylaşıldı.

1. yasintk

yasintk Yeni Üye

Arkadaşlar biz Ömerli Barajı'na balık tutmaya gideceğiz. Genelde İsrail tutarız at,çek yaparız. Aldıklarımızı da kedilere veririz. Bu sefer nasipse Yayın tutmaya çalışacağız. Nasıl bir taktik yapalım, takımımızı nasıl hazırlayalım vb. taktikler verirseniz sevinirim.
    Bizim elimizdeki malzemeler:
    100 m 4 parça 0,80 mm misina,
    1 yada 2 numara şu şekilde kanca: http://i.hizliresim.com/qqVMWD.png,
    3 adet olta biri 0,60 lık misina diğerleri ince
    20 den 80 gr kadar kurşun
    30 gr a kadar şamandıramız bulunmakta.
    Farklı tür şeyler gerekliyse öneriniz. ( Belki vardır :) )
    Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.
    Not: Yayın balığı az veya hiç olmayabilir bize oranın köylüsü bir adam söyledi, salyangoz balık veya kurbağa taşıyabilecek kadar şamandıra alın az altına kanca takın ve sırtlarından bunlardan birini yerleştirin dedi ve balık gelsin dedi.

hakan4117 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

1 yada 2 numara kancaya irice bol sogulcan tak ortadan tak sağı solu oynasın en az 5 6 sogulcan.. Samandıra li sistemde tek iğne bu şekil güzel yayınlar aldık. Yada kokmus ciğer. Ama sogulcan li daha iyi iş yapıyor. Dedigim gibi bol sogulcan tak sogulcanlari gübrede kokut... beden 0.40 dan aşağı olmasın tek igne ve kistirma kurşun. Balık varsa yüzde yüz is yapar...

hakan4117 ve yasintk bunu beğendi.
  4. suleymancirit

suleymancirit Aktif Üye

Yayın balığı ,akşam kararmadan 1 saat önce ve bir saat sonra iş yapar. Bolca solucan takarak gökçekaya barajı nda bolca yayın tutardık. Yem olarak solucan ve dalak en populer yemdir. Sabah güneş doğmadan 1 saat önce ve bir saat sonra da iş yapar. Rasgele . Rapor isteriz ama.

hakan4117 ve yasintk bunu beğendi.
  5. yasintk

yasintk Yeni Üye

Döndüğümde raporu sizlere iletirim. İnşallah İsrailler Yayının neslini tüketmemiştir. Çok pis balık ve her canlıya zarar veriyor.

hakan4117 bunu beğendi.
  6. suleymancirit

suleymancirit Aktif Üye

Bulabilirsen siyah kan sülüğü götür. Solucan dan daha etkilidir. Ağız kisimlari igneye , kuyruk kisimlari ni da sarkitip bir igneye 2-3 gibi takip at. Yayin varsa garanti vurur. En etkili yemdir. Ancak bulmak cok zordur. Yeşil ve halkali sülüğe pek gelmez. PM den tarih ve konum ve cep tel verebilirseniz müsait olursam çayınızı icmeye gelebilirim. Anadolu yk.dayim .selamlar. tekrar rasgele.

hakan4117 bunu beğendi.
  7. ismail18

ismail18 Aktif Üye

yayın balıgı için en etkili yem canlı balıktırr .eger canlı balık tutma sansın varsa solucan ve sülükten daha etkilidir.

hakan4117 bunu beğendi.
  8. yasintk

yasintk Yeni Üye

önerilerin için saol solucanda canlı kızılkanatta dana ciğeride koyduk dipte yaptık şamandırada yaptık ama olmadı.
    Ama çok sayıda kızılkanat ve israil tuttuk, israilleri tavuklara vericem.
    Kızılkanat israile göre çok daha iyi.
    Birde kıyıdan küçük küçük siyah balıklar tuttuk ağızları biraz büyüktü acaba ne olabilir.
    Önerilerin için çok tşk ederim

hakan4117 bunu beğendi.
  9. KalamA

KalamA Daimi Üye

Yasin'cim merhabalar :) Öneriler gerçekten çok güzel. Ben de kara sülüğün çok etkili bir yem olduğunu biliyorum yayın balığı için ;) Tabi bulunabilirse...
    Senden ufak bir ricam olacak. Süleyman ağabey 59 yaşında, bu profil bilgilerinde açıkça yazıyor. Eminim babandan da yaşça büyüktür. Böyle kıymetli ağabeylerimize lütfen sen diye hitap etmeyelim, olur mu? Beni de bir abin olarak görüyorsan bu uyarımı dikkate almanı rica ediyorum senden. Bizlere yakışanı böylesi olacaktır ;) Şimdiden rastgelsin kardeşim, paylaşımlarını bekliyoruz

hakan4117, suleymancirit ve Musti.barut bunu beğendi.
  10. hakan4117

hakan4117 Üye

Kara sülük gerçekten çok etkili bir yöntem bizde 0,80 lik ve 100 lük misine ile Denizli ve çevrelerinde 10 kg üstünde çok yayın tuttuk. Önceden halam ayaklarındaki kan birikmelerini gidermek için cam şişenin içinde çok alırdı bizde sülük teminini ondan yapardık :D
    Denizli de kale içinin girişinde sülük satan bolca insan olurdu ve temini çok kolaydı 2-3 yıldır hiç görmüyorum sülük satan insanları bulup size göndermek isterim fakat o kadar yolculuğa dayanamazlar.
    Ayrıca parmak büyüklüğündeki çekirgeler sülükten daha iyi iş yaptığını bir çok defa kendi gözlerim ile gördüm bulabiliyorsanız çekirge bulup şamandıralı takım ile olabildiğince uzak bir noktaya atın ve o bölgede kesinlikle gürültü yapacak hiç bir etken olmasın siz bir noktada avlanıyor iseniz sülüklü ya da çekirgeli takımınız 100-200 metre ileride olsun mutlaka verim alırsınız.

11. suleymancirit

suleymancirit Aktif Üye

Yayin avinda birinci şart sessiz olmaktir zaten. İyi ki dile getirdiniz. İster el oltasi ile ister sallama ile olsun ayak tipirtisi da dahil sessiz olmaktir. Aksam batisi oncesi ve sonrasi oturdugunuz yerde 2-3 saat kipirdamadan olta atarsaniz şayet balik varsa alirsiniz. Ses yaparsaniz 7 duvelini kaçirirsiniz. RASGELE.

hakan4117 bunu beğendi.