Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaylada alabalık avlarımdan kareler mayıs 2013

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında tehlikeli_29 tarafından paylaşıldı.

1. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Balıklar sabahları 4,30 dan 8 e kadar olta ile aldım.Yem olarak solucan kullandım.Limit dışı birçok gelmesine rağmen hepsi dereye geri iade edilmiştir.Herkese hayırlı avlar dilerim. [​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrik ederim güzel benekliler. :)
    Limit dışı balıkları salman örnek davranış olmuş tebrik ederim,Lakin benim bildiğim canlı yemle avlanmak yasak.

Bu arada burası nere(sadece hangi il)?

4. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Doğa ve balıklar çok güzel, ama usulüne uygun yapılmamış, avlanma biçimi , sayı ve boy limiti aşılmış bu avı tebrik etmek istemiyorum.

Sirkülerin sadece alabalıkla ilgili kısmını hatırlatmak için ekliyorum.

22.3.1971 tarihli 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve bu Kanuna dayanılarak çıkarılan Su Ürünleri Yönetmeliği gereğince, 1.9.2012 - 31.8.2016 tarihleri arasında geçerli olmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca, aşağıda belirtilen yasak, sınırlama ve yükümlülükler getirilmiştir.

Akarsularda her türlü doğal yem kullanılarak alabalık avcılığı yasaktır. Sadece yapay yem kullanılarak avcılık yapılabilir. Göllerde yapılacak alabalık avcılığında ise kan kurdu, kemik kurdu, leş kurdu, sinek larvaları, canlı ya da cansız içsu ve deniz balıkları hariç, her türlü yapay, doğal ve mamul doğal yem kullanılabilir. Ligula intestinalis türü parazitlerin yem olarak kullanılması yasaktır.

Türler---Doğal alabalık (Bütün türler)

Boy Limiti---25cm

Miktar Limiti---3 adet

Yasak Dönem---01 Ekim-01 Mart

Bu tebliğ ile belirtilen yasak, sınırlama ve yükümlülükleri belirlemeye ve ilan etmeye Bakanlık yetkilidir. Mülki idareler, diğer Bakanlıklar ve ilgili kamu kuruluşları, özel ve tüzel kişiler bu Sirkülerde belirtilen yasakları, doğal afetler (kuraklık, sel, yangın, sağlık vb.) haricinde kaldıramazlar, bu yasaklara aykırı veya yeni yasaklama kararı alamazlar, ilan edemezler.
    Bu tebliğ hükümlerine aykırı hareket edenlere 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ile buna tadil eden 3288 ve 4950 sayılı Kanun’un ilgili maddelerince cezai işlem uygulanır.

5. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Teşekkür ettim abi sağolasın. Bende bilmiyordum abi canlı yemle avlanmanın yasak olduğunu ama bana çok saçma geldi.Burası Gümüşhane ve Trabzon arası bir yayla.

6. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Zaten bu doğal yem konusunda hiçbir bilgim yoktu ama gerçekten çok çok saçma ve gereksiz bir madde boy limiti konusunu gelince yorumumdada belirttiğim üzere ve fotoğraflarda gördünüz üzere o dediğiniz boy limiti konusunu biraz daha düşünün derim

7. rapalacikral

rapalacikral Aktif Üye

Resimlerden içim açıldı.:)

8. tehlikeli_29

tehlikeli_29 Aktif Üye

Yorumuzda da dediğiniz gibi gerçekten güzel kareler teşekkürler

9. Master006

Master006 Yeni Üye

Tebrikler güzel av olmuş.

10. caberia

caberia Aktif Üye

Av icin tebrikler gercekten ama su anki yasaklara bagli olarak illegal bir av olmus gerci zaten alabaligin avinda canli yem kullanilmamasida elestiriye acik bir konu yurtdisiyla kiyasladiginizda onlarin yapip bizim yapmadigimiz yada bizim yapip onlarin yapmadigi bir cok avlanma usulu var. Bence burdaki onem vicdandir yoksa istegine gore yasak konulan bir memlekette neye gore kime gore belirleniyor o bile belli degil ha bu gercekten bilir kisiler tarafindan yapiliyor ise once ic sularimizdaki israil sazanlarinin ve yok olan fauna ve floranin hesabini versinler bence

11. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

aslında saçma değil, doğal yem en iyi sahteden daha avcıdır. popülasyonu korumak için güzel bir önlem. bir daha ki avda sahte meps ile avlanırsanız hem daha çok zevk alırsınız hemde kanunlar çerçevesinde bu güzel uğraşı yapmış olmanın tadını çıkarırsınız. aksi halde insanın içini kurcalar aykırı her hareket.