Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaz Boyu Sinaritler

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında müthişaman tarafından paylaşıldı.

1. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Merhabalar,
    Çınar Baba'nın,sinariti kandırmak zordur be Emre ile başlayan tekne sohbetlerinde gençliğinde körfezin sinaritlerini nasıl yakaladığını anlatmaya başlaması ve üç sene önce tekneden dip sürütmesi ile yakaladığım ilk sinaritin ardından yakaladığım onlarca sinaritten sonra bu balığın özellikle palazlarının davranışları ile ilgili dağarcığımdaki havuzda çok önemli tecrübeler biriktirdim.Kıyıdan spin avlarımda çok daha önceleri tanıştığım bu muhteşem,menevişli,eflatunu turkuaza karışan bu güzel balığı tekneden avlamak artık benim için ayrı bir ritüel,ayrı bir kategori haline geldi.
    Hırslı,hırçın,kabadayı mizacının ardında merakına yenik düşen serseri bir çaylağın gururunu görürsünüz.
    Teknemin döşemesine yatırdığım her sinaritte aynı edayı bulmuşumdur.
    Saatlerce gezdiğim avlarımda boş dönmüşlüğüm de çok oldu;ancak sinarit ana çocuklarından çoğu ile tanışmama fırsat verdi bu güzel sinarit sezonunda.
    Makinemin ambreyajı her çalıştığında levrek,diyerek kamışa sarılsam da sinaritin oltadaki mizacını çok iyi belleyen parmaklarım onu çok iyi tanıyor artık.Bir tane aldınız mı bilin ki o bölgede on tane vardır.Hemen geniş daireler çizerek sürünün diğer bireylerini tavlama turları atmaya başladınız mı aynı taş veya taşların etrafından,yöresinden ikinci,üçüncü hatta dördüncüyü bile kandırıverirsiniz.Yaz boyu sinaritlerle haşırneşir olmam levreğe özlemimi kamçılamış silikonla levreğe dönerken silikonla sinarite dönmeyi öğrenivermiştim.Zargana imitasyonu Raglou'nun kuyruğunu çekiştirdiklerini farketmemle hırsız tuzağını kuruverdim.
    Tuzağın hazırlanışı:
    Tuzağın diğer kurbanları:
    Bu da çok meraklı bebek bir sinarit:
    Hemen hemen her yeme saldıran bu dişli yırtıcıya yemi göstermeniz tahrik olması ve saldırma güdülerinin harekete geçmesi için yeterli oluyor.
    Vicdanımın sesiyle nefsimin sesinin birbirine karıştığı bir anda aşağıdaki delikanlıyı parmaklarımın arasından annesinin kucağına gönderiverdim.Çok zormuş.O gün elimdeki tek sinaritti.Fakat balık hoşafa dönen livar suyundan denizin taptaze sularına geçince ölümün kıyısından yaşamın ortasına geçivermişti.Yol istedi.Yol verdim.sinariti salalım - Dailymotion video

[DM]xt1njk_sinariti-salalym_sport[/DM]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. srdr_bngl

srdr_bngl Üye

o zaman diyoruz ki yol vermek candır :)

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Bu yazı çok verimli geçirdin sevgili Emre.Güzel raporların gözleriizi şenlendirdi.Artık Levrek raporların ufaktan hız kazanacaktır. sana kış sezonunda rastgele, oltandan levrek eksik olmasın diyorum.

5. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Bu boylarda ki sinaritleri yakalaya, yakalaya artık o iri sinaritleri yakalamak hayal olacak çünkü büyümelerine fırsat vermiyoruz maalesef.

6. drasty41

drasty41 Aktif Üye

Sevgili Emre hazırladığın bu güzel rapor için ve paylaşımın için çok teşekkürler.Şimdi senden levrek raporlarını bekliyorum iğnen keskin misinan her daim gergin olsun rastgele.

7. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Ders notu gibi olmuş tebrikler

8. rauf

rauf Üye

Emre kardeşim tebrikler hem insani sükülerin icin hemde raglau ya eklediğin hırsız iğne icin benim şahsen şimdiye kadar hic aklıma gelmemişti.Silikon ahtapotlara düşünmüş uygulamıştım ama neden bunu bende düşünmedim hayret ediyorum oysaki onlarca silikon balığı cinekoplara kuyruğunu kaparttırdığım halde!!! tebrikler.

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Emre abi sinaritler çok çekmişler senden tatil bitince rahatlamışlardır :D

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler abi gayet öğretici bir tatil yaşamışsın :)

11. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

hırsız iğneli sahte güzel iş yapmış,yaban tv de melanur a silikon sahte büyük geliyor diye avcı silikonun kuyruğunu ağzıyla koparıp öyle denedi ve anında balığı yakaladı,değişik taktikler galibiyete yaklaştırıyor,güzel avlarının devamını dilerim