Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaz Sonu Avları

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında John Dory tarafından paylaşıldı.

1. John Dory

John Dory Üye

Çok uzun zaman oldu sanıyorum buralara yazmayalı. Öyle ki şifremi dahi hatırlayamadım. Hatta yeni şifre belirlemek için buraya kayıtlı adresimi dahi bulmak için epeyi bir uğraştım. En nihayetinde güç de olsa foruma girmeye başardım.

Bunca zamandır neden yazmıyorum, çok temel bir sebebi yok aslında. Biraz denizden uzak kalmanın, biraz forumlara ayıracak zamanımın azalmasının etkisi var elbette. Peki bugün neden yazıyorum dersek buna bir nevi vefa borcu demek doğru olur. Kısaca anlatayım:

Son birkaç aydır elimdeki takımlarımı yenilemekle uğraşıyorum. Benim ilgi alanım daha ziyade denizin kendisidir. Dürüst olmak gerekirse malzemeden çok anlamam. Hangi kamışta ne karbon kullanılmıştır, halkaları ne tiptir, hangi makinenin kaç rulmanı vardır, drag kuvveti nedir vs vs hiç bilmem. Son zamanlarda bu konudaki eksikliğimin iyice farkına varıp hiç değilse malzemelerimi yenilerken biraz bilgi sahibi olmak adına internette araştırmalara girdim. Bu esnada bir şeyin farkına vardım. Balıkçılık ile ilgili bilgi paylaşımlarının -reklam demiyorum- tamamı bundan en az 3-4 sene öncesine, yani forumların aktif olarak kullanıldığı dönemlere dayanıyordu. Bugün ne yazık ki, amatör balıkçılık Facebook gruplarında -birkaçı hariç- tamamen reklam ve şovdan ibaret hale gelmiş durumda. Kaldı ki, Facebook ve benzeri ortamların bilgiyi endekslemeye ve saklamaya yönelik bir sistemleri de yok. Bu noktada forumların ve blogların değeri daha da büyük önem kazanıyor.

Eskisi kadar aktif olabileceğimi ve zaman harcayabileceğimi sanmıyorum ama fırsat buldukça avlarımı buradan da paylaşıp, varsa avın detaylarıyla ilgili sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

Aşağıdaki fotoğraflar Ağustos sonu ve Eylül başına Bodrum'da yaptığım avlardan bazılarına ait:

27.8.2016
    DSC_0100 (2).jpg

29.8.2016

IMG_1714.JPG

30.8.2016

Dosya_000 (1).jpeg

15.9.2016

14330067_10154409071957674_3504019774826814948_n.jpg

17.9.2016

IMG_2100.JPG

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Vay Emre abi hoşgeldin.
    Güzel avlar yapmışsın, bende Yunanda lambuka tuttum manyak bir balık :D
    Avlarının devamını dilerim.

Darkstyle34 ve Muharrem vardar bunu beğendi.
  4. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Tebrikler güzel avlar yapmışsınız...

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Hoşgeldin Emre güzel avlar yapmışsın yine :)

Forumların ansiklopedi olduğunu her zaman söylerim :)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tekrar hoş geldin Emre
    Güzel avlar yapmışsın.

Forum candır. Yazılanlar genellikle kalır ve sonrakilere rehber olur.

7. alparslanaltan4

alparslanaltan4 Üye

Emre abi seni gormek ne guzell

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tekrar hoşgeldin :) Forumlardaki bilgi art niyetsiz paylaşılmış, reklam kokmayan bilgidir. Suyu kaynağından içmek varken, lağımda aramak gibi facebook olayı ben hiç hazzetmedim, hiç bir grubu da takip etmiyorum şahsen..

coner ve Muharrem vardar bunu beğendi.