Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yem Konusunda ACİL!!!!!!

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında Superfisherosman2012 tarafından paylaşıldı.

1. Superfisherosman2012

Superfisherosman2012 Yeni Üye

Merhabalar,Burhaniye Ören'e yolum düştü.Oraya yaklaşık 1,5 saat uzaklıktakı ıskele mahallesinden boru kurdu alacağım (çupra mırmır için) alacağım bu yemı tuzlayıp uzun sure kullanmak istiyorum kimisi diyor verimlilik azalır kimi diyor ığneden çıkmak daha verimli olur kafam acayip karışmış durumda dynabait diye bır marka kurutulmuş hazır olarak satıyor o nasıl olur acıl cevaplarınızı beklıyorum sevgılı dostlarım:confused::)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Buzdolabinda 3 gun falan biraz deniz suyu ile islatirsan paketleri canli kalirlar daha uzun sure dayanmaz. Zaten deniz kenarindasin kendi yemini kendin ureteceksin kepce al teknelerin baglandigi yerlerde teke vardir aksam el feneri ile toplarsin, gunduz kiyidan taslari kaldirirsan altindan kucuk yengecler yakala cok iyi yem olur kaya uzerlerinde kubbe gibi yapisan midyeler var onlari toplayabilirsin hic bise bulamazsan tavuk gogsu al kasaptan bide derisini kucuk parcalara bol yem yap isini gorur.

4. Superfisherosman2012

BIZIM ORDA BELKIDE 100 DEFA ARADIM YENGEÇÇ MADYA AMA YANLIZCA KUMDA KURTLAR BULDUM ONLARDA İĞNEYE TAKILMIYO ÇOK KUÇUK DAĞILIYO KAFAM ÇOK KARIŞIK YEM SORUNUM BUYUK

5. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

O zaman en guzeli balikcidan yarim kilo kalamar al onu bi guzel 1cm'e 2cm diktortgen kes bol tuzla kagit havlu arasina diz derin dondurucuya at donsun iyice. Bide tavuk gogsu ve derisi yap ayni sekilde bos dondurmez bu yemler 1 ay gider sana.

Sen bu dediklerimi al once kafan da duzelir hemde guzel hazirlik olur.
    Av yerine gidince kayalarin uzerine yapisik ucgen kubbelerden de toplarsin biraz offff Cupra'nin belini kirarsin orda...

Kubbe seklinde olanlarin resmi su sekilde aklinda olsun esneme yapmayan bir bicakla kolayca cikartirsin. Su ustunde degilde su hizasi ve altinda olanlar daha iyi is yapiyor (Puf noktasi)

6. Superfisherosman2012

Çok teşekkür ederim vallahi 45 kişinin arasından bırtek sız cevap verdınız kafamdakı karşıklıkk gıtmış durumda çok teşekkür ediyorum:harika::D

7. Turuncu

Turuncu Aktif Üye

Tavuk derisi ve gogus eti isini ciddiye al basta sacma gibi gorunuyor ama gercekten is yapiyor simdiki tavuklar tavuga ve biseye benzemedigi icin balik atliyor istemeden. Deri kismini da av baslangicinda bi takiyorsun igneye av sonuna kadar hep ayni yem le avlaniyorsun balik esnek oldugundan deriyi calamiyor kolay kolay. At cek balik ondan sonra. Takimin en alttaki ignesini cok buyuk igne yap aklinda olsun belki guzel bise denk gelir.

Raporunu bekliyorum bakalim neler yakalayacaksin.

Bu arada tum bu yemleri tuzlama yapmayi unutma bildigimiz tuzdan bolca dok tavuk etini ve derisini daha sert ve kivamli hale getiriyor igneye takma isi kolay oluyor. Az bise de seker de atabilirsin oda yemin balik tarafindan daha iyi gorunur olmasini saglar. Buda ayrinti artik cok da onemli degil.