Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yem tuzlama yontemi (karides vs..)

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yem tuzlama işinde her seferinde kağıt peçete değiştirme derdi beni oldukça sıktı açıkçası her seferinde tuzlarin sağa sola yayılması çabası ..
Bende böyle bir yöntem buldum tuz ve karidesi bir buz dolabı poşetine yerleştirip iyice sıkı şekilde paketliyoruz.. lastik kullanmak mantıklı.
Bundan sonra poşetin her yerini iğne yardımı ile deliyoruz böylece yemin suyu bu deliklerden dışarı çıkıyor .. sadece bir peçete üstünde olması yeterli tekrar tekrar değiştirme işi kadar iyi olacak mi bende merak ediyorum :)IMAG0188.jpg

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
Ben kavanozun alt kısmına bir miktar kağıt havlu ile buzdolabında bekletip ,meraya götürüyorum ,tavuk için sıkıntı olmadı.

mallaca

Aktif Üye
Adı
Halil Barış Ş.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Enez Bey, işleminiz gayet mantıklı. Bir tavsiyem olacak, ben tuzlama yapmadan önce gerek karides gerekse tavuk, sardalya ve balık yağı almıştım bir malzemeciden baya kokulu, yemleri o solüsyona bulayıp, ondan sonra tuzluyorum. Koku yeme siniyor. Yemlerin daha avcı olduğunu söyleyebilirim.

Arcan

Aktif Üye
Adı
Arcan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar
kadınların kullandığı ince tül çoraplar bu iş için biçilmiş kaftan :):) tavsiye ederim.