Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yemler ile ilgili...

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında barbaros17 tarafından paylaşıldı.

1. barbaros17

barbaros17 Üye

sülünezin hangi deniz ve sahillerindde çıktığı ile ilgili bilgisi olan varmı.ben çanakkalede yaşıyorum.gözlükle dalarak araştırmama rağmen bulamadım.sülünez kum kurdu gibi yemlerin hangi deniz kenarında ya da sahilinde yaşarlar.yardım edebilirmisiniz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

derelerin denizle birleştiği alanları tara derim

barbaros17 bunu beğendi.
  4. barbaros17

barbaros17 Üye

heryer için geçerli mi peki bu durum...

5. hayalet avcısı

hayalet avcısı Aktif Üye

marmarada sulünez kobra kurdu denizin içinde. küçük kum kurtlarıda dalgaların kıyıya ulaştığı yerlerde çıkmakta,ege evreşe kavak deresinin denize döküldüğü yer etrafında sülünez çıkartılıyor kabatepede ben küçük kum kurdu çıkatmıştım yine derenin döküldüğü yerde,senin o taraflardada vardır diye düşünüyorum

barbaros17 bunu beğendi.
  6. barbaros17

barbaros17 Üye

yardımlarınız için teşekkürler..

7. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Eskiden karadenize boru kurdu gelmeden önce kıyıda dalgayla bütünleşen yerlerde kayaların üzerinden (yosunların altından spatulayla) kırmızı kurt toplardık harika bir yemdir. Orada var mı bilmiyorum.

8. barbaros17

barbaros17 Üye

can abi benimde bi tarafım ordu ünye.anne tarafından.senede bir kez bende orduya gelirim mutlaka.tatil için.abi bizim burada ben o kurtlara pek rastlamadım.bizim burda en kolay ulaşılan yem, madya ve midye.diğerleri en azından benim için biraz sıkıntılı oluyor.

9. Yhy

Yhy Aktif Üye

Madya güzel bir yem Kadir kardeşim,sülünezi hangi balığı avlarken kullanacaksın.

barbaros17 bunu beğendi.
  10. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Sülünes kıyıya yakın kumluk sığ ve çok dalga almayan alanlarda kuma gömülü olarak yaşar. Kum içinde delikleri fark edersiniz.
    Boru kurdu da aynı şekildedir ama oluşturdukları delik biraz daha yüksekçe ve daha koyudur. Kuma nazaran daha çamur alanları tercih eder.
    Size yakın nereden çıkar bilemiyorum ama bulunabileceği yerleri tespit edebildikten sonra bence bulabilirsiniz.

barbaros17 bunu beğendi.
  11. barbaros17

barbaros17 Üye

madyayı da kullanıyorum abi.ama sülünes de çipura da baya bi etkili.geçende 4 lü sinek oltasıyla 400 er gr lık iki çipurayı aynı anda aldım.o yüzden bende biraz daha düşkünlük yarattı.tabi her ne kadar satın alsak ta,kendimizin taze çıkarıp kullandığımız gibi olmuyo.o yüzden sormuştum.yardımların için sağol abi..