Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yemli avlar için kamış

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

Okuma Salina 42800 3 para surf kam 420cm 100-200g - Surf kamlar - Olta kamlar - AVmarketi.com acaba bu kamışı kullanan varmı ürün hakkında düşünceleri ni merak ediyorum parçalı olması bakımından bir giriş yapayım diyorum kış ayları geliyor yemli balık avlarında kullanmak üzere bir kamış daha almak istiyorum ama pekte para harcamak istemiyorum doğrusu benim işim normalde at çek olduğu için asıl bütçemi ona ayırıyorum :D buna birda makina yakıştırırsanız sevinirim tabii kamış illa bu değil tavsiyeleriniz üstüne değerlendirmek istiyorum
    not: bozuk türkçem için bağışlayın :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kamış işi kolay sen paradan haber ver :D
    Bütçe nedir Hızır kardeşim....

4. marasliozkan

marasliozkan Aktif Üye

Bahsettiğiniz kamıştan bende var, fiyat performans bakımından iyi olduğu söyleniyor, henüz kullanmadım..

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kullanacağın ağırlık nedir?atarı düşük kamışların uç hassasiyeti
    daha fazladır.
    lineaeffe freestye/spritsurf böyle bir kamıştır.
    bulabilirsen shimano catana mormora tavsiyemdir. bende var,çok memnunum.

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Hızır, Rize' de kullanacaksan en ağır kurşunun 60 gr olur diye düşünüyorum. Karadeniz' de daha ağır kurşuna gerek duyulacağını sanmıyorum. Linkteki kamışla 120 - 150 gr ağırlıklar kullanarak üst düzey performans alabilirsin. Daha iyi kamış önerileri gelebilir ama linkini verdiğin kamışla hemen hemen aynı fiyatta olan ve benim çok memnun kaldığım bir kamış var. Atarı 150 gr a kadar ancak aksiyonu yumuşak-orta olduğundan 40 - 100 gr arası kurşunlarla mükemmel performansı var. İstersen bir incele Lineaeffe S-Curve 4.20 mt. Bu kamışın 3.90 boyunda olanının atarı 80 gr a kadar ama en iyi performansı 30 - 60 gr lar ile veriyor. Çok dayanıklı ve hassas bir kamış.

7. hızır şeref gültekin

valla beklemeli avlar için 100 tl ortalamalı bir kamış düşünüyorum çok çok 150 veririm :D aklımda leineeffea var ama bu fiyatta stokta yok yazıyor :D

8. hızır şeref gültekin

birol abi catana mormora nerdeee kaldı :D alivio yu alacağım zamanda onu tavsiye etmiştiniz :D sizde tutku olmuş bu kamış anlaşılan :D gerçekten çok iyi kamış ama bulmak mesele

9. hızır şeref gültekin

teşekkürler sağolun

10. hızır şeref gültekin

abi yapacağım av lüfer kalkan minekop :D karagöz buranın suyundanmıdır bilmem 100 gr a kadar kullanmayı düşünüyorum ama kışın ne olur bilmiyorum s curve ler için kırıldığını hatırlıyorum ama kalımda olan kamışlardan biri de o tavsiyeleri bekliyorum :D hangi kamış olursa olsun ucu hassas olması kafii barbun yemeyi pek sevdiler evde eskiden izmarit favorimizdi ama burlarda kalmamış barbuna talim ediyoruz :D

11. dede

dede Aktif Üye