Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yemli avlarda kamış dayanağı

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba çok muzdarip olduğum bir çok ekipmanıma zarar verdiğim bir durumda içinden çıkamadığım için işin ehillerinden tecrübe almak istedim sörf takımla yemli avlarımda kamışlarım sürekli yere düşüyor 3 ayaklı tripot kullandım ama oda kırıldı geçen akşam :( siz nasıl çözümler buldunuz bir çok kamışım bu sebepten ufalandı halkaları kırıldı siz ne kullanıyorsunuz her iri balık vurduğunda ortalık karışıyor :eek:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Hızır,

Bence tripot dediğinden başka çare yok,daha doğrusu en kullanışlısı bu.
    Bunların iç içe geçeninide gördüm daha kolay taşımak düşüncesiyle ama hedef balık ister yemli,ister istavrit avı olsun bundan iyisi yok,Çokda pahalı değil bence yedek almalısın.Bu benim düşüncem.

Kuma giren genelde tatlı su balıkçıların kullandığı veya plaj gibi yerlerde kullanılan içine geçirilerek kullanılan ucunda demir çubuk şeklinde olanı pek randıman alamassın düşüncesindeyim,İlk bahsettiğimiz senin kırdım dediğin gerek kumsal yerlerde,gerek taşlıklı yerlerde,gerekse kayalarda durduğumuz yerlere bile çevirip bir şekile sokup sonuç alınabilecek bir ayak düşüncesindeyim.

4. ryetik

ryetik Aktif Üye

Hızır sazan avcilarinin kullandıkları çok güzel rod pod lar var ancak fiyatlari çok yüksek. Bence senin gibi becerikli biri bunların resimlerine bile bakarak el yapımı bir rod pod yapabilir. Sonuçta evinin dibinde avlaniyorsun.
    Bunun dışında sana önerim kalamayi iyice açman olacaktır ;)

5. hızır şeref gültekin

abimmm ramazan abim kamışlar perte çıkıyor :D kalamayı açamam balık taşta kalıyor :D rod port nedir bilmem bi resim yaparsan bakar öğrenirim :D ben sadece evimin dibinde avlanmıyorum abi minekop için yarı yerlere de gidiyorum yemli levrek avı da yapıyorum başka yerleri deniyorum mobil motorum var :D o iç içe geçen üç ayaklı aparat kırıldı zaten boyuda kısaydı istanbulda kullanılanlar kadar uzun değildi nitekimde daha fazla yik bindi iki kamış koyuyorum :D balık vurunca ikiside yerlerde :D halkalar gidiyor bir çare bulmam gerek
    mustafa abi o bahsettiğin sazancıların kullandığı kamışın en altını soktuğumuz külah gibi bişey değil mi altı toprağa batan onlar sökülüyor abi var bende :D

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Hýzýr iri balýk avliyorsan ama kalamayi acamiyorsan maalesef yikilmayacak kamýþ sehpasi yok gibi.. Google a Spro Expert kamýþ sehpasý , D.A.M SLR kamýþ sehpasý , Fladen Eco kamýþ sehpasý yaz, arattir. Cormoran ve diðer markalarnda modelleri var ama benim bildiðim TR de olan modeller bunlar. (D.A.M SLR den çok emin degilim). Yurt dýþýnda özellikle Fox markasýnýn ürettiði harika sehpalar var , bunlardan Sky ve Quattro 2 yi sayabilirim. Ayrýca Prowess ve Mitchell gibi markalarinda güzel sehpalari bulunmakta.
    Ben hala senin bu söylediðim sehpalarin resimlerine bakarak hafif ve pratik bir sehpa yapabileceðini düþünüyorum ama yok ben hazýr , saðlam uzun ömürlü bir sehpa alacaðým diyorsan Türkiye dekiler içinde Spro Expert i öneririm.

7. mufitsa

mufitsa Aktif Üye

Merhaba Sahilmi yoksa kayalık için mi istiyorsunuz.

Sahil için kum dikeni tarzında bişey yapa bilirsiniz hem kamışın alğılaması daha hassas bir hale gelir hemde misinanız mümkün mertebe yay şeklini az almış olur.

örnek gösterecek olursak.

resimler ERSAN ATAŞER ABİMİZE AİTTİR.

kayalıkta kullanıcam diyorsanda bildigimiz 70 yada 50 lik pimaş tercih ede bilirsin hem kamışlarını çizmez hemde darbe almazlar
    Kayalıkta mutlakaki pimaşı sıkıştıracak bi yer bula bilirsin..

pimaşa örnek olarak. :)

8. hızır şeref gültekin

ramazan abi o tarzda yatarak kullanılacak bişey lazım değil abi :D her dalgada misineler sürter bir anlamı kalmaz ama önerilerin için teşekkür ederim

9. hızır şeref gültekin

mufitsa usta teşekkürler bu kum için olan güzel olacağa benzer ama burada kumlukta çok yok :) pimaşı kullandım ara ara ama onuda yıkınca gitti nexawe kamışım :/ çok üzdü beni :D acaba bu pimaşlardan bir sehpa mı yapsam hem yüksekte hemde emniyette olacağı gibi :D

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Hızır' ım elbette sen bilirsin ancak sana bahsettiğim sehpalar yere yaklaşık 80 derece açı ile konumlandirilabiliyor yani kamışı yatay tutman şart degil aksine istediğin açı ile yerleştirme imkanın oluyor :)

11. hızır şeref gültekin

anladım abi cahıllık işte :D bilmeden etmeden kestik parmağı :D 80 derece iyiymiş ama paraları da gayet iyi anlaşılan :D