Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yemli gezdirme ile Sarıkanat avımız

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında CAHİT ACUN tarafından paylaşıldı.

1. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili arkadaşlarım,

Lüfer sülalesi ile olan aşkım bu gece bütün güzelliği ile sürdü ve sürecek.Ona olan aşkımı anlatabilmem ve dile dökebilmem mümkün değil.Bu gece müthiş bir mücadeleye giriştik.Çok hareketli bir gece yaşadım.Yanımda bu gece çok sevdiğim,Hüseyin Deniz kardeşim vardı.Oda çok mutluydu bu gece.Birlikte hem avlandık,hemde muhabbet ettik.Müthiş Lüfer avı heyecanını doyasıya yaşadık.Bu gece av şeklim "yemli gezdirme" idi.Yani spin kamış,spin makina ve hırsızlı zokalı takım.Yemimiz taze İstavrit.İstavrit'lerin küçükleri şakşak için çok uygun olduğundan,genellikle bu yemi tercih ettik.Şakşak yem,İstavrit'in her iki tarafını kuyruğundan başlayarak kesildikten sonra, ortada kalan iskeleti çıkarılması ve yemin lüfere hazır hale getirilmesidir.Lüfer'in en çok sevdiği yemlerden biridir.Zokalı-hırsızlı takıma takılışı ise,önce hırsız iğne İstavrit'in galsamasından geçirilir.Daha sonra ise,zoka iğnesinin İstavrit'in ağzını alttan üste doğru geçirilerek,kapatılması şeklindedir..Bu av şeklinde kamış, olta atıldıktan sonra önce su üstünde,sonra suyun ortalarında ve son olarak dipte hafif hafif çekilip bırakılarak, balığın oltaya atlaması beklenir.Size kısaca anlatmaya çalıştığım bu av şekli,kıyı avcılığında çok etkili bir avlanma şeklidir.Mutlaka deneyiniz.İşte ben ve Hüseyin denedik bakın neler aldık.

Değerli kardeşim Hüseyin Deniz

Allah hepinize nasip etsin...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Cahit abi.:) Aman dikkat bunlar mangalı söndürür,afiyet olsun:)

4. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Cahit abim balıktan ziyade güzel yüzünü özlemişiz :) Avını tebrik eder ellerinden öperim...

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Tebrikler Cahit Abi:) Bu sistemde denizde akıntı olmaması şart sanırım ayrıyeten kurşun takmadığınıza göre. Spin kamışla bu şekilde avlanmak hayalimde canlandırdığımda tadından yenmez zevkler yaşatmıştır diye düşünüyorum kısmet olursa ben de ilk fırsatta denemek istiyorum doğrusu. Şansınız daim olsun rastgele:)

6. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Sevgili Erdal,gerçekten müthiş yağlılar.Tabii ki buda lezzet demek.Tadına doyabilmek mümkün değil.Teşekkürler kardeşim.Yanaklarından öpüyorum.

7. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Tatlı dilli efendiler efendisi kardeşim,sesini duymak çok çok güzel.Seni gerçekten özlemişim.İkimizde bu yazılarda takılıp kaldık.Seni görmeyi çok isterim.Yanaklarından öpüyorum.

8. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum.Akıntı olduğunda zokanı ağırlaştırıp,dengeyi sağlayabilirsin.Gerçekten çok özel bir avlanma şeklidir.Özellikle şakşak yemle çok iyi balık alabilirsin.Mutlaka dene..

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tebrikler abi güzel av olmuş. keşke yemin takılışını gösteren bir adet fotoğraf olsaydı .

10. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Estağfurullah, sizlerden gördüğümüz öğrendiğimizdir Cahit abim, Haftaya Sivricede olacağız oralardan bir emrin olursa başım üstüne, en yakın zamanda uygun bir vakit bulursak abimle iki lafın belini kırmaya elbet gelirim..

11. CAHİT ACUN

CAHİT ACUN Daimi Üye

Teşekkürler ediyorum kardeşim.Daha önce yemin takılışı ile ilgili görsel bilgiler vermiştim.Gözünüzden kaçmış olmalı.