Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

yemli ve boğazda kullanmak için makine

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
arkadaşlar merhaba,

kamışlar için ilgili kısımda başlık açtım. takımlarımı yeniliyorum. yemli avda kullanmak için hedef balık lüfergillerde kullanmak üzere makine bakıyorum. aklımda olan modeller:
1- shimano exage 5000fc
2- shimano nexave 6000fc
2- shimano new elf c5000

ya da ebay üzerinden

4- daiwa fine surf 35- bu makineyi inceçizgi de getirdi. kalaması yok.

Exclusive 10 Fine Surf 35 Thick Yarn Spinning Reel Daiwa Japan | eBay

new elf bu iş biraz pahalı gibi duruyor. new elf alırsam tek takım yapabiliyorum. diğerleri ile 2 takım kurabilirim.hangisini tercih etmeliyim? alternatif tavsiyeniz var mıdır?

bunun haricinde boğazda sahte yem ile kullanmak için shimano spheros sw8000pg almak istiyordum. bana fiyat performans olarak uygundu tam alacakken satıcı arkadaş biomaster sw6000pg çıkardı. 800tl gibi bir rakam söyledi. aklımı çeldi. aradaki farkı verip biomaster sw 6000 pg almak benim gibi bu işte amatör sayılacak birine gerekli midir? biomaster 6000pg yerine spheros sw8000 ve forcemaster 425 bx 3 parçalı birlikte alınabiliyor. bu modellerin haricinde başka bir makine tavsiyeniz var mıdır?

ozy

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
arkadaşlar merhaba,

kamışlar için ilgili kısımda başlık açtım. takımlarımı yeniliyorum. yemli avda kullanmak için hedef balık lüfergillerde kullanmak üzere makine bakıyorum. aklımda olan modeller:
1- shimano exage 5000fc
2- shimano nexave 6000fc
2- shimano new elf c5000

ya da ebay üzerinden

4- daiwa fine surf 35- bu makineyi inceçizgi de getirdi. kalaması yok.

Exclusive 10 Fine Surf 35 Thick Yarn Spinning Reel Daiwa Japan | eBay

new elf bu iş biraz pahalı gibi duruyor. new elf alırsam tek takım yapabiliyorum. diğerleri ile 2 takım kurabilirim.hangisini tercih etmeliyim? alternatif tavsiyeniz var mıdır?

bunun haricinde boğazda sahte yem ile kullanmak için shimano spheros sw8000pg almak istiyordum. bana fiyat performans olarak uygundu tam alacakken satıcı arkadaş biomaster sw6000pg çıkardı. 800tl gibi bir rakam söyledi. aklımı çeldi. aradaki farkı verip biomaster sw 6000 pg almak benim gibi bu işte amatör sayılacak birine gerekli midir? biomaster 6000pg yerine spheros sw8000 ve forcemaster 425 bx 3 parçalı birlikte alınabiliyor. bu modellerin haricinde başka bir makine tavsiyeniz var mıdır?
bogazda at cek icin aldiginiz 6000 kafa makinayi yemlidede kullanabilirsiniz neden yemli icin ayri makina bakiyorsunuz anlamadim bosa masraf olur.alicaksaniz ikinci makinayi 4000 kafa alin daha hafif olur spindede kullanabilirsiniz teknede istavrite atarkende.

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
sağlam bir surf makine hem rapalada hem yemlide işinizi fazlasıyla görür..
jig kafalarla uğraşmayın derim..

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
bogazda at cek icin aldiginiz 6000 kafa makinayi yemlidede kullanabilirsiniz neden yemli icin ayri makina bakiyorsunuz anlamadim bosa masraf olur.alicaksaniz ikinci makinayi 4000 kafa alin daha hafif olur spindede kullanabilirsiniz teknede istavrite atarkende.
yemli avına babamla birlikte gidiyorum. takımlar genelde onda oluyor. boğaza arkadaşımla beraber gidiyoruz. babam yorucu olduğu için gelmiyor. yemli takımı ortak kullanıyoruz. boğaz için aldıklarım hep ben de kalacak.

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Coşkun meray

Daimi Üye
Adı
Coşkun Meray
Onu neden beğenmedin merak ettim.
Ozaman onu satıp seveceğin bi makine al derim.

ozy

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yemli avına babamla birlikte gidiyorum. takımlar genelde onda oluyor. boğaza arkadaşımla beraber gidiyoruz. babam yorucu olduğu için gelmiyor. yemli takımı ortak kullanıyoruz. boğaz için aldıklarım hep ben de kalacak.
anladim hayirli olsun.yanliz bogazda rapala at cek olayi biraz karisik karar vermeden iyice arastir bende uzun zamandir makina arastiriyorum,malum en iyilerine gucumuz yetmiyor.malesef orta seviye makinalarda bazi ozellikler uygun olsa,diger bir ozelligi eksik kaliyor.

budak1903

Aktif Üye
Adı
Alptürk
Kan Grubu
A Rh Pozitif