Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yemlik balıklar

Konu, 'Balık Avı Teknikleri, Balık Nasıl Avlanır' kısmında CroniqDely tarafından paylaşıldı.

1. CroniqDely

CroniqDely Üye

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. stamfold06

stamfold06 Üye

Yöntem ve Sınırlamalar
    İçsularda amatör avcılık
    MADDE 10-
    (4) Yemlik uzatma ağı dışında her türlü ağın (germe, uzatma, sürütme, serpme, pinter, çevirme, tırıvırı gibi) amatör avcılıkta kullanılması yasaktır. Yemlik uzatma ağının uzunluğu 5 metre, yüksekliği 1.5 metre, göz açıklığı 28 mm.’den büyük olamaz.

Denizlerde amatör balıkçılık
    MADDE 11-
    (2) Denizlerde amatör avcılık her türlü olta takımı, serpme ve yemlik uzatma ağı ve sualtı tüfeği ile yapılabilir. Yemlik uzatma ağının uzunluğu 5 metre, yüksekliği 1.5 metre, göz açıklığı 28 mm.’den büyük olamaz.

(5) Kullanılacak serpme ağın kapalı iken yerden yüksekliği 3 metreyi geçemez, göz açıklığı 28 mm.’den küçük olamaz.

Yukarıdaki metinden anlaşılacağı gibi iç sularda yemlik uzatma ağ haricinde her türlü ağ ve serpme yasak.Ben 3 metrelik yemlik uzatma ağ kullanıyorum.Bazen suya girip bırakıp çıkıyorum bazen ip veya misina yardımıyla küçük koyların girişine koyuyorum.Gayet basit ve faydalı.Fotoğraftaki kafes daha yavaş çalışır o da vakit kaybına neden olur.Hem metine göre o da yasak listesinde.Rastgele...

4. CroniqDely

CroniqDely Üye

Yasaksa neden satılıyor

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

abi açık denizler için olabilir :)

6. CroniqDely

CroniqDely Üye

teşekkürler

7. stamfold06

stamfold06 Üye

Uyuşturucu da yasak alıp kullanıyor musun.Satılıyor diye alman mı lazım.Benim yazdığım açıklamaya böyle bir yorum yapıyorsan zaten kafanda belli bir düşünce oluşmuş demektir.Yasaklar umurunda değilse git istediğini al kullan.Böyle bir sitede kullanımı yasak olan şeylerin bilgisine başvurmaya çalışma.Sitedeki arkadaşlardan nasıl bir yorum bekliyordun acaba; "harika bir şey bu hemen al, hatta ağ da al serpme de al" demelerini mi.Yasak arkadaşım yasak bu kadar.Yasak olmayanın ne olduğunu ise yukarıda belirttik.Yorum yapıp konuyu çoğaltmanın bir anlamı yok.

8. CroniqDely

CroniqDely Üye

arkadaşım bu konunun uyuşturucuyla alakası ne acaba uzatma diyorsunda ben sadece soru sordum :mad:

9. stamfold06

stamfold06 Üye

uyuşturucu bir örnek sadece.Her bulunan satılan şey doğru veya yasal olduğu anlamına gelmez.Sen bu alet işe yarar mı dedin ben de o yasak dedim.Yasak olmayanın ismini şeklini söyledim sen onu bil.Yasak olan nesnelerin niye satıldığı meselesi ayrı bir konu.Onunla ilgili bilgi almak istersen ayrı bir konu açarsın herkes elinden geldiğince yardımcı olur.

Hem bir soru sordum diyorsun ama şekil yanlış."Yasaksa niye satılıyor" gibi bir ifadede türlü türlü anlamlar çıkar.Acaba satıldığına mı sinirlendin, yoksa satıldığına göre bir sıkıntısı yok demek mi istedin bunun yorumunu bize bırakma.Ne demek istediğini daha açık ifade etmelisin ki biz de yanlış anlamayalım.İki satır fazla yazmayla kolun yorulmaz

10. CroniqDely

CroniqDely Üye

O zaman şöyle sorayım kullanılırsa zararı olur mu

11. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu sepeti sadece yemlik amaçla kullanmış olsalar sanırım yasaklanmazdı.
    İnsanlar o kadar beleşçi ki olta atıp beklemek bile zul geldiği için bu sepetleri atıp sabaha topluyorlardı. "Yasak buna engel olmuşmudur" diye soruyorum kendi kendime ama cevabım "hiç sanmıyorum" oluyor.

Zararı hedef dışı balıkların yakalanıp ölmesi olabilir. Bundan daha da önemlisi ise kanunu hiçe saymak ve devlete ben senin koyduğun kuralı takmıyorum demektir.