Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yemlik Kefaller (ileryalar)

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Canlı Yemler' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bu balıkları avlaması oldukça zevkli. bir adet şamandıra 50-60cm ince beden ben 0.10 asso kullandım, iğne olarakta 9 numara siyah sinek iğne. balıkları tuttuğum yer silivri'de mimarsinan köprüsünün oradaki dere ağzı, yem olarakta dere ağzındaki bataktan çıkan kurtları kullandık. çocuklardan görmüştük bir deneyelim nasıl olur dedim gayet güzel oldu. balıklar çıldırmış gibiydi ilk gün 40 tane yakaladık ikinci gün verim biraz düştü 25 tane aldık sonrada gerek duymadık dahada çıkmam zaten :) oltayı 4-5metre önümüze atıyorduk tık tık iki sağ bir sol balık oltada :)

gelelim yem olarak kullanmaya. iple çektiğim sonbahar yaklaştı, bu aylarda deniz suyunun soğumasıyla pisi, kalkan, kırlangıç balıkları kendini kıyıda göstermeye başlıyor, bu balıklarda fileto yada kütük kesilip sorunsuz kullanılabilir bu yemler. ve bilindiği gibide lüfer vakti geliyor, nasıl olucak durum bilmiyorum ama balık yaparsa yemlerim hazır :) kefal pullu ve eti sert olduğundan oltaya takınca formunu uzun süre koruyabiliyor. istavrit bir numaralı yemdir diyenler olucaktır fakat bilindiği gibi donup çözüldümü sümüksü bir şeye dönüşüyor bütün formu bozuluyor istavritin. her balığa çıkmadan önce balıkhaneye gidip yemlik almayada üşenen ben çözümü bunda buldum. tutulan balıkları beşer beşer gazeteye sardım ve buzluğa attım. hadi hayırlısı :rolleyes:

buda günün maskotu olan pelikan. poşetteki balıkları gördüğünde çocuğu bir kovalayışı vardı görülmeye değer :D

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Hüseyin O ileryalarla canlı bırakma yapsana.Levreğin en sevdiği yemlerdendir.
    Bir karış boyunda ileryalar ile 2 kg ve üzeri levrekleri çok rahat yakalarsın.Tekeden daha verimlidir.Misinanı sağlam tut...

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

doğru söylüyorsunda birol abi yakaladığımız levrekleri otopsiye sokunca içlerinden hep teke çıktı :) hem bulunduğum yerde bırakma yapma şansım yok anca gittiğimde bir oltada kefal ile atarım. iğne olarak nasıl bir şey kullanmalıyım bırakma için?

5. umooth

umooth Aktif Üye

Lüferin 1 numaralı yemi zarganadır. Kefalle işin bir hayli zor bana kalırsa..

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu kefaller canlı olarak çok daha değerli.
    Mesela Akın Kaptan, Tahir Gürhan, Surffishing vsvs bunlardan 3-5 tanesine sahip olsa sen akşama rapor gör.
    Sino mu istersin, Akya mı yoksa devasa bir levrek mi?... :D

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sağlam birşey kullanmalısın.5-10 Kg arası levrek gelrise şaşırma.Canlı yemle trofe almak işten bile değil.

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

evrim arkadaşımızın şu videosunu izlemediniz sanırım :) yanımda çok sevdiğim bir arkadaşım kokmuş kefalle hayatımda canlı gördüğüm en büyük kofanayı sudan çıkardığında kefale olan önyargımı silip atmıştı seneler evvel. bu balık kesinlikle lüferde iş yapıyor.

9. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

tane 3 lira, aynı gün kargoya teslim :D şaka şaka levrek için deneme yapacağım o vakit.

10. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

elimde kullanabileceğim bir kaç iğne var. aşağıdaki takımda kullandığım vmc iğneler bu işe uygun olur sanırım.

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Evet yeterlidir.Kısa bala sağlam birşeyler bulursanda olur.Ama elindeki işini görür...