Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yeni aldığım shimano exage 2500 fd deki misina sarım sorunu

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında korayandroid tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. korayandroid

korayandroid Üye

arkadaşlar merhaba,
    yeni aldığım shimano exage 2500 fd nin misina sarımını gördükten sonra şüpheye düştüm.okuma kullandım ben hep.ilk shimano makinem.bu sarım sizce normalmi.başka bir forumda arkadaş da aynı şikayetten bahsetmiş.benim resimlerim bunlar .en alttaki resimler bana ait değil başka bir arkadaşın resmi nette paylaştığı.yorum yaparsanız sevinirim.gidip değiştireceğim.

ayrıca videoda misina sarımını göstermiş.
    bu modele has birşeymi bu shimanocu arkadaşlar açıklayabilir mi? ilk shimano makinem bu.kamışlarım shimanodur.

bunlarda arkadaşın resimleri onunki benden daha kötü durumda.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Selamlar. Makineniz hayırlı olsun.

Bu ilk sarım mı? Sararken kalama sonuna kadar sıkılı mıydı?

Nasıl bir sarım yaptınız? Diğer kullanıcı için kalama gevşekliği nedeniyle olmuştur diyorlardı.

4. S.Turgay Karaaslan

S.Turgay Karaaslan Üye

Koray bey merhaba...

Makinenizin sarımında her hangi bir sorun yok kullanmakta olduğunuz bu modelde bir önce ki modelde bulunan sarım sisteminin yeni versiyonu olan variospeed 2 bulunmakta...ancak sizin için japonyadan ayrıntılı bilgi isteyeceğiz ve burada paylaşacağız...

5. korayandroid

korayandroid Üye

Turgay Bey teşekkürler,
    Banada o yönde bir açıklama yapıldı telefonla konuştum en çok bu 2500 lük modellerde bu sarım belli oluyormuş, Türkiyenin her yerinden telefon geldiği söylendi.Aldığım yer ithalatçı firmayı aramış sürtünmeyi azaltan bir teknoloji olduğu söylendi ama hala içimde bir şüphe var.Neyse bunu geçelim bu makineyle beraber aldığım shimano kamışım da daha ilk günden kırıldı.Toplam 7-8 kere atabilmişimdir.Onunda konusu burada.
    http://www.baliksevdam.com/forum/yeni-aldigim-shimano-kamisim-kirildi-hemde-ortadan-12027.html

6. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

İp misinanız varsa onunla sarıp deneme yapın, yoksa dikiş kutusundan bir makara araklayıp:) deneme yapın. Bakalım aynı sorun devam edecek mi

7. korayandroid

korayandroid Üye

şöyle söyleyeyim misinayı elinizde ıslak bezle gerdirip sarınca benim paylaştığım şekilde oluyor.denizde atçek yaparken sararsanız o arkadaşın yolladığı şekilde daha da belirginleşiyor.

8. roy

roy Aktif Üye

variospeed II teknolojisinin görüntü itibari ilebu sarim olduguna eminmisiniz ?

9. sayitusta

sayitusta Aktif Üye

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Videoda 0:50 sn ve 1:00 arasını izlediğinizde sizin çekmiş olduğunuz resimlerdeki sarımın aynısını görebilirsiniz , düz bir yüzeyden çıkan misinada oluşan sürtünme ile böyle bir sarım ile oluşacak sürtünme arasında kesinlikle fark olacaktır. Bana göre avantajlı bir durum ama yinede Shimano dan gelen cevaba bakmak lazım..
    Bu arada yeni Exage nin gövdesi eskisinden 2,5 kat daha sertmiş..

11. S.Turgay Karaaslan

S.Turgay Karaaslan Üye

evet eminiz...

sonuç itibarı ile üretimin son aşamasında ürünler kalite konrtolünden geçiyor...eğer bu bir hata ise yüz binlerce üründe gözden kaçması inanın bana çok zor...

kullanıcılar olarak gözlerimiz makara üzerinde eşit birikime aşina olduğu için bu durum ilk başta yadırgacıyı olabilir...buna kesinlikle hak veriyorum...ancak tüm kullanıcıların içi rahat olsun bu sarım şekli teknik bir hata değildir...

bu tip sarım teknolojileri segmente göre değişkenlik göstermekte...asıl amaç shimano AR-C (all round caster ) konseptine uygun teknolojiler yaratmak...

AR-C (all round caster) konseptinin ilk önceliği mümkün olan en uzak atışı sağlamaktır...(ekipman uyumluluğuna bağlı olarak)...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.